1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Значи ајде вака да се разбереме, да не го користиме форумов за лични препукувања туку за нешто корисно. Од каде ми се сознанијата? Епа еве да не ви раскажувам јас од реалниот живот бидејки тие особи неможете да ги прашате еве ти линк од темата Вашата прва менструација telo/vasata-prva-menstruacija-t3226/?hilit=%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B0%20%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0 претпоставувам дека барем девојкиве знаат колку год имале кога добиле. За жал денес за разлика од некогаш долната граница е спуштена па ако некогаш добивале дури во средно сега добиваат уште во основно.Прочитајте ги мислењата и искуствата на девојките и ќе видите дека тоа е долниот праг помегу 10-12 год. Верувам дека нема да испрадне дека сите тие кои што рекле 10-11-12-13 не лажат. Понатаму не одговарам на инсинуации и празни препукувања, затоа што како што реков сепак сум господин и сакам да си задржам одредено ниво на комуниација
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ваше Височевство се сложувам за границата сега се е поинаку, уште од градинка имаат дечковци/девојки.
    Земи челична четка и паста за раце онаа механичарите што ја користат, до сабајле гарант ќе излезе флеката.
     
  3. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Bah, нели ти беше тој што викаше да не се базирам на докази прочитани на форум? :lol:
     
  4. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Lovely93 гледам дека љубиш да се занимаваш со мене иако на првиот твој пост те игнорирав околу бројот на тестиси кои ги поседувам, несакав да ти одговорам иако е тоа лесно проверливо нели? Јас не бегам од соочување со вистината само прашање е ти колку би имала храброст да се соочиш со предизвикот со заеднички сили тоа да го утврдиме.
    Инаку, што се однесува до вториов пост, околу користењето на форумов како извор на информација, во случајов не се работи за нешто за што треба познавање од било која тема туку едноставно се работи за анкетно прашање на кое одговориле голем дел на испитанички, од лично искуство, прашањето е слично како да си ги прашал колку год имаат..
    Значи, тоа е нешто кое и неможе поинаку да се научи или осознае туку само преку јавна анкета, а прашањево и темата е токму тоа, АНКЕТА.
    Ете затоа го земав како извор за да ја разубедам Далерон, дека она што го тврдам го потврдуваат голем број на членки. Доколку и ова не ве убеди тогаш расправајте се со нив и убедете ги дека не добиле на 11-12 туку на 17 год, јас со тоа немам ништо. Се надевам дека сега е се јасно и нема потреба да продолжиме со лични препукувања и нетрпеливост кога за тоа апслутно нема причина.
    Се извинувам ако мојов пост излегува надвор од темата иако секогаш се обидувам да се држам стрикно за темата, но сакав да и одговорам на Lovely93, да не ја ускратан нејзината љубопитност за мојот одговор. Ако ништо друго барем толку можам да направам за неа.
    П.С поткрепено со твоето искуство и плус дополнително од твои сознанија кои што си ги изнела на форумов кои ја потврдуваат токму мојава теза, претпоставувам ја говориш вистината во тој пост и може да го сметаме твоево тврдење како точно, посебно е интересен делот околу објаснувањето дека голем дел од твоите другарки веќе имале добиено што оди во прилог на моето тврдење.
    telo/vasata-prva-menstruacija-t3226/550.html?hilit=%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B2%D0%B0%20%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    кога го извади пенисот се соблече од кондомот ...така што кондомот беше сув не беше пукнат и многу мал дел бееше од кондомот бо мене..така да не верувам да сум..но ете мене ми е непријатно...напнато некако не ми се случувало вака зато.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Досадно ти е,и си го преоптеретуваш главчето со непотребни работи.
     
  7. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    DEVOJKI VE MOLAM KAZETE MI SO DA PIJAM DA GO NAMALAM STRESOV!!! VE MOLAM STO POBRZO MNOGU MI E BITNO I ITNO!!
     
