1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Епа вакааа...
    како да почнам?! а да...
    ... По краткиот престој у Бардовци, еве ме повторно назад... (иначе ме избркаа од таму, ми рекоа девојче ти си за у повисока институција од нас) :(
    Иначе да се пофалам, врачам се као Феникс из пепела и тоа свежа, нежна како бебешка гузица, одморена, полна со елан и позитивна енергија!
    ... Лес.. упс ЛУЦИ се враќа кучи! и тоа под реден број 22, даааа! :D
    ...А вие спремни или не за мојот камбек, или свиѓало тоа или несвиѓало, јбг живот.. јас си се враќам таму кајшто припаѓам!
    ФЕМИНА ИТ'С МАЈ ОНЛИ ХОУМ! :D :D
     
    На Sunshine.Sunshine, Ivy89, AziskaStrslenka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Pirana2

    Pirana2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    248
    За да си дозволиш ароганција, прво треба да покажеш и докажеш дека си способен за нешто и треба да си успешен, всушност ти треба да си најдобар во нештото за да ги потценуваш другите и да се држиш до своите принципи безразлика дали и сметаат на околината. Не може секој да си дозволи да биде дрзок и нормално со тоа го билдаш сопственото его и имаш поголема желба за работа и уште поголемо запоставување во однос на другите.
    Ако со ароганција и дрскост ги постигнуваш своите цели и ти одговара како активност, зошто да прекинеш? Арогантен си и ќе си останеш цел живот ако ти одговара и нема да се откажеш од дрскоста и нема што да те фаќа грижа на совест или нешто друго, а успешноста ќе ти донесе поттик за понатамошна ароганција. Пример за вакво однесување е Трамп, тој му е стилот на човекот и заради тоа е успешен и никој не го нарекува арогантен бидејќи на сите им е нормално такво однесување од личност со толку голема моќ.
    Многу се меша ароганција со некултура и треба да се разграничат овие 2 поими, дрвото е зелено ама се што е зелено не е дрво и од тука доаѓаат тие етикети кои инфериорните им ги лепат на супериорните како резултат на нивната немоќ и недостаток на квалитети со кои би можеле да им парираат на супериорните.

    Враќање на првичното прашање, колку и да си арогантен, ако си никој и ништо изгледа само глупаво и треба да се сфати дека ароганција и квалитети е потреба, ароганција без квалитети е лудост, е сега, проблемот е што некои луѓе не се во состојба реално да ги проценат своите квалитети и единствено што прават е смешно докажување на некоја продавачка на тезга дека се позначајни и помоќни од неа.
     
    На eliesaab, cresa-jagoda, mims-89 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Неможам да ја дочекам машинана за перење да заврши више....зевам пред бубањот у купатило и чекам и чекам и чекам...
    Ќе ги оставам да мувлосаат у вода внатре .... |( :devil:

    [​IMG]

    Порано кога бев помалечка се смеев на луѓето, па и на моите родители, што одат во продавница, маркет, аптека, пазар и носат список. Сега би сакала секој што ќе влезе во аптека да биде со ливче-список. Никој не дошол во аптека за кеиф, туку за лек кој му е битен, и притоа не е должен да чека безосетно како било која возраст на женска/машка единка одбира мирис на шампон 15 минути и притоа ствара невидено долга колона позади неа. Во истиов момент се надевам дека ниедна од вас феминки и феминковци нема да си дозволи да направи гужва заради козметика во аптека. Во маркет секој може да си дозволи ако сака и два саати да мириса шампони, регенератори, маски за коса, лосиони за тело и триста други козметики. Ајде еве нека биде и по некое помирисување и во аптека (колку да се потсети дали тоа е стварно тоа што го бара). Ама некој да кисне безосетно да поставува секакви некакви непромислени прашања и притоа да се однесува како позади него да нема никој....тоа покажува ниско домашно воспитување и несвесност за припаѓање како дел во едно општество (навидум цивилизирано).

    Благодарам многу,
    добра ноќ
    пријатно.

