1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    А кога ви постираа линк погоре дека е фејк, зошто не прочитавте?
     
  2. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    mirandaaa земала некој денар од таму и затоа се нафативме и ние ама немаме многу среќа изгледа...
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Девојки, вчера наидов на еден германски сајт за заработка, потребно е само 3-4 клика на ден и секојдневно логирање. Ако некој сака да проба нека ми пише ЛП.
     
  4. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Исто така и страна за одговарање на анкети. Која што може да ја изгуглате, ќе видите дека е легитимна.
    http://netbusinessrating.com/en/review-6404-myiyo
    Исплата преку пејпал, минимум 20евра. Одговарате анкети и собирате поени. 20000поени=20е, т.е 1000п=1е.
    Кој сака нека се регистрира преку мене. https://www.myiyo.com/?ref=241117338
     
  5. dragana.s

    dragana.s Нов член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Јас работам на www.libertagia.com/stamenkovikj и сум многу задоволна. Има дневни задачи (реклами) кои треба да се изгледаат (траат 90секунди). За разлика од други страни каде што во зависнот од тоа дали се задоволни со тоа како си ја извршил задачата ти даваат пари или не, туку доколку ги изгледаш тие реклами со сигурност добиваш пари на сметка. Има и страна на фејсбук LibertaGia Balkan каде што има повеќе информации за работава.
     
  6. ivan26

    ivan26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Сите секојдевно отвараме преко 100 страници дневно..Со сајтвоите за кликанје реклами ..и опсто па логично е да добиваме вируси... Твојот интернет пребарувач работи ужасно бавно отвараш една страница ти се отвараат уште неколку дополнителни..? на некој сајтови ти се покашуваат дополнителни реклами кој претходно не си ги гледал..? тоа е доказ дека имате вирус во вашиот пребарувач затоа ви претставувам една алатка кој е убиец за тие вируи сосема лесна за користење и е бесплатна а чисти буквално за 2-3 минути на линкот подоле можете да видите инструкции како работи и линкот за преземање на алатката...

    http://fanyit.com/problems-solutions-it ... m-malware/

    Ми има помогнато безброј пати затоа ви ја препорачувам ..Работам како сервисер за компјутери (информатичар) па многу добро ги разбирам тие работи затоа и ми е отворен вебсајттот да им помагам на лугето да си ги решат своите проблеми ...
     
  7. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Ги користам југет профит, пробакс и маусбакс, ми одземаат 15тина мин. дневно.
    http://www.mousebux.net/?ref=elence93 оваа ми е ново откритие и ми се свиѓа тоа што се собираат плус поени кои може да се претворат во балансот. Инаку работи на ист принцип како другите, со кликање реклами. :)
     
  8. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    _________________________ Нов ПТЦ сајт кој ветува многу: buxWon ________________________

    Сајтот има почнато со работа официјално на 19 Септември - така да побрзајте да се регистрирате додека е сеуште млад - така ќе имате повеќе време да се развиете и ќе можете побрзо да соберете реферали :)

    Освен тоа што има уникатен дизајн, има и уникатна custom-made скрипта.
    (не е ефтина платена варијанта како на стандардните ПТЦ сајтови)

    Да напоменам неколку работи што се моментално подобри тука отколку кај било кој друг ПТЦ сајт:
    1. Кога ренташ реферали не мора да купуваш строго според пакетите дадени од админите (5, 10, 20, 50, 100...), туку можеш да си бираш според средствата колку имаш - толку ќе си купеш (12, 26, 49, 81 итн...)
    2. Кога исплаќаш пари, не мора да ја исплатеш целата сума, туку можеш да си избереш КОЛКУ сакаш да исплатеш толку.
    3. Секој клик од ДиректенРеферал (член шо се регистрира од твојот линк) тебе како Голден член ти заработува по $0.01!! (за разлика од сите други птц страни каде еден ДР клик = 0.005$ )

    За "average" на рентаните реферали поарно да не зборувам.. сами видете ( сликa )


    Од вчера веќе официјално buxWon има ИНСТАНТ исплати, што значи многу многу за одржливоста и довербата во еден сајт. Админот ова успеа да го постигне за нецели 20 дена од самиот старт (нешто што им е потребно и до 2-3 месеци на другите ПТЦ сајтови)

    Минимална исплата е 2$, и не мора да бидете надограден член или да морате да имате вложено (или слични глупости) - за да можете да исплатете.

    Моментално имат и "Autumn Special" промоција, со која рекламирањето кај нив е премногу ефтино направено и надоградбите за Голден членства им се намалени за 15% (од 80$ на 68$)

    За крај, print-screen од исплатите (веќе си имам вратено инвестицијата, за нецели 20-на дена :) ) (слика )

    Ако приметивте, имам купено Голден членство таму, значи имам инвестирано прво од свој џеб пари. Искрено ќе ви кажам да не очекувате како Стандарден член да заработите толку брзо ;)

    Така да - навалелелеле девојки (линк за регистрација).. верувам дека ова ќе биде следниот Neobux, Probux (во позитивна смисла :D )
     
  9. tanja11991

    tanja11991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    597
    Пол:
    Женски
    Дечки јас пред некоја ден почнав да ја користам оваа страна Twickerz и мислам дека досега најмногу заработка од таа страна имам пробајте ја ако сакате со работење на оваа страна подоцна се добива и книга како да се заработува повеќе еве линк за регистрација

    http://www.twickerz.com/?ref=tanja11991
     
  10. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Девојки, според мене најдобро е да се клика на clixsense. Се кликаат неколку реклами на ден, а се продолжува со работење на таскови. Со два дена работење јас стигнав до 9 долари. А задачите воопшто не се тешки.
    Ако сака да се зачлени некој преку мене, povelete link http://www.clixsense.com/?4250698
     
  11. tanja11991

    tanja11991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    597
    Пол:
    Женски
    здраво имаше напишано коментар за работа на fiverr дали можеш да ми ја објасниш постапката во порака ако не ти претставува мака и работата на оваа страна microworkers
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Топ-шоп реклама :rofl:
    Дали вашето кликање изгледа вака - а би требало да изгледа вака :rofl:
     
    На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Си можам, зашо да не :D
    Ама како и да е - ништо не е излажано нити пре-увеличено... така да, на тие шо им се допаднало веќе се регистрираа.
     
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
  15. ivan26

    ivan26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Имате вебсајт незнаете како до повеќе посета ?
    Или повеќе лајкови на фејсбук страници повеке гледаност на јоутубе видео субскрајбери...твитови и така натаму ..или како до реферали за птц сајтови ?? овде е решениоето само побрзајте сајттот е сеуште нов и е во линија на искачување па заземете подобро месот
    http://megatraffic.org/?ref=3078
    регистрирајте се преко тој линк сосема е бесплатно поставувате вас линк кој сакат другите да го гледат или фб страница каде да ви дават лајк и усте многу други работи сосема бесплатно работи во стилот јас тебе ти мене ... гледас видеа по 15 секунди давас лајкови гледас страници по 15 тина секунди и затоа добивас поени и секој ден има бонус поени тоа е на 9 лвл секој поглем лвл поглем поен и со тие поени со почнуваш твоја кампанња каде ти избираш дали да ти гледат некој линк пример от ппц сајт или лике на некоја група на фб фолов на гоогле и слично се е бесплатно
    на мојот вебсајт дневно повеќе имамам уште 100 уник вјус повеке за кратко време собрав доста лајкови на фаејсбук странта...вреди да се проба кој има потреба од тие работи ...Извинте за времето што ви го одземав ;)
    линкот уште еднаш
    http://megatraffic.org/?ref=3078
     
    На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
  17. tanja11991

    tanja11991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    597
    Пол:
    Женски
    Visits to Money е scam пробај јас вчера да извадам неможеше така да не се мачи за џабе
     
  18. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Јас се зачленив преку ДАнгел на пеидвертс и веќе скоро недела сум на страната.
    Чекав да направам долар, па споро ми идеше, па си купив кампања од 2 долари, потоа за ден-два ми врати ги врати назад, па купив повторно кампања.
    Се мислев и ги вложив доларите што ги заработив од кликсенс и сега сум во 3та група со поише БАП поени.
    Споро иде, не бара многу вложувања, да вртите 2 долари цело време има шанси за напредок.
    Ако сака некој да се зачлени, слободно. https://www.paidverts.com/ref/heidiklein
     
    На Pleasant му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ivan26

    ivan26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Имате вебсајт незнаете како до повеќе посета ?
    Или повеќе лајкови на фејсбук страници повеке гледаност на јоутубе видео субскрајбери...твитови и така натаму ..или како до реферали за птц сајтови ?? овде е решениоето само побрзајте сајттот е сеуште нов и е во линија на искачување па заземете подобро месот
    http://like-ex.com/?ref=194870
    регистрирајте се преко тој линк сосема е бесплатно поставувате вас линк кој сакат другите да го гледат или фб страница каде да ви дават лајк и усте многу други работи сосема бесплатно работи во стилот јас тебе ти мене ... гледас видеа по 15 секунди давас лајкови гледас страници по 15 тина секунди и затоа добивас поени и секој ден има бонус поени тоа е на 9 лвл секој поглем лвл поглем поен и со тие поени со почнуваш твоја кампанња каде ти избираш дали да ти гледат некој линк пример от ппц сајт или лике на некоја група на фб фолов на гоогле и слично се е бесплатно
    на мојот вебсајт дневно повеќе имамам уште 100 уник вјус повеке за кратко време собрав доста лајкови на фаејсбук странта...вреди да се проба кој има потреба од тие работи ...Извинте за времето што ви го одземав ;)
    линкот уште еднаш
    http://like-ex.com/?ref=194870

    А ако не сакате со заработените поени да ви дават лике или да ви гледат некој вебсајтови поените можете да си ги конвертирате во пари и да си ги исплатите
     
  20. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Мало потсетување за сите кои се сеуште немат регистрирано на новиот „крал“ на ПТЦ страните - http://www.buxwon.com - сега е моментот :)

    А ако има заинтересирани - можам да ви дадам и "Pioneer" акаунти (овие се добиваа само во бета-фаза кога беше сајтот), а предноста на овие акаунти е тоа што наместо Стандардните 200РР и 100ДР - тука го имаш лимитот од 400РР и 175ДР, што значи можете да имате дупло поголема заработка без инвестирање.

    Заинтересирани - ЛП.