1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    :) и јас ја правам таа шема, дење кан бебе, навечер памперс. Дење почесто и го менувам памперсот па затоа ставам кан бебе а и нема лоша реакција од нив.
     
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Jas gi korisram, kJ nas se e vo red.
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Да и тоа го имам забележано со брунчиња,ама па не е до толку полна за да биде така :^) планирам да завршат и да сменам на други.
     
  4. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Ние сме на Κан бебе и сум задоволна,ниту еднаш не ни пρопуштиле и нема малото неκоја лоша ρеаκција на κожата,саκам да ги пρобам и Пампеρс и Пуфис,доста ми ги фалат
     
  5. ANETAljupce

    ANETAljupce Нов член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Nie koristime pamper 3 i bas mi se super,najmeki se od site peleni a imam koristeno i pufis i tie ne se losi ama pampers si se pampers,mu ja stavam pelenata vo 23h i duri sabaje vo 7-8 mu ja menuvam i nemame gajle.
     
  6. ane-sk

    ane-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    694
    Јас сум задоволна од Памперс и сега за сега сме со нив.
     
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ај еден апдејт да направам...
    Имам пишувано дека на почетокот почнавме со Џан бебе,ок беа, па ни ги фалеа Дајперс ама од нив неможевме бројче да најдеме, низ градов има само 4 и 5, така што употребивме само едно пакување што успеавме да го најдеме. И тие беа ок. На крај, по препорака на кумот, решивме да ги пробаме Baby love, марка на Dm и излегоа фантастични. Еве веќе два месеци нив само ги користиме, за величина 3ка плаќаме 450ден, а има 50 парчиња.

    Ги имаме пробано и Памперс едно пакување и можам да кажам дека и не се разликуваат од другите што ги имаме користено. Излегува дека го плаќаме брендот. Така што не би фрлала пари на нив покрај толку други квалитетни марки.
     
    На mamita83 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    baby love se ubavi peleni, drugarka mi gi koristi za bebusot. Ima.i drugi proizvodi na baby love koi se ubavi. Sisinja, cucli, pumpici za nose itn
     
  9. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Ние користевме кан бебе 1 и 2 и одлични беа, меѓутоа откако ја земавме 3 бел ден не видовме хехе боље без пелени да идевме. Сега сме на бекутан 3 не ни пропуштиле ама затоа се стварно премногу крути :worried:
     
  10. meli23

    meli23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2013
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    122
    јас ги користев кан бебе не мозам да се пожалам,пуфис оние со дизајн не ми се допаднаа многу,па последно земав памперс night 3 ка - 112 пелени 1280 денари,не се скапи а добри се ;)
     
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Да, малце надвор од темата, но стварно нема зафрканција со германциве :) Освен од пелените презадоволна сум од влошките за гради, најевтини што имам начекано а многу подобри од други што се поскапи. Имаме и глодалка и многу убави цуцли, само штета цуцлите ги нејќе.
     
  12. * Zence *

    * Zence * Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Во зегин ние ги земаме ПАМПЕРС 3-ка 112 пелени за 1135 мислам беа прошлиот месец имасе гратис ленор а сега нема ништо за жал ;)
     
  13. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Колку време ви трае памперс голема кутија? Дали да купам мало паковање за проба прво? Или сигурно ќе бидат добри тие да си земам големо?
     
  14. * Zence *

    * Zence * Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Верувај дека поисплатливо ти е кутија ке те тера отприлика дваесет и некој ден зависи колку памперси дневно користите.
     
  15. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Јас денес си земав многу слатки тетра дизајнирани пелени 10 ком. од Стружанка и 5 шведски ама не како тријаголници, туку како памперс само памучни. Такви сега ги правеле вика продавачката, нови се само што добиле. Инаку Памперс, Кан бебе, Пуфис, Бекутан или било кои други во пакување не сум купила се уште, ама лесна работа ќе одам во Зегин и ќе купам, па кои ќе се покажат како најдобри тие ќе ги користам за во иднина.
     
  16. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Bidejki na promocija bea pak zemav pampers aktiv dray ama nekako ova od strana sto e od dolnata kaj lepenkata se malce pomali od predhodnite :-! a minatiot paket ni bese pogolemki pa mislev da zemam 4 pak ama eve me zzezna ova sea :-\
     
  17. bambusce

    bambusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    594
    Сега во Карфур има кутија за 1100 ден.заедно со ленор^_^
     
  18. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    Nie koristime becutan
     
  19. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Ние сме сега во период кога Canbebe 3 ни се мали, а 4 големи. Pampers i Becutan 3 ни се супер, ама Pampers ги користам само ноќе, а Becutan ми се прекрути и ич не ги сакам. Па ве молам да ми помогнете во изборот на некои други пелени да пробам во меѓувреме.
     
  20. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    ^^
    Babylove, Diapers? И едните и другите ти ги препорачувам, само што од Дајперс има само 4ки.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.