    :bow:
     
    На eliesaab, mims-89 и elisabeta им се допаѓа ова.
  4. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Не припаѓам на онаа група луѓе што ги мразат змиите, Ниту пак некогаш почувствував желба или страст да убијам некоја. Јас, едноставно, ги оставам да ме каснат и да се отрујат од мојата човечност.
     
    На eliesaab, Lella и ku4ence им се допаѓа ова.
  5. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    со еднава рака јадам со другава есеј за нашколо пишувам

    the struggle is real
     
    На gingerchild му/ѝ се допаѓа ова.
  6. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Ова ми е последниот ден како тинејџер. Yes, I almost beat teen pregnancy. :| :rofl:
     
    На danichap, Marossa и SV1911 им се допаѓа ова.
  7. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Алоооооо, модеρатоρи на Фемина κај сте заспале сите? Фоρумов е оκупиρан од неκаκов и до сега невиден тρол κој отвоρ теми κај κе стигне... хелп
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Аманда ќе го разбие рекордот во пишување мислења per minute, и Цветето ќе ја надмине. :rofl: Црвено цветче за 10 минути :rofl:
     
    На tessie и slavica999 им се допаѓа ова.
  9. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Ми прати 2 пораки, ги прочитав 2468 пати.... ;(

    Инаку знаете што сватив? - Изгубив една година поради љубовта кон него, наместо да се запишам средно тоа што сакав, јас останав тука САМО зато што врската неможев да ја прекинам, а нема шанси да одржувам врска на далечина.. И така уште еднаш си докажав самата себеси дека наместо да си ги следам соништата продолжувам со животот кој ми носи денови копии на претходните, кои навидум изгледаат исто, но кога ке погледнам наназад ништо не е исто..Уште еднаш си докажав дека ништо не правам за себеси и секогаш чекам на другите, не учам, не помагам дома, не спијам, по цел ден се карам со НЕГО, се онесвестувам обавезно еднаш во 2 дена од непознати причини и пијам јаки апчиња со 3 кафиња дневно кои не ми даваат ни да дремам со отворени очи по цел ден се шетам како вампир... Концентрација 0, мозокот ми лета во излози- нели треба нешто ново да се купи.. треба некој и на тоа да мисли нели :envy: -Мислите ми се на сосема различно место од местото каде што се наоѓам. Ми треба ГОЛЕМА промена, се чувствувам презаситено, неможам веќе вака :x Прво сакам да почнам со вежбање и здрава храна малку да ослабнам, ке почнам во теретана и со трчање. Во исто време ќе почнам да учам и да направам нешто за себе, да си најдам некое хоби (иако имам 2), сакав да се фарбам темно виолетова (слива) за натаму ќе видиме... Cheers to changes..! :d:
    Поздрав и имајте убав ден :*
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ќе ја чекаме на препад да ја нападнеме кога ќе оди по голема нужда, шшшшт никој да не се смее таа си замислува дека на златно славејче си пее ;)
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Абе пријавувајте ги темите на извичниче, јас неколку пријавив. Ама не можам. Не се постигнува, како таа ги отвора со толкава брзина не знам. Сакам да разлистам Нови Мислења, а тоа...
     
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Колку многу сакам и имам да изнакажам ама сепак ќе си молчам. Уште учам, лека полека сите се покажаа. Добро е барем знам со кој на што сум.Фала на сите.
     
    На MademoiselleB и eliesaab им се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Што е ова Аманда Лоан Фом ништо не можам да прочитам еј.
     
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.499
    Одлуката на некого дека од денес па натака ќе биде строго професионален.
    Хилеријс.
    До вчера се ѕенѕал ко неарен, бил неурамнотежен и барал пажња на различни начини и од еднаш се претвара во сериозен и строг, јер одлуки брате и животни промени.
    Сите се гледаме онака со покер фејс...и се смееме под мустак.
    Ајде да видиме до кога ќе трае оваа монодрама, ама у секој случај му го задоволуваме атеншн сикингот што не можеше да го добие со другото однесување. Сите сме забезекнати...