  8. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Не постои лек со кој можеш да го победиш стресот, единствено решение е да се опуштиш и да се обидеш да го рационализираш стравот.
    Кога велам да го рационализираш, да се обидеш да процениш кои твои стравови што ти ствараат цел се рационални и реални, а кои се ирационални. Пробај вториве да ги исфрлиш и ќе ти биде многу полесно.
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не си.
     
  10. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    nekoi mi rekoa da pijam po dve B6 na den....
     
  11. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Па да. Препорачливо е да пиеш Б6, два пати на ден по една таблета.
    Колку толку ја смирува нервозата и го намалува стресот, а и не се штетни.
     
    На pinky16 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Нема Б6 да ти ги реши проблемите, се ти е во главата. Само самата ти можеш да ги оттргнеш непотребните мисли и да сфатиш каде има причина за грижа а каде не, ниеден витамин ниту лек нема да го направи тоа толку добро колку твојот мозок. Ти ги насочуваш своите мисли и кој смета дека не може да се влијае на мислите, е во голема заблуда. Потврдено ми е милион пати.
     
    На Hipica и pinky16 им се допаѓа ова.
  13. pinky16

    pinky16 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    4
    dobro barem malku, od malku kje me smirat
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Од што може да ми тече многу бел исцедок,е ве веќе почна од вчера и благо да ме чешка ама одма ставив канестен маст,а редовно хигиена одржувам .Многу сум склона кон инфекции како да си помогнам незнам ми здосади веќе :?:
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Од антибиотици, настинка,намален имунитет. Имаш кандида добро е што си почнала со маст ама земи си и вагиналети, Канестен или Кансен(поевтини се, а ист состав со канестенот се).
     
  16. klista

    klista Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Здраво, јас сум нова тука, се регистрирав за да ве прашам нешто.
    Со дечко ми одиме малку време и пробавме да имаме секс. Но по 3 обиди да ми влезе сите беа неуспешни. Што е проблемот, дали е тој или јас? Мене ми е многу криво, бидејќи се спремавме и направи навистина да се чувствувам убаво и атмосферата беше таква.

    Од друга страна пак до сега се беше океј и дечко ми пишуваше постојано пораки, да напоменам дека работи. Но еве денеска некако како послабо ми враќа, дали се работи за тоа дека сака дистанца или јас само се измачувам, вели дека ме сака, но сепак...мислам до вчера имав по милион пораки а сега му доаѓа како со сила. Многу ми е криво, бидејќи го сакам тој го знае тоа, нема потреба да се лажеме не сме мали деца, но зошто е вака?

    Фала на одговорите.
     
  17. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Затоа што му е повредена машката гордост со тоа што не успеал да те дефлорира(скине) и затоа се повлекол и ја свел комуникацијата на минимум. Причините поради кои не доло до дефлорација(кинење на хименнот) можат да бидат нај различни, од тоа да немал доволна цврста ерекција (и му се виткал при отпорот на хименот) и не успеал да го пробие па се до неговата големина и дебелина. Исто така причина може да биде и растеглив химен, кај девојката при што не доага до негово кинење.
    Нетреба да се обвинуваш себеси, ти си најмалку виновна за тоа, седнете поразговарајте и обидетет се повторно, но овој пат без преголеми очекувања и бидете максимално опуштени.
    Не е крај на светот ако сте имале 1 неуспешен обид.
     
  18. klista

    klista Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Не сум невина...
     
  19. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Просто вагиналните мускули од некоја си причина се стегнале и тоа е тоа, поарно шо не влегол инаку ако тоgаш се затегнеше мускулатурата кај ќе ви беше крајот. ;)
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Во тој случај освен затегнатите мускули кои ги спомна далерон, сигурно се упрпал од страв и имал слаба ерекција и нормално дека нема да успее да влезе. Инаку во спротивно доколку биле затегнати вагинални мускули во прашање, ти ќе си чувствувала болка при неговиот обиед да влезе. Во случајо ти не си го ни почувствувала.