1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни случки со бебушките

Дискусија во 'Бебе' започната од ddevojce, 28 април 2014.

  1. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден ја местам масата за ручек, а малиот го држев во другата рака. и така како сакатка со една рака како што местев ми се потчукнаа тањирите. синко се згази од смеење. после тоа почнав да му чукам намерно, абе такво смеење уште не му бев слушнала. се изнасмеа слатко детето, татко му до спална го чул :lol: а вчера го легнувам да спие и он ми се смее, ми гуга... и му викам:
    јас: абе спиј!
    он: гаууу
    јас: спиј мочко еден!
    он: кекек
    јас: ќе спиеш ли бе ти?
    он: НЕ!
    се згазив од смеење и го кренав :)
     
    На ddevojce, Lovely93 и girl-miri им се допаѓа ова.
  2. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Во Вторникот примивме вакцина со температурна реакција и јас на секое сменување памперс му мерам температура. И го ставам топломерот во газето и тој замислен ме гледа и едно време слушам тррррт ми се покака. Постелнина, перници топломер се беше покакано. И јас викам по мм да го крени за да го извадам чаршавот да не пропушти на душекот тој ауу гауу ки ки ки се згази од смеење. :)
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Дона малку оф топик, ама зошто му мериш темп.во газе?
    Инаку знам дека бебињата што имаат проблем со какање им ставаат топломери за да се искакаат....
     
  4. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Па што знам. Така ми останало во сеќавање дека на мали деца му мерат темп. во газето. Имам пробано да му мерам под пазуви, но секогаш било неуспешно. Многу е активен, цело време во движење и никако неможиме успешно да ја измериме темп. на тој начин.
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Денес со маж ми бевме излезени на околу 3 часа а малиот остана дома со баба му. Кога се вративме ме виде и јас уште невлезена почна да се тегне по мене. Татко му подава раце да го земе и малиот на цел глас НЕ ме фати за блузата и се напика во мене. После некое време лежевме сите тројца и си игравме. Одеднаш му текна нешто се сврте накај мене, ме фати за лицето и почна да ме бацува по лицето (ама не онакви бебешки бакнежи, туку вистински со она цмцм 8) )
     
    На SV1911, ddevojce, Spidy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Си ги бута ногичките во уста :)

    Вчера се смееше на глас. Си играме и јас и велам ааабеее чеки ти да видеш, малата се валеше од смех кикики :D и јас пак абееее и она пак киикии, јас пак абеее она пак кикики :D многу се смеевме со мм
     
    Последна измена од модератор: 29 декември 2017
  7. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Гимнастичарот на мама и тато :inlove: .
    И со лежење и со седење, не е важно, тој крева нозе, вади чорапи за секунда додека трепнеш и следна фаза, ногата во уста. Си мисли дека ќе пушти млекце, цица ли цица :D :tmi: .
     
    На SV1911, love11111, Mama25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.421
    Пол:
    Женски
    Најслаткиии се кога почнуваат да гугат и ножињата во уста да ги ставаат :D
     
    На Serafima и girl-miri им се допаѓа ова.
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Денес-ја пресоблеков малава и и го тргам памперсот и да ја бајнам и ивикам лелее што убава си голичка лелеее и наеднаш така како што ја имав на мене и ме помочка и викнав леее оти ме помочка а бре кога почнала да се смее :D
    Аххахах никогаш се нема сеено вака :D па сме се смееле цело време додека ја бајнав :wasntme: ме гледа се сме ме гледа се смее :D

    А ова веке ни стана секојдневие,мама во кујна и ја зирка малава во соба на кревет легната ја гледам а она си го циа прстот од ногата и се смеам јас без да ме слушне и она си цица си цица и одам ксј неа и ивикам што правиш ма :D хахахахаха ме гледа со еден поглед :wasntme: оваков :wasntme: и потоа се смее на цел глас :D хахахха срцко се поубава и поинтересна е :*
     
    На Jagoda123, SV1911 и joy1 им се допаѓа ова.
  10. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    ***

    Основното правило кога му менувам памперс е најнормалната работа, се да измочка. А за да биде поинтересно, ми се смее во лице, ме занимава да не го гледам, а тој прави река :lol: .

    ***

    Бебешки муабет... :wasntme:
    Малиов седи во агол и си игра со играчки. Во меѓувреме држам едно друго мало бебенце и едно време го слушам овој нашиов почнува:
    -Ма,ма, ба, ба, да,да, та, та..... си прави некој муабет. Кога го гледам поубаво, тој се обраќал на бебето. А ова пак, се смее ли се смее... Деца, си се бараат.
    Тој има 9 месеци, а тоа 4 месеци.
     
