1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совети од МАШКА страна за сите девојки

Дискусија во 'Сингл' започната од TheBunny, 17 септември 2010.

  1. blueeyes7

    blueeyes7 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    10
    А е еден од ретките што ми се свиѓа вистински, штета. Како и да е сама сум си крива :)
     
  2. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    машки има линк за спуштање мајкрософт офис ама без да плаќаш,сум пробала преку торент од пират.беј ама не работи бш бш ...
     
  3. J.RabbiT

    J.RabbiT Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    СОВЕТ И МИСЛЕЊЕ ! Со еден дечко се запознавме преку фејсбук,си пишевме едно друго,и одлучивме да се видиме во живо.Преку фејсбук делуваше ептен загреан,дури на пати помислував дека нешо со типот не е океј |( :D конечно се видовме,и не се разочарав,баш напротив многу се изненадив во позитивна смисла.Делуваше многу поозбилен за разлика од на фејсбук,и ептен беше фин.Проблемот е шо цело време муабетите ги вртеше накај тема секс и слични активности,а ја пошо неам влакна на јазик нормално му пререков и сега знаете машко како машко,па не му било само за тоа,па триста филмови,не бил он таков шо ти знам.А башка иам приметено и не фејсбук дека е таков некој женскарош,мавање лајкови кај секоја и така натаму,ама ај си велам фејсбук едно,реалност друго да не носам заклучок врз база виртуелен свет :?: Првиот пат океј поминавме,веднаш после тоа ме побара,па кога ќе сме се виделе следен пат,па шо ти знам,па втор пат се видовме,па трет,и третиот пат забележав дека е некако чуден,нервозен изгледаше незнам.Али ај си викам,сите си ги имаме моментите.Е веќе од следниот ден,не ме побара.Му пишев му звонев,ме игнорираше,едно 2-3 дена сигурно и на крај некако со молење успеав да го убедам да ми објасни,односно причината знаете која била? РАЗМИСЛИЛ,И ЗАКЛУЧИЛ ДЕКА НЕ Е СПРЕМЕН ДА БИДЕ СО НИТУ ЕДНА МОМЕНТАЛНО. :o мене не ми држи вода.А вас? Што би можело да биде,кога се беше океј? :doh:
     
  4. blond.bunny

    blond.bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    122
    Па вака сигурно некоја го има страшно повредено пред тебе, сега сите девојки ги смета само за убав провод, има страв да не го искуси истото и не сака да се обврзува, сака само забава и секс.Ако го сакаш и ти тоа океј е. Ама претпоставувам дека не така да....остави го има многу девојки што би го прифатиле тоа.Најди си ти некој што ќе те гледа како што заслужуваш :)
     
  5. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Дали ти пречи тоа што лајкнувал на други слики? Леле па и јас сум тогаш женкар ако не, и јас тоа правам.

    Типац што ти збори за секс на прв дејт, и ти со го одбила, значи не си му интересна веќе, и се вади со тоа што ти го кажал. Не се замарај многу.
     
  6. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Приказната ти е јасна како бел ден, како Скопје без оџаците на Железара во пролетно априлско утро.

    Момчето со кое се гледаш се надевало дека ќе те легне од прва. Затоа ти вртел одма на секс. После рекол, океј, ајде, од втора. Па кога требало по трет пат да се гледа со тебе, а не може да те легне, едноставно се исфрустрирал од неуспехот и решил дека не сака да си го троши времето.

    Уствари, момци како него има многу, и ги има заради девојки како тебе, кој им даваат тој однос на playa, да помине. Имам такви другари, кои на рандом девојки што не ги познаваат во живо им пишуваат на кои се начини и пози би имале секс со нив. Што очекуваш да се случи кога уште незапознаени ти можеш да видиш дека само сака секс да има.

