1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дневниците на вампирот (The Vampire Diaries)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Maturantka, 15 септември 2010.

  1. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Си реков нема да гледам,ама пуста желба да дознаам што се случува,ги изгледав.Ајде сега пак истото ќе се повторува,Елена како и обично само си плаче :D ,Стефан пак исчезнува,бла бла :!: .И што сега,ја заборави љубовта кон Дејмон,а 5 сезони се трчкаа,конечно се "фатија" :rofl: и сега пак ќе се трчкаат.Единствено Ензо ми се допаѓа,неговиот глас,изгледот,ахх :inlove: .Добар пар би биле со Керојалн,и јас сум за ;) .Сакам да знам како ли ќе најдат излез Дејмон и Бони,и кој е со нив,само кој ќе чека :doh:
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Дејмон и палачинките !!! :* :*
    Иако сум фан на Стефан ги обожавам лудите моменти на Дејмон.
    И јас исто ја гледам серијава од љубопитност, ама и се гледа крајот. Веќе сите можни опции ги исцрпија. Не знам што би се случувало понатаму.
     
  3. xexo

    xexo Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    22
    Кога ја изгледав првата епизода од 6тава сезона си реков ''Еј оваа Eлена пак ќе цмиздри и ќе се лигави''. Ама вторава епизода тотално ме возбуди. Сезонава осеќам ќе биде многу добра.
    Стефан ме разочара премногу. Баш мислев дека он највеќе ќе се труди да ги најде Бони и Дејмон.

    Ензо и Керолајн!! Ај нека се фатат :inlove:
     
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Мене до сега многу ми е интересна серијава,Ензо и Аларик како да ја освежија. :D Јас мислам дека Елена постапи многу кукавички зашто да не пати одма посака да го заборави,избрза многу и себично постапи зашто мислам дека сите ги боли за Дејмон и Бони.Стефан многу пати ама ич не покажува,Керолајн за сите си плаче и највеќе се труди за да ги врати Дејмон и Бони од другиот свет,Џереми некако ме нервираше на почетокот ама за тоа пораките што и ги праќа на Бони многу ми падна жал,Аларик и Ензо ми се најомилени сега за сега,многу се згодни :lol: .
     
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Ме фати носталгија и си ги пуштив епизодите од 3-та сезона. :D
    Тоа веќе беше серија.
    Леле како ми фали Кетрин и нејзиниот хумор.
    Ај нек ја вратат. :D

    Само ке кажам дека најубави парови од цела серија,според мене се Мет и Керолајн,Мет и Ребека и Стефан и Кетрин.
    Најлош дефинитивно Тајлор и Керолајн,немаа никаква хемија. :D

    П.С.
    Мислам дека станувам фан на Дејмон и Елена.
    Цц,срам да ми е.
     
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.798
    Допаѓања:
    38.194
    Пол:
    Женски
    Ееее како бе немаа, мене баш ми беа жешко секси.Посебно с**с сцените им беа врв.Мене омилен пар ми беа, после Елена и Дејмон.
     
    На Cvetetto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.233
    Допаѓања:
    5.656
    Пол:
    Женски
    Добра беше последнава епизода, го вратија шмекот на серијата. Изгледа до Ензо ќе да е. Многу ми се допаѓа вака како позитивен лик :wasntme:
    Бтв зошто мислам дека Кетрин ќе е таа што го решила крстозборот ? :D
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Ги изгледав двете епизоди и ми беа прилично досадни,ништо посебно.Единствено Ензо ми беше најинтересен и мислам дека тој е причината која ме задржува да ја гледам серијата.
    За Елена немам коментар значи премногу бедно тоа што го стори.Дејмон и Бони ми се онака по океј и ме интересира што ке се случи со нив.
    Стефан офцијално го мразам ! Уште Ензо да го убијат,не знам по тапа нема да може да биде.
    И по промото за наредната епизода ако Стефан и Елена пак имаат некој обид да бидат заедно покрај се што и призна Керолајн значи :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  9. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми е јака оваа сезона. :rock: Јас отсекогаш сум била за Стелена ама сега сакам Керолајн и Стефан да бидат заедно зашто Керолајн повеќе ја сакам од Елена.Од промото за 4та епизода гледам дека Стефан и Елена пак ќе бидат заедно ама мислам дека за Елена е оправдано ај зашо не се сеќава ама Стефан незнам што сакам да направи и многу ме нервира тоа.Аларик фали,сакам да го даваат повеќе и Ензо нема шанси да умре.Јас сум секогаш од страната на Стефан ама сега се понаша како идиот мислам дека е бесен зашто дозна дека Елена се заљубила во Дејмон кога он и Елена биле во врска.
     