    На NoellePage, ddevojce, Mama25 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Ова моево уште од многу мало почна да изведува :)

    Во петокот го бањавме со сопругот, се свртев јас да го спремам пешкирот, и тогаш вика сопругот „еј, што е ова, што плута во коритцево?“ Се вртам, што ќе видам, малиов се покакал во вода :D Не беше искакан претходниот ден, убаво му дошла топлата вода на цревцата и си заврши работа :D

    Иначе, редовно се мочка кога му менуваме памперс, веќе е секојдневие, ужива во моментот, кога ќе сложи една озбилна и задоволна фаца во моментот, ко најголемиот проблем во светот да го решил :)
     
    На Serafima и ddevojce им се допаѓа ова.
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.421
    Пол:
    Женски
    Мојата утре прави 10 недели :)
    Почна во корито да прска со ножињата,исто откако ке го наполни памперсот задоволно се смее :D ,сака да ја скокоткам под врат,вика аххх,а гуууу :inlove: просто ме топи
     
    На green.eyes, Serafima, ddevojce и 3 други им се допаѓа ова.
  13. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Пробај нежно да и дуваш со уста по вратот и главичката да видиш како ќе се гали, смее и мижи со очињата. А бе златнички се :rofl:
     
    На Serafima, mal.ecka, ddevojce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Taka si igraat malata i tatko i. A od poodamna ima steknato nekoja navika da se due kako balonce. Ke si gi izdue obravcinjata i stomaceto i krote.
     
    На leona83 и joy1 им се допаѓа ова.
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Вчера кај педијатрата,ја држам малава во раце а педијатрава ми објаснува некои работи :lol: она збори а малава ја гледа и потврдува со главчето и кажува да да да да да :D

    Денес ја седнав и да и дадам да јаде,ми го зема лажичето така полно и го гледа го гледа и јас си викам кој знае може сама ке проба :D кога ми го сврте накај мене :D за никаде ме направи :rofl: па ете ја се смее :D
     
    На luci22, Jagoda123, leona83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Ova veke navika ni stana.
    Odam jas vo kunjata da spremam kasicka a malava vo dnevna ja ostaviv i pustiv crtan da sedi mirna.
    Jas si pravam kasicka i ja zirnav a ona si gledase tv,si prodolziv da si pravam kasata onaka zanesena i razmislena i naednas slusam nesto kaj nozete dole aaaaaaaa.....
    Ona koga pisna na glas i me vlece mene za noga :D koga sum se preplasila jas :D leleeee koga pocna ona da se smeee hahaahah a bre edvaj se smiri.

    Sega mama vo kujna i ona vo kujna,inaku ne lazi uste samo se tegne i se vrti.
     
    На Domakica, TIGARCE86, leona83 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Аиии каква темаа...
    Ајде да ја оживееме :)
    Беба веќе се врти во сите можни и неможно правци...па ставаме перници ќебиња околку кога спие за да не летне од спална(не до неа туку на ќошевите) преку ден таму ја оставам да спие бидејќи пошироко е а спалната ми е споена со креветчето и така на неколку пати одам да ја ѕирнам таа од среде спална се истркалала во креветчето. Малку е да кажам дека срце ми запира додека не ја најдам :rofl::rofl::whew:
    Има постелнина со том и Џери...се буди среде ноќ и се тепа со Том и Џери лупа ли лупа по душекот.
    Преслатка е кога јаде ,не можам да одредам дали и се допаѓа нешто или не :^) прави фаци како да е кисело ,но кога ќе доближам лажичка :o и си "пее" цело време.
    А ако сум спора со лажичката го гризе послужавник от од хранилката.
     
    На Oneo, buba4e89, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
  18. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Јас сум решена да ја "дигнам " темава :rofl::rofl:
    И давав да јаде денес ама заборавив лигавче... Станав да земам девојката го дофатила лажичето и мљацка...малку налево беше фатено ама битно во уста си го сместила :D:D
     
    На Oneo, buba4e89, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
  19. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    8.708
    Допаѓања:
    12.812
    Добро е кога мљацкала, моето го ставив во хранилка али бидејќи си седи сам пушка прав и не беше врзан го имав стваено тањирчето пред него кога го докачи прво лажичката во вис лета и храна имаше насекаде, а нормално после следеше и тањирот цели раце брцна па си ги лижеше слатко прст по прст :D
     
    На cresa-jagoda, azelea, Jana06 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.636
    Допаѓања:
    7.555
    Пол:
    Женски
    Битно се наручал дали од прстите или со лажиче нема врска :rofl::rofl::angel:
     
    На cresa-jagoda, Brpbrp и edna_malecka им се допаѓа ова.