    Или изеби го и продолжи на следниот или воопшто не го пуштај во твојот живот. :emo:
     
    На Name и Nausicaa им се допаѓа ова.
  7. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Некој слободен за лп? :D Да го позамарам малце со моиве тинејџерски проблеми.:D
    Па и некој совет да ми даде. :)
     
  8. femina91

    femina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    17
    Вака..има едно дете со кое гледаме еднаш до два пати во месецот случајно низ град, покрај мојата тетка и неговата мајка и имаме само едно здраво. Еден ден се сретнавме в град и здраво здраво и откако се разминавме истовремено двата се завртивме (во тој момент умрев од срам). Истот ден ме имаше додадено на фб. Мене искрено мн ми се бендисува ама не знам како да му се приближам, на фб не можам да се осмелам прва да пишам, ете таква сум. Некој совет нешто :):)
     
  9. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Епа тоа ти е најлесен начин некако да му се приближиш. Пиши му прва, ако сакаш нешто да се деси.

    Или лајкни му нешто на некоја слика, да му привлечеш внимание.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  10. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Женски, машки кој сака. :) Знам дека е индивидуално, ама дали може навистина да се заљубиш после некој краток период или тоа е само силно допаѓање? Конкретно, се знаеме 3 месеци а се смувавме пред месец дена првпат. Денес ми се јави и ми рече те сакам, и не знам според тонот на гласот звучеше искрено, а да го користи тоа само за да добие нешто не верувам, зошто не е ни блиску до мене. Јас ја избегнувам таа тема, зошто сакам да бидам на чисто кога ќе го кажам тоа, зошто не се лесни зборови. Не знам зошто избрзува, ама ете ме интересираше дали баш може толку брзо да почувствува нешто такво или само сака побрзо да ме придобие со слаткоречивост..
     
  11. maravillosa

    maravillosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    Вака.... Пред околу една година се запознав со машко и многу брзо се зближавме. Но потоа поради еден глуп сплет на околности (за кој сум самата јас виновна ) се оддалечивме и еден период изгубивме секаков вид на комуникација. Но пред неколку дена повторно одпочнавме разговор. Тој пристапи прв фала богу но откако пред тоа направив илјада напори за да му покажам дека не сакам да бидеме странци (без притоа да изустам ни збор па сето тоа се сведуваше само на контакт со очи). Но сепак кога се запознавме и тогаш се зближавме поотворено покажуваше дека ме бендисува а овој пат.... Незнам.... Беше некако пријателски....
    Сепак треба да бидам среќна што барем до толку успеав за почеток. Но сега не сакам да изгубиме повторно контакт и сакам повеќе да се зближиме зошто стварно ужасно ме привлекува... Е сега како да му покажам дека сакам да имам нешто со него без притоа да изгледам очајно?
     
  12. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.389
    Aj LP nekoj neka mi pishe da go pozamaram so mojov problem... Bez razlika dali mashko ili zhensko :).
    P.S. se izvinuvam za latinicava, od mob sum...
     
  13. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Ми треба совет... Пред една недела се договоривме друштво и излеговме да пиеме во една куќа , али бев преразочарана и се опијанив. Тогаш се смував со еден дечко што го знам долго време али никогаш не сум го гледала така. После зборевме и рече дека му било убаво али дека под дејство на алкохол ако сум сакала немало повеќе да се повтори (он трезен беше тогаш) , и за да не испаднам лесна му кажав дека нема проблем ќе продолжиме да се гледаме. Од тогаш го гледам со други очи и некако го засакав. На Фејзбук нон стоп збориме и како у врска да сме , а кога ќе излеземе како другари се понашаме и се. Не знам што да мислам кога на ФБ ми вика дека само јас сум за него и никад нема да погледне друга (и у живо знае да го каже тоа) али најдругарски се понаша... М? :^)
     
  14. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    помошшш?? не ми е јасно како се разубедувате за нешто кое си го ставите во глава, за нешто за што се сомневате, а кое знаете дека не е точно а сепак продолжувате со тој став. Зошто кога треба да се разговара добиваме само молчење од ваша страна (или само јас се соочувам со овој проблем?) како можете да бидете со толкава голема недоверба кон некој кој цел живот го посветил само за една личност? како да дојдам до овој мојов да разговараме бидејќи имаме голема потреба од тоа, се стана турлитава, врската се лади, односите исто така, а се е за банални работи и сомнежи кои се направија од несигурност и недоверба, сите ли сте без доверба за да се заштитите или овој мојот е посебен тип??? Сите велат женските се тешко разбираат но јас и после 8 ипол години неможам да му го разберам карактерот на само едно машко??? кажете ми мислење како треба да се постапува со вас??? зошто секогаш ние сме лошите??? го цените ли тоа што некој го прави за да ви помогне?? и ако да, зошто е тешко да го покажете???
     