  10. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Девојка со став сум,нема што,само менувам мислења...

    Јас за време на неделниве паузи си ги гледам старите епизоди.
    Серијата официјално пропадна кога Елена се претвори во вампир поточно откако си ја врати човечноста.

    За новиот лик немам што да кажам,крајно антипатичен и досаден и непотребен.

    Јас со цело срце очекував Кетрин да е со Дејмон и Бони,иако кажаа дека ке нема двојничка драма сезонава.

    Стефан многу го сакав,но,не се сеќавам дали го замрзев откако се давеше во ковчегот или откако ја изгуби меморијата,тука некаде беа тие настани.Сега ми е досаден.

    Отсекогаш се ставало акцент на Елена во серијата,но,имаше место во епизодите за сите други.Сега кажете ми Мет што мајка бара во серијава?Многу си го сакам јас него,ама нема никакво дејство поврзано со него.
    Сега ке видиме,можеби ке го вклучат во ситуацијата со тоа горењето на вампирите против кое сум јас,мене ми е крајно досадно тоа,и мислам дека ова ке биде нешто слично како она што му се беше случило на Дејмон,кога ги мачеле него и Ензо.

    И,да,преку глава ми е веќе со драмата за Делена.Никогаш не сум ги сакала,не е мој тип на врска,очигледно дека јас повеќе ги сакам нежните и досадни врски. :lol:

    Како и да е,веќе нека му дадат девојка на Стефан,саглам некоја,Керолајн може,ама и не може.Стелена ми фали,ама под никој случај нека не ги враќаат,нема да може да биде исто.

    И добро,сега се надевам дека ке се опорави серијава а,под тоа мислам да ја опорават драмата со Елена,и мислам дека оди кон позитивно без да го земеме бакнежот со момчето предвид.

    Ако не се случи ништо,слободно нека си ја прекрстат серијава The Elena Diaries.
     
  11. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас сум најназад од сите вас. :$ Четврта сезона сум на средина, ама морав, морав да дојдам на темава и да кажам дека Елена стана најдосадното, најодвратното, најлигавото нешто во серијава. Лигавешка, право глумење невинашче, а уствари е многу одвратно створење. Таквите најмногу сум ги мразела во реалниот живот. Невина, наивна насмевка, па солзи, а уствари така може да ти го забибери... да се чудиш што те снашло. :devil:
    Супер си е серијава, има интересна содржина, не е никогаш досадно, сите настани се интересно смислени, поврзани, АМА не им требало и сто пати не им требало толку да го влечат ликот на Елена и се' да се врти околу неа. Јас да бев на местото на Дејмон и Стефан (мислам на актерите) ќе ми здосадеше толку да глумам глуперда. Двајцата се прикажани како најголеми глуперди. А во реален живот да беше ова, уште одма ќе и' ги удреа клоците. Сакам да продолжам да ја гледам, сакам да видам што ќе се случи ама по можност да ги прескокнувам сцените со Елена. Страшно ме нервира. Одвратна е. Инаку, Керолајн ми е супер некако. На почеток мислев дека брзо ќе ја снема од серијата, ама погрешив. Најпозитивен лик ми е од сите. Инаку Дејмон го носеше првото место кај мене кога беше bad boy со карактер. Обожавав да го гледам, заради него и ја гледав уствари серијава. Дури и дечко ми знаеше. :D Страшна харизма има човекот, одлична насмевка, баш мој тип на дечко е, да паднеш на г'з. Aма сега откако Елена и него почна да го влече за нос, не го сакам веќе, нема карактер повеќе, досаден стана и тој. :D

