1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Прибери се малце и почни да се однесуваш како што ти доликува.
    Ти верувам и трпелива сум со тебе, не дозволувај да се смени тоа.
     
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Mi tekuva na denta koga se zapoznavme ividovme za prv pat, ti sedese pred skoloto so eden nas zaednicki drugar kojtoj vsusnost ne zapozna,da ne ne zapoznaese dali voopsto ke bevme zaedno, dali ke bev srekna denseska kakostosum sega,sekogas se prasuvam za toa.Vikaat najubava e ljubovta ako se pocne prvo so drugarstvo,da vo pravo se.Nie na pocetok koga se zapoznavme ne ni zborevme, mene mi tekuva zasto ne zborev nekolku dena,zataosto mi bese malce sram,deka uste prviot moment koga te vidov jas pocuvstvuvav nesto vo mene,ama ne znaev sto e,ja se zaljubiv od toj ucilisen noemvriski den koga te vidov prv pat ama ne sakav da priznaam zatoa sto se plasev,se plasev od negativen odgovor,se plasev da ne bev povtorno povredena,zatoa sto jas cel zivot bev povreduvana.Mozebi zatoa koga pocnavme da zboruvame jas ti kazuvav deka svigav drug,ne sakav moite vistinski da bidat prikazani,se plasev ama ne znaev od sto verojatno ako bese negativen odgovorot ti ke se oddalecese od mene i nemase poveke da bideme drugari.No ete ne mozev da izdrzamti kazav ikoga sega ke vidam nazad vo vremeto dzabe sum se plasela sum trebala porano da ti kazam.No vazno veke sme skoro 2 godini zaedno no se cuvstvuvam kako porano da sum te sretnala uste pred da se zapoznavme.Fala ti ljubavi sto si pokraj mene iako imavme i problemi.No kako sto kazale i vo dobro i vo loso :D pokraj se znam deka nie ke bideme zaedno,zatoa sto veruvam vo nas i nasata ljubov,koj sto saka neka kaze i napravi,nie sepak ke bideme zaedno do kraj.Te sakam premnogu ljubavi
     
  3. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Ниси ти ни за шта!... ти си еден дебил, еден најобичен вол, ти си животно бе!
    Од тебе човек не бива, не! :worried:
     
  4. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Знаеш,многу е заебано што сум личност на која што мислите и се враќаат,како што одат различните периоди во годината. И во последно време,многу мислам на тебе. Октомври,ноември,декември и половина јануари. 2013.
    Нашата приказна. :)
    Сосем несвесно,повторно го пуштив Страјк. Го слушам сама,и се присеќам како заедно го слушаме разменувајќи длабоки мисли за животот и љубовта. Ти,повреден,со срце скршено на милијарда парчиња немаше ни трошка надеж во себе. А јас,полека но сигурно,ги составував тие парчиња. Можеби нашите внатрешни демони беа сродни души. Можеби и ние сме. Има време. Сметам дека ти го израсна детето во мене,за само четири месеци. Ти ме направи тоа што сум сега. Секогаш ја прогонуваше мојата психа,ја разбрануваше мојата фантазија и ме носеше на едно сосем повисоко ниво,а јас го греев твојот леден карактер,и токму пред да успеам целосно да го стопам,бидна тоа што бидна. Но,не ми е криво. Воопшто не ми е криво што некои нешта завршиле и останале во минатото,и не се заморувам со „што би било,ако било’’ бидејќи,многу нешта биле,па поминале. И љубовта ќе помине. Мене ми помина. Само на моменти сум носталгична и сакам,навистина сакам да се присеќам како сум го поминувала времето со некои прекрасни луѓе,кои ме направиле среќна.
    А,ти,најискрено го промени моето гледиште. И бескрајно ти благодарам на тоа.
    Сфатив дека никогаш,никому не треба да му судиш. Дека има луѓе кои што се демони со маски на ангели,и дека има луѓе кои што се ангели со маски од демони. Ти беше таков. :) И секогаш кога ти подарував барем малку позитива,и секогаш кога ќе забележев дека си барем малку среќен,позитивата влегуваше и во мене.
    Срцето ми беше полно,секое утро се будев со помислата дека денеска треба некого да направам среќен. Тоа ми премина во навика,па и денеска го применувам. И горда сум на тебе,што веќе не се плашиш од тоа да бидеш повреден. И горда сум на себе,што никогаш не ја ни гребнав таа чиста душа скриена под најголемата грубост на светот,и со тоа ти покажав дека допрва ни следи уште грдо,но секогаш ќе можеме да пронајдеме личност која што ќе го разубави.
    Се надевам дека ќе се сретнеме повторно. Прекрасен си. Ти благодарам што направи да се чувствувам најсреќно и најисполнето. Ти посакувам се‘ најдобро,иако заслужуваш и повеќе од тоа.
    Знаев дека ќе ми бидеш вистинска љубов токму кога ме ежеше и заплашуваше.
     