  15. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Епа фифицо, кажи му го тоа во лице следен пат кога ќе искочите. Кажи му дека ти смета што на фб е друг а во живо е друг. Или ќе сте во врска или мување или па ќе си останете другари.

    Пред да го обвинуваш цел машки род. Мислам дека треба да почнеш од тоа што го имаш покрај себе. 8год врска а вие неможете да седнете да направите разговор како доликува.

    Ако гледаш дека не сака да збори со тебе, може нешто му се дешава па не сака да ти каже. Или, па се лади човекот, и врската му станала монотона и досадна. Тоа да нема доверба во тебе после 8 години, тоа си негов проблем. Или па не му е сеедно да раскине од тебе туку така, после 8 год врска.

    Ти најубаво го знаеш, седни и разговарај те,
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Машала, многу проблематични последниве 12 часа. :) Одиме со ред.
    Кикита, чикита... :) прво, секоја личност е различна и има различен карактер. После 8 години, треба добро да знаеш со каков човек си. Генерално, со мажите треба директно. Го поставуваш јасно проблемот, нудиш плејада решенија, му даваш да одбере или да понуди свое и го решаваш проблемот.
    Ова што си го напишала не е поврзано со мажите како род, па постави конкретен проблем, ќе се обидеме да најдеме решение.
    @blueeparadise, да, може да се заљуби и после 3 дена, не три месеци.
    @maravillosa го имаш ли и претходно поставувано овој проблем, познат ми е некако. :/
    Како и да е. Чим еднаш сте се зближиле, па тргнале на страна, не можеш да го бараш пак, а да делуваш незаинтересирано. Биди директна и самоуверена, кажи му точно што сакаш, така нема да бидеш очајна, туку ќе му дадеш до знаење што ќе пропушти ако не го прифати предизвикот.

    И, ако сама си виновна за тоа што сте се разделиле првиот пат, тогаш биди доблесна и извини се, признај си ја грешката. Така ќе добиеш доверба кај него од старт.
    Дечкото ти е сонце. Се понаша токму како зрел момак. Нема што да се лигавите во јавност. Ние повозрасните кога ќе видиме како се лигавите по автобуски, во школски двор и по супермаркети, одма помислуваме „Кои родители неписмени ги воспитувале“. Си има место за дружење и место за „фаќање“. Таман ти е дечкото, да си го чуваш. :hug:
     
    На fificaaa, Daydream, Miss.M5 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. sonce555

    sonce555 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    @fificaaa да си зборнеш со него на шо сте, за да си сигурна, или излезете сами негде на кафе или да прошетате па ке видиш како ке се понаша и кога ке е насамо со тебе па потспомниму нешто тогаш ;)
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ако за 8 години не си го разбрала, за понатаму да не зборуваме.
    Недовербата значи крај на се, влезе ли црвот (недоверба) помеѓу вас тешко дека нешто ќе се промени. Мене ми се чини како само ти и ти и никој друг не го врти тој долгометражен филм кој трае 8 години, а ги нема двете заеднички допирни точки.
    Најважните 2 работи (доверба и разбирање) ги нема ли, не очекувај ништо понатаму.
    Капетанот те посоветува директно да зборуваш, ама јас колку што разбрав ти зборуваш, а тој нема слух.
    И на крај не се сите исти, кај вас се помешале тенџерето и капачето.
     
  19. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Тенкју за советите ќе зборувам со него :*
     
    На sonce555 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kikitta

    kikitta Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    275
    Пол:
    Женски
    во благодарам за советот... неможам да ви посочам конкретен проблем години се во прашање.. Многу работи се имаат случено, но ми помогнавте. Благодарам уште еднаш :bow: