1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Модни прашања

Дискусија во 'Мода и стил' започната од girl.23, 9 март 2012.

  1. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Преубава е :)
    Деновиве ќе биде доста топло и зошто да не ја носиш. ...А и да залади можеш со убаво,едноставно сако да си ја носиш :)
     
    На JoVaSt му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Да ми одговори некој за кошулава, да ја ставам внатре во фармерките или надвор?
     

    Прикачени фајлови:

    • 00120335-02.jpg
      00120335-02.jpg
      Големина на фајлот:
      129,3 KB
      Прегледи:
      333
  3. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Зависи од целосната комбинација, ама сепак јас преферирам да ми биде ставена во фармеки/панталони
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    ^
    И јас мислам дека поубаво би изгледало ставена во фармерки, со ниски чизми и кожно палто.
    Ама сепак, побарав мислење. :)
     
  5. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425
    Внатре дефинитивно ! :) Поубав впечаток добивам така, и јас така ги носам најчесто.Ем прибрано, ем стилски. ;) :)
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојки дали е време за шалови?
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас почнав да си носам, од оние инфинити. Не знам дали е време, јас измрзнав. :D
    Да ве прашам јас, најдов хеланки налик плиш, и многу ми се убави . Ама појма немам како да ги искомбинирам. Темно крем боја се, сакав со темно крем чизмички и нагоре со тексас кошула и кожна јакна :D Дали? :)
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ^Душица, моментално е 8 степени ама се осеќа како да е 0.
    Ќе си носам вечер од дебелите.
     
  9. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    А јас да си прашам дали е океј за beanie капче,иако рано ми се чини, ама ептен ме болат ушите и на ладново некако не ми се искача така без ништо :?:
     
  10. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425

    Веќе е октомври , а кај и да е , за некој ден и ноември.Ако ви е ладно посеако нема да трпите студ, и да чекате календарски да дојде зима, нели ? Пред се треба тие кампчиња да имаат намена, а после се друго. :) Па,побогу не би трпела ладно , само затоа што би се мислела за сите чудни погледи и озборувања околу мене. На тој што не му студи нека не му студи, јас едноставно сакам кога ќе излезам надвор да сум комотна без ладното да ми пречи во извршување на било кави обврски надвор од дома.
     
    На sweet-cherry и la-chicka им се допаѓа ова.
  11. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Дали во Ноември-Декември месец се носат овие? Мене некако како летни ми делуваат. Сепак да прашам
    [​IMG]
     
  12. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.254
    Допаѓања:
    124.734
    Не,јас не би ги носела,навистина се ептем летни.
     
  13. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Никако :whew::)
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Тоа ти е релативно. Ако на пример живееш на јужната полутопка или во некоја од земјите низ кои се протега екваторот тогаш ноември-декември е идеално време да се носат овие сандали. Во друг случај чувај си за од јуни до септември.
    Извини што се пошегував, ама прашањево ми е исто ко да прашам дали е се носат бикини за на градска плажа во ноември-декември.
    No hard feelings :D
     
    На Edie.S, simoncelicius и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  15. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    Ако не ти студи и не ти се квасат прстињата коа во декенври ке падне снег или дожд евентуално, ја мислам дека се носат. (y)

    Ту бе луѓе озбилни ли сте со сандаливе сред зимо ?!? Не ви ли студи ,нели ви се кваси ногата во нив ?!?
    Минатиот петок колку беше ладно со капут и салонки измрзнав ноќта во град а не па да искочам во сандали.Едвај дочекав да се приберам од диско и до печка да се стоплам.

    А не викам не, имаше "јунаци" :muscle: што на тој дожд глумеа мода со сандали.Се прашувам утредента колку температураа имаа кренато и колку фервекси мавнато за да се опраат . :headbang::headbang:
     
    На Mama25 и Daydream им се допаѓа ова.
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @SuperGirl24 модерно е да се носат сега сандали во волнени чорапи, а не на гола нога, така да кога ќе видиш некоја во град така облечена одма да и кажеш дека направила непоправлива модна грешка!
     
    На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Не бе луѓе, далеку од тоа дека за излегување носам сандали или штикли :D, туку поради истата причина која ја спомна SuperGirl24, имаше вакви јунаци минатиот викенд, башка и лани за нова година, скролам на фб по почетна и имаше еден мал милион девојчиња кои носеа сандали. Јас чисто онака да си прашам. :rofl:
     
  18. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Се носат ли уште вакви чизми? Не знам дали беа вакви слични, ама знам дека беа во мода. :?:
     

    Прикачени фајлови:

  19. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.155
    Допаѓања:
    46.950
    Пол:
    Женски
    Се мислам дали да ја купам сукњичкава. Баш е некако за зимно време зашто е ко плетена, од дебел материјал. Ама не знам со што да ја комбинирам, би одговарала ли со тексас кошула? На моменти ми е убава на моменти не :D Па сакам ваши мислења :) 1966778_611061402310975_306468470_n.jpg 10799701_10202171613652310_2143685454_n.jpg
     
  20. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    @anastasijaki мене лично ми е океј, симпатична е, а и доста убави комбинации имам гледано со неа.Е сега зависи од стилот што го имаш, може да изгледа убаво и со тексас кошула, секако со еднобојни топови и доколку мешаш принтови мене убаво ми изгледа и со цветови.Еве ти во прилог неколку комбинации па се надевам дека барем некако ти помогнав во дилемава.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.