1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Мариса златна, ти си премногу млада за да ги анализираш волку многу работите. :emo:

    Прво треба да знаеш дека сите момци, без разлика колку години, од девојките сакаат една работа - секс. По твоето пишување се познава дека ти не си психички спремна за тој чекор, иако исто така се познава дека физички си, чим успеваш да му обезбедиш оргазми без секс.

    Второ, треба да знаеш дека тој сигурно нема да ти биде последен дечко во животот, судејќи по тоа каков однос имате во моментов.

    Оргазмот е еден од четирите работи кои се дел од инстинктот на човекот и за кој ќе направи сè, заедно со конзумирањето храна, пиењето вода и дишењето воздух. Кога ти му ја даваш дневната доза која му е потребна, тој станува мирен. Во случајов, ти си парче леб, чаша вода или простор со свеж воздух, ако ми ја сфаќаш метафората. Тој добива сè што му е потребно од тебе и нема потреба да разговара, да те бара, да ти угодува... не те гледа девојка, те гледа како... пекара. Како селска чешма каде оди за да биде задоволен.

    Моооој совет би бил, да му кажеш дека не се чувствуваш убаво, дека се чувствуваш како да си негова приватна ку*ва, дека не го добиваш потребното внимание заради кое си со него од почетокот и дека ако овие работи не се сменат, ниту ќе добие каков било петинг, ниту оргазам, ниту ќе го допреш со прст.
    Прилично сум сигурен дека ќе се прави силен и нема да прифати вина, ама ти треба да знаеш дека ако имаш 16 години, иднината е пред тебе и многу брзо сигурно ќе налеташ на дечко кој ќе биде многу повнимателен и погрижлив. Само, немој како со овој, да дадеш сè што сака тој, а за возврат да не добиеш ништо.

    И, уште ова... петингот, сексот и оргазмите се нешто кое двајцата треба да го уживаат. Колку тој, толку и ти. Ако не се чувствуваш спремна за уживање во сексот, не си обврзана да го имаш во каква било форма. Ако со следниот дечко имаш желба да грабнеш и да го изедеш цел од горе до доле, да му ги изгрицкаш дури и прстите од што ти е сладок, направи го тоа без да се мислиш. Ама никако не го прави тоа зашто тој некој ти рекол дека ти е должност да го правиш тоа. :!:
     
    На Dust, Marossa, marisaa и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    И јас мислам дека само му е досадно, некој кој сака да биде со тебе и изговор ке најде само за да те слушне, мислам, ке знаеш по самото тоа што покажува интерес за тебе. Кај него тоа го нема, прво ти предложил да се гледате тајно, па и да се предомислил тој требал прв да те викне на кафе а не на твоја иницијатива па сеа ајде како ке кажеш ти и нему му одговара. Очигледно е дека дечкото не се труди околу тебе или вашата "врска".
     
    На marisaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Абе ај батали го. Најди си момче во витинска смисла на зборот, а не ни на кафе да те повика толку време.
     
    На marisaa, Daydream, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Што чаре ќе имаш да се гледаш со некој тајно? Што ако ве видат надвор заедно? Крај на светов ќе биде? Или вие живеете од тоа, што ќе кажат другите? Или па он шета некаде со друга во град, па ај да не го видат и со тебе? Мислам типов гледа како да те искористи и да те легне.Вас ова не вие врска, ни па незнам што вие.Што се мавтосуваш со типац, што сака да се гледа тајно? И стварно, гