1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Помош за да ја најдеме Дениса Маркоска

Дискусија во 'Политика и настани' започната од MorbGoth.666, 19 септември 2014.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мислеше на Годрана Јанкуловска, а не на Гордана10. Освен ако Гордана10 не е Гордана Јанкуловска :D
    Барем јас така сфатив. :D
    Така да не ми се верува дека некои од надлежните би имале време да читкаат по форуми и да ги интересира јавното мислење оти ако ги интересираше и ако се грижеа за мислењето на граѓаните нема да бевме на вакво ниво сега.
     
    На Pirana2 и Gordana10 им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Јас пак мислев ради сличниот став со Гордето на темава... :D Битно иронијата е присутна. ;) Човек не смее поинакво мислење да има.
     
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    ^
    Уште во втората реченица кажала за Јанкуловска :D Инаку, се согласувам со напишаното на Пирана и цитирањето не значи дека не го почитува твоето мислење :)
     
    На Pirana2 и tessie им се допаѓа ова.
  4. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
  5. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    Не би рекла дека девојка кога 2 години по ред идела да работи на исто место тукутака да падне, или дека ја снемало. А вистина ли е дека телефонот го нашле на палуба без сим картица? Бидејки јас па читав дека телефонот и бил во соба. Не ми е јасно, можеби се само шпекулации.
    Според мене е грабната девојкава и некаде пратена да се проституира (не дај боже) only my opinion
    Само за самоубиство не помислувам, зошто би се убивала кога отишла пари да заработува?

    Можам само да замислам како им е на родителите
     
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    Никогаш неможеш да знаеш како некој се чувствува или што тој има на ум па колку и да мислам другите дека личноста е позитивна и ведра. Јас искрено мислам дека се работи за самоубиство од причина што таа на мајка си, и рекла дека нема да има интернет одреден период а на бродот интернет има 24/7. Во смисла, мајка и да се навикни некој период без неа. Сепак ова е моја теорија и мисла, немора да значи дека е така ама сепак држи вода.
     
  7. Dr.Strangelove

    Dr.Strangelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    151
    http://kurir.mk/makedonija/vesti/174061 ... o-i-Denisa

    Претпоставувам дека е Дениса, но дури ќе се знае после 4-5 дена кога ќе се обработат ДНК анализите од некој нејзин роднина.
     
  8. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    Луѓе, дали има некоја вест за резултатите од ДНК? Јас колку што знам за ДНК резултат потребни се 72 часа. До кога во пекол ќе живеат родителите на Дениса? До кога ќе се чуваат во неизвесност?
     
  9. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Днк резултатите покажале дека телото сепак е на Дениса.. за жал :(
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Изјавија? Потврдено е?
     
  11. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
  12. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал за девојкава,но стварно нема смисла темава.Како ние на форомув би можеле да помогнеме за нејзино пронаогање :fubar:
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  13. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    ^ Добра поента seasopraime! Веројтано идејата била дека понекоја-понекој можеби случајно биле во близина, слушнале нешто за нејзе и сл. па демек да споделат, иако мислам дека темата е повеќе нездравата потреба за фаќање сеир, шириње гласини и спекулацији бидејќи тоа понекому му дава чувство на важност - демек еве колку сме ние паметни, чувство на (бескорисно) исполнето време и сл. Слична прикаска се темите за убиствата во Ѓ.П., Србија, железарското езеро... оваа барем не ја поврзаа со политика и етнички односи. |(

    Имено ако нешто навистина некој знае тогаш треба да ја контактира полицијата, МНР или семејството а не низ форуми да открива работи кои можеби некој може дури и да ги злоупотреби.
     
  14. Tofffy

    Tofffy Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Па јас не можам да најдам вест каде што се потврдува.
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    А зошто нема смисла темава? Па тука сме за да коментираме и да споделуваме мислења, како што го правиме тоа и во реалниот живот со нашите блиски и пријателите. Никој овде не рече дека ние тука ја разрешаваме мистеријата. :D Секој има свој став и за секој настан луѓето коментираат. Така е и на форумов. Мене баш ми е мило што имам каде да го изнесам својот став околу некоја тема што можеби немам храброст во реалноста. Или пак да прочитам реални мислења од повеќе луѓе, што можеби нема да ми се случи во секојдневието.

    И он топик, јас мислам дека веќе се се знае но сеуште не сакаат да го изнесат тоа во јавноста. А можеби никогаш и нема... веројатно родителите имаат право да го бараат тоа ако се работи за нешто што не треба секој да го знае. Јас сепак мислам дека девојката си била вмешана во нешто. Никој не паѓа од брод туку така, па уште и во долна облека (ако било телото нејзино). Како и да е, тоа е мојот став.
     
  16. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    конечно добиена днк анализата, телото е на Дениса дефинитивно, жално и трагично, само Бог знае што и се случило :worried:
     
  17. elanor

    elanor Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Женски
    http://www.utrinski.mk/?ItemID=56D01FA3 ... 786E&arc=1

    Нека почива во мир.
    Бог да им даде сила на нејзиното семејство во овие тешки мигови.
    А од нас надеж дека надлежните ќе го пронајдат виновникот за ова недело.
     
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Тешко на оној којшто го нема. :( Ептен се потресов. Гладна, болна, во опасност, за се ќе имаше чаре....Нека почива во мир. :(
     
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Нека полива во мир
     
  20. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Искрено не сум баш сигурна дека им верувам на медиумите. Можеби нема буквално никакви информации стигнато до нив, но најлесно им беше да кажат дека од некои извори е најголема веројатноста дека телото било нејзино. А дури и да е нејзино, Грците нешто кријат и никој нема да ме разубеди во тоа. Па можеби и нашиве знаат, па кријат. Можеби на родителите не им се кажува за да се спречи бурна реакција, а можеби и тие знаат но никој не сака сигурно цела јавност да чуе дека покојната ќерка им била (карикирам) вмешана во илегален или валкан бизнис (проституција, дрога, што и да е). Дека е несреќа не верувам, може грешам но тоа е мојот став. Лесна ѝ земја.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.