    Се плашам дека ќе ми здосади серијава само поради таа лигушката. Уфф, колку ме нервира... :@
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    А каде го гледате филмов ???
    Бидејки не можам никаде да го најдам :( :(
     
  13. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    http://www.cucirca.eu/the-vampire-diari ... -paradise/
    Oвде барај ги сите епизоди кои ти требаат.Сите ги има :)
    Јас сум поназат и од тебе 3 сез 20 еп.Ама кога дознав дека Елена и Дејмон ќе го сврти преминав на 6та.Се надевам в зима ,ќе ја догледам :^) .АМА морам да почнами и THE originals :) Klaus и Caroline или Тyler и Caroline ми се најубавите парови.Само заради нив гледам. :inlove:
     
  14. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Добра беше епизодата, ама очекувам многу повеќе од наредната
    Steroline really ?! Не можеа ли да ги остават само како пријатели ?! Мораа да кажат дека Керолајн чуствувала нешто за Стефан |(
    За Сара ЗНАЕВ дека е ќерка на Зак уште откако ја видов жената на Зак, само се надевам дека ќе има некоја поголема улога (нели Салваторе е) и нема да се изгуби како Ејприл Јанг.
    И Каи е ептен creepy бе :tmi:

    http://www.youtube.com/watch?v=g4cYwhMe7ds
     
  15. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    10 мај 1994. Тогаш полнев една година. :rofl: :rofl:
    Мене сезонава ми се допаѓа сега за сега. Ветува многу а и ме потсеќа по малку на прва сезона. Јас сум верен фан на серијава па додека ја снимаат јас ќе ја гледам :)
     
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Уф,кога ја гледав серијата баш си помислив колку ме потсеќа епизодава на почетните сезони.
    Само некој да ми објасни зошто Аларик е првобитен?
    Епизодата не беше ваау,ама не беше лоша.
    Страшно многу антипатичен ми е тупиот човек со Бони и Дејмон,и некој нека ми каже зошто е тој со нив таму?Бони и Дејмон ми се многу слатки,навивам за нив искрено.Ми се допаѓа што Елена сега знае дека го заборавила Дејмон.Ензо,мил на мајка,што те снајде сега? :D Ау,леле Мет како ми е разубавен,најдете му девојка ве молам.А,сега девојката на Стефан на вампири ли се храни?Според промото хард бич ке биде.Керолајн не ја покажаа воопшто епизодава,хм...
     
  17. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Рик е првобитен затоа што Ештер (мајката на оригиналите), го направи со immortality spell (истата магија со која ги направила оргиналите) :geek:
    И женската на Стефан изгледа ќе си биде „обичен“ вампир - на „обична“ крв ќе си биде :lol:
     
    На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    А добро,кога беше ова,јас оти не го памтам? :D

    Инаку солидна епизода,се откри уште нешто од минатото на Дејмон и Стефан.Ми фалеше Керолајн оваа епизода,ама добро,се концентрираа повеќе на Дејмон и Бони.Типот со нив ми иде да го изботам со милион игли :D
     
  19. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    A loooooooooooooong time ago :lol:
    При крајот на трета сезона (кога Ештер решава да го направи Vampire Hunter за да ги убие оргиналите, пошо ги сметаше за abomination of nature )
    http://vampirediaries.wikia.com/wiki/Enhanced_Original
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Сакам што побрзо да излегуваат нови епизоди за да ги изгледам сите во 2 дена :D Без оглед на Елена и нејзините глупости мене пак ми е интересна серијава, само се прашувам уште колку сезони ќе има?