1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Барам филм

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од stefanijata, 7 јули 2010.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Click(2006)
    http://www.imdb.com/title/tt0389860/?ref_=nv_sr_1
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу.
    Глумецот се викал Adam Sandler, знам дека беше нешто на А, но не ми текнуваше.
     
  3. Tamche98

    Tamche98 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Baram vekje dolgo vreme film ama en se sekjavam na celit a ima scena shto me voodushevi i ja pametam se raboti za bolno dete (nz sho bolest) i drugar mu odat nekade i patot im go presekuva banda loshi deca i bolnovo dete za da go spasi drugarov im kazuva koja bolest ja ima ja sece rakata i im se doblizuva a tie begaat zatoa shto ako gi dopre krvta i tie kje se zarazat.
    na kraj deteto umira i na pogrebol ili nz kako beshe majkava na bolnoto shto umre i veli na drugava da ne bide tolku stroga so nego
    Ve molam ako znaete za koj se raboti kazete mi so godini go baram i slucajno ja vidov temava i si rekov da si ja probam srekjata.
    :inlove: :* :doh:
     
  4. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Долго време барам еден филм со две плавуши. Не се сеќавам како беше точно бидејќи го гледав многу одамна. Мислам дека на почетокот имаше нешто со авион, па потоа одеа, бркаа криминалци. Потоа имаше една бринета, па таа убиваше луѓе. Мислам дека имаше и нешто со казина, не сум сигурна. Само на ова се сеќавам.
     
  5. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Blonde And Blonder ? :^)
    http://www.imdb.com/title/tt0893509/?ref_=fn_al_tt_1
     
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.799
    Пол:
    Женски
    Пред месец дена гледав на фокс филм, барав на сајтот ама не можам да го најдам.
    Се работеше за семејство, мајка татко и две ќерки. Постарата ќерка е болна,( некоја генетска болест поради која телото не може да ги апсорбира протеините) и по краток период умира, ама пред да умре, на најдобрата другарка ( која патем мислам дека беше на лекување од зависнот од лекови или дрога не се сеќавам ) и вика да се погрижи за сестра и, да не дозволи и таа да умре.
    Другаркава, почнува да живее во семејството на девојкава која почина и примети дека помалава сестра иако не е болна мајка и која е медицинска сестра сепак и дава лекови, и скришно и става протеини во шејковите. Девојкава ќе проба да ги украде лековите кои ги прима помалава сестричка за да дознае што се всушност но, мајката намерно ќе ја пријави дека повторно и се враќа на зависноста од лекови па така девојкава ќе заврши на рехабилитација. На крајот се испостави дека иако двете ќерки не биле болни, мајка им ги лекувала од замислена болест ( на крајот имаше на англиски статистика колку луѓе во Амрика боледуваат од таква болест - во која всушност самите измислуваат дека се болни и си зимаат лекови на своја рака) и ќе ја затворат, а таткото ќе се пресели со помалата ќерка некаде.

    Ако ви текнува за кој филм зборувам пишете :)

    И уште еден од поодамна, не се сеќавам многу, ама знам дека имаше психопат, кој низ планина /рид ловеше луѓе. Намерно им даваше предност и потоа ги бараше, буквално ги ловеше и ги убиваше. Мислам дека само една девојка на крајот успеа да преживее и го уби она него :?:
     
  7. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.227
    Пол:
    Женски
    The Good Mother
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  9. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    На телма пред неколку години даваа еден филм со двајца мијачи на прозорци. И сеа тие случајно ќе откријат една банда или така нешто и после ќе ги спасат заложниците во фирмата каде што мијат прозорци. На крајот се сеќавам на патиките им имаа ставено како петарди или бомби (така нешто) и ако не трчаат цело време, петардите ќе пукнат. Да не знаете како се вика филмов, многу сакам да го гледам ;)
     
  10. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Барам еден филм, женски, релативно стар. Мислам дека главна улога имаше Мег Рајан и беше поврзано со избори и судбина. Мислам се разочара нешто од тогашниот и` дечко (ja извара ај гес) и сега имаше две паралелни ситуации, како ќе и` се одвивал животот да му простела (мислам ја губи убавата работа, работи како келнерка и слично ама не сум сигурна ич за ова) и паралелно сцени ако продолжела без него во животов. Па тука се убацува еден друг, се` мислам од познативе глумци беше ама не ми текнува кој. И мислам дека така и заврши, демек и вака и онака ќе се сретнела со тој вториот.

    Не сум сигурна во ништо од ова, само дека беше за судбина и за животен избор. Мислам дека судбина имаше и во насловот, ама гуглај, гуглај, ништо. На филмов едно 12 години немам ни помислено, а тогаш кога го гледав навистина малку внимание му посветив, а сакам да си го изгледам раат.
     
  11. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    http://www.imdb.com/title/tt0120148/?ref_=ttpl_pl_tt

    Sliding Doors (1998 )
    Не знам дали ти го покажува линкот,мислам дека е овој :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    @Marossa за преЦедник тарарара-тара.:party:(poolparty)(hollest):*

    Каква црна Мег Рајан... како ми останало така во памтење не знам. Дали дека од плавиве глумици... оффф. Ми требаше таков филм соодветно на расположениево мое.

    Е така. Oтидов по пуканките и паломите, ај здраво. :makeup:
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    Извинете за офф топик..ама морав да прашам ..Како да го спуштам(free download) од интернет филмот:Злобни девојки ама со превод.на српски или македонски????Кажете ми линк или чекор по чекор што да направам???:$:~::?:Чекам брз одговор!!
     
  14. dence

    dence Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    Барам еден филм синоќа го гледав на Ултра околу 1 часот,не го догледав до крај па сакам да го гледам.
    Вака...се работеше за еден бизнисмен кој живее со својата жена и три деца,и некој му остава куче пред вратата..тој не го сакаше кучето а неговите деца го саакаа премногу...и имаше некои бизнисмени со кој тој работеше и тој требаше да потпише некои документи и тие да му ги земат парите...кучето после ги среди нив...и потоа направи на бизнисменот на ќерката да ја забележи момчето што таа го сакаше...некој да знаее како се вика филмот ?
     
  15. dence

    dence Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    Мислам дека е Forget me not..
     
  16. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.708
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Ако може да ми кажете тие што имаат НВО.Вчера го рекламираа на алфа но рекламата се однесуваше за НВО каналот.Германска комедија за жена чија кариера е во проблем а таа останува трудна.Треба денес да го даваат но јас немам Нво,во пакетов,па сакав да го симнам од интернет,ама незнам како се вика :(.На страната нивна не го гледам во програмата.
     
  17. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Од кој филм се сликите?

    560002_10152211465928306_326045259_n.jpg
     

    Прикачени фајлови:

  18. One.Moment

    One.Moment Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    3.544
    Пол:
    Женски
    Втората од Wicker Park :)
     
  19. KittyM

    KittyM Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Ако го знаев некој филмов нека ми каже. Се раскажува за семејство кое заминува на одмор, на некој остров со брод. Бродот му го позајмува некој пријател кој всушност е пират. И постојано ги следи бидејќи во бродот на кој се наоќа семејството има богатство. Потоа семејството завршува на пуст остров. Крајот не го помнам.
     
  20. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    Го барам филмов од видеово