1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали сум бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од marina.maca, 15 декември 2009.

  1. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4

    mi ima do sega kasneto.. ednas mi kasnese 9 dena..
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.737
    Допаѓања:
    72.643
    Пол:
    Женски
    Za zena da ostane bremena potrebno e maskiot polov organ da bide navlezen skroz i celata sperma da ostane vo zenata. Imame vagina i taa sekako ne e kako pravosmukalka pa da smukne od spermata koja bila na stomak ili na noga :) Deckovcite samo da si gi vadat na vreme i se kje bide vo red. Ako ne se sigurni dali celata sperma ja isfrlile samo nadvor od vas e togas kje cekate da vi kasni i da pravite test ili vo kraen slucaj apce za den potoa (sto ne se preporacuva da se pie cesto, moze i voopsto zatoa sto kje vi poremeti hormoni, menstruacija itn.)
    Izvinete za lat. :)
     
  3. samsung12345

    samsung12345 Нов член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    0
    Имам пак јас едно прашање дали можи да си бремена а секој месец да ти иди точно на денот кога терба ? или па само ми се причинува од шо се плашев .. Пошто мене мене ми иди секогаш точно кога треба но другарками ми рече дека можи да сум била бремена и да ми иди пак сепак барам ваше мислење :)
     
  4. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.814
    ^ :clap: за другарка ти.
    Многу да ја поздравиш и да и кажеш да не гледа I didn't know I was pregnant и слични шоуа. :!: :rofl:
     
    На samsung12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Мариз не се сложувам. Знаеш ли со колкава брзина се движат сперматозоидите и колку сперматозоиди има во една капка?
    Секој маж е милионер кога е во прашање семената течност. Околу 20 милиони сперматозоиди се сместени во 1 милилитар сперма. Дневно мажите произведуваат по 100 милиони сперматозоиди.
    Во ејакулат од 2-6 ml има околу 3-5% сперматозоиди, а за да ја оплодите жената потребни ви се околу 10 до 20 милиони, но само оние кои се барем 50, 60% подвижни.
    Бавните, заспаните, немаат шанса за успех. Кога сперматозоидите ќе го најдат патот до целта се движат со брзина од 3-4mm во минута.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Далерон се согласувам со тебе, не е точно дека треба целосно да сврши внатре, доволна е една капка. Но ме збуни малце со бројкиве сеа. :lol: 10 до 20 милиони сперматозоиди се потребни за оплодување на жената? :^) Мислиш 10 до 20 милиони мора да има успешни за барем еден да се погоди „паметен“ и да ја оплоди? :lol: Многу некако тоа бее. :?: Испаѓа забременувањево немогуча мисија. :D Ако сум разбрала погрешно се извинувам, само ме интересираше овој податок. :D
     
  7. Rum-Plocka

    Rum-Plocka Нов член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Само ме интересира :)
    Во најплодни денови, незаштитен однос, без свршување внатре.
    Колкава е шансата за забременување?
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас досега не сум забременила а имам незаштитени односи и во најплодните денови. :D Што значи, ако навистина навремено се тргне, шансите се никакви. Но, капка макар летне ли.... тука е ризикот. :lol: Исто така и немојте односи еден по друг за кратко време без да се измие убаво и да уринира. Тоа е тоа.
     
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ај ај умна си разглоби ги поубаво бројките со милилитрите и дневното производство.

    Море дете цел или пола исто е. Свршува или не, со кондом или без абе пишувајте малку појасно.
    Пола, цел, влезе, не влезе, аманте/
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tea14563

    tea14563 Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Значи ние сакавме да имаме секс но јас сум по природа паничарка па пробавме ама влезе до пола после кога веќе решивме да не продолжуваме бидејќи јас бев како под стрес тогаш ме допираше и се бакнувавме додека да сврши но тој сврши што се вика сосем настрана ама ете некако ме мачи нешто а страв ми е да одам на гинеколог а немам никому ни кажано па побудалев.
     
  11. Rum-Plocka

    Rum-Plocka Нов член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Дефинитивно немаше свршено внатре, повеќе внимавав од него ]:) постојано го потсетував да пази :lol:
    и јас мислам дека нема ништо ама сепак ме интересираше.
     
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Е така бре девојче и ич да не се секираш не си бремена, уживај и нареден пат капче за главче за да не се измачувш со глупави мисли. ;)
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Хахаха Далерон ме насмеа ти благодарам што мислиш дека сум умна и да знаеш дека е така само си имам проблеми со бројкиве (нејќам да замарам мозок со нив, вродена маана хаха) и место да размислувам сакав да ми одговориш на готово. :$ :rofl: :lol:
     
  14. tea14563

    tea14563 Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Фала ти многу Далерон појма немаш колку ми олесни... Сега ми останува да си ја чекам тетката со црвен мерцедес :)
     
  15. ekonomistka93

    ekonomistka93 Нов член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    сакам да прашам дали тестот за бременост ќе покаже точен резултат 10 дена по односот, а веќе да ти доцни 1-2 дена, благодарам однапред
     
  16. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Да.
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не можеш конкретно да знаеш. Може и негативен да испадне тестот. 99% се точни. Но, и тоа 1% е многу.
     
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Odgovorot ti se krie vo prasanjeto. Najdi go :geek:
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не мора да сврши надвор, за да не останеш бремена.
    Сте иамел незаштитен однос, но иако шансите се мали, се фаќа.

    И да ви кажам пред да ме нападнете, доктор ми го кажа ова.
     
  20. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    E arno ti kazal doktorot. Ama :!: ne ti kazal oti sansite se 1:10.000 .