    На blueeparadise, julie77 и luci22 им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Ако не те сакам, зошто повторно плачам за тебе?
    Не си ни свесен што ми правиш
     
  7. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Ја слушам "Две души и месечина" од Владо и ми одекнуваат во глава стиховите, дал' желбата е доволна и едно нешто да се повтори..
    Дали? Дали вреди ова што го правам (правиме) ,што ќе се случи со нас? Излезен си сега, знам. Не те мислам со кој си, иако си далеку од мене, ете нешто не ми дава да бидам љубоморна.. Но, те мислам како си и што правиш, дали е вистина тоа што ми го кажа преска, дали си подготвен бар на некое време да се смириш и да направиш пауза од пороците? :) Ме смирува секогаш кога ќе ми кажеш дека ако се сака, се' се може, дека се ќе биде, ќе правиме се и ќе одиме секаде..
    Ни ги обожавам филозофските муабети, во кои се фаќаме дека ни самите немаме поима што зборуваме ама ако, убаво ни е. :D
    Не сакам да има проблеми и пречки, барем овој пат.. А срцево ми навестува.. нешто ново.

    Сакам, сакам да си тука вечерва. Бакнеж во чело, образ и цврста прегратка. Така да си заспиеме.
    Нека бидат само уште 15 дена. Дај боже...
     
  8. Derby

    Derby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Миличок кога и да се договориме да правиме нешто заедно се појавува некоја пречка.Овој пат дождот е нашата пречка.Токму заради многуте уништени планови е виновен дождот.Почнувам да го мразам дождот затоа што ја спречува нашата денешна средба.Тебе можеби и не ти е гајле дека нема да се видиме,но јас утрово кога се разбудив и видов дожд ми дојдоа солзи на очите.И + прекрасни се дневните хороскопи и на двајцата.Не е фер сакам да те видам повеќе од се на овој свет.Те сакам ;( ;(
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.641
    Пол:
    Женски
    И ВИП и Оне се споија,а ние уште не.
     
    На AziskaStrslenka, julie77 и blueeparadise им се допаѓа ова.
  11. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Ми се смачи од сите твои игри. Де топло, де ладно. Па те има па те нема. Па ме сакаш па не знаеш што сакаш. Се прашувам од кај го имам тоа трпение за тебе. од каде толку сила да се борам.
    Не, не можам повеќе. Овој пат не можам. Оди си. Доста беше.
     
  12. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Немаш поим колку ме топиш кога ќе ме наречеш мило.
    И љубов.
    Толку мило и свето звучат изговорени од тебе.
    Доаѓај си веќе.
    Ми недостигаш.
    :(
     
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Нешто чудно е :?: дали јас се чуствувам чудно или нешто има?!!..незнам.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.298
    Допаѓања:
    83.254
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    :l:
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Се надевам наскоро :$ :)

    [​IMG]
     
    На pamelche и Whitecloud95 им се допаѓа ова.
  16. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.641
    Пол:
    Женски
    Да ме сакаше колку шо ме нервираш :*
     
  17. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Вечер треба да се лапаме,а јас сабајлево ко со прст у дупе го погодив денов за да олапам главица кромид,и тоа со лукче. Само јас сум талент за тоа да го јадам :!:
    Бубулици дека ми никнаа,ти се пожалив веќе,ама ај ова нека е тест љубави,ако ме смуваш и покрај прекрасната миризба на мојот здив,значи,вистинскиот си. :D
     
    На kala21, Mishela, Ketnis и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
  19. Ketnis

    Ketnis Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    238
    Пол:
    Женски
    Едно сакам да знаеш, сеуште со самата помисла на тебе трепет ми поминува низ целото тело.
     
    На anina и narcis98 им се допаѓа ова.
  20. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Среќа е да бидеме сакани.Сакани поради тоа што сме или поточно и покрај тоа што сме :)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.