    Пресмешно е човече... моментите го издаваат.

    Сите се трудиме да се менуваме и развиваме, кога духовно растеме и сме во конгурентност со одлуката за истото, со вистинско убедување сите ја пречуваат со позитивно воодушевување. Ама кога е вештачка и се граничи со арогантност и непријатност ти предизвикува морници и гадење. Ужаси... Дојдовме до стадиум - ти го заборави светлото во тоалет... еве се крстам.
     
    На bittersweet и SV1911 им се допаѓа ова.
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Не знам дали и некој друг се согласува со мене, ама според мене најубаво кафе е кафе направено од машко. :wasntme: :lol: :lol:
    Без разлика дали е кафето направено од другар, дечко, брат, татко, братучед.. мене тие кафиња ми се најубави. :wasntme:


    Иначе конечно продолжен викенд, сите да си поминете убаво, поготово тие што ќе имаат 4 дена споени, претпоставувам ќе биде одлично, аха да само што сите 4 дена јас имам многу за учење, сепак ќе се најде време и за забава. :wasntme: :rock:
     
    На Mahidevranfan и cheetah.girl им се допаѓа ова.
  16. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Значи растурам!
    Тоа Математиката како ми оди под рака, ехее, најдобра другарка ќе ми стане. Ама најозбилно. :D
    Само така. Е не, ќе се зезам.
    Ова е за веселба, ако не сте знаеле. Си почнав со двојче, и сега, опаааааааааа, петка. Па браво бе мајсторе. Најдобра од цел клас сум. Мислам, ако може и да ми се поклоните. 8) :D
    Не бе, фала. Ама заслужувам барем кафенце, зар не? ;) 8)
     
    На SV1911 и GirlRose им се допаѓа ова.
  17. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Сакам да кажам дека разочарана сум од луѓето. Посебно од блиски другарки.
    Од друга страна среќна сум што бидна како што биднало бидејќи со време се одалечив од луѓе што само ми наштетуваа но од друга страна навистина криво ми е што јас сум била секогаш тука за нив а од друга страна тие не биле тука за мене..

    А и мило ми е што животот ми се промени, почнав да работам, денот ми е организиран, си терам, имам малку но доволно другарки на кои можам да се ослонам, крај краева не ми треба некој што ќе бидам 24 саата па ќе трачариме цело време..

    Осеќам како да ми помина меракот за тие работи, некако созреав. Порано ги меревме сите кафулиња немаше ден да не сме заедно. Сега дури разбирам колку трошење на време ми било тоа.

    Нови почетоци напишани на лист хартија, кои треба да се реализираат.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  18. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    [​IMG]
    Стршленке пред се среќен роденден да си среќна секогаш насмеана и хумуристична како до сега :* :* :hug: :hug:
    [​IMG]
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Зарем и денес се`уште постојат родители кои на прашањата и исповедите на нивното дете со покомплексна тематика одговараат со: „Јас на твои години со татко ми не сум смеел да помислам да разговарам за тоа.“?

    Уау стварно? Кој авторитет. Не бе, не разговарајте, правете си слика за детето каква што вам најмногу ви одговара после ќе се чудите кога тоа ќе направи дваесет години и ќе личи на се`, освен на детето коешто вие сте мислеле дека го имате. Битно послушно ќе ви е. Тоест вие во тоа ќе сакате да верувате. А може и на гатач ќе одите да видите евентуално да не му напраил некој нешто. Секој со своето.
     
    На bittersweet, LaraSolare, MandyLane и 10 други им се допаѓа ова.
  20. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Психологијата како наука е доста фина ствар у принцип, ама најзагадочно нешто ми се семејните односи.

    Некој да гае таква омраза кон своето дете, да го колне, емоционално малтретира и константно да покажува нездрави чувства кон него не е на арно. :shake:


    И покрај се што постои на светов, зарем нема некоја мала искричка што зрачи љубов кон она што си го создал ? :^) Под било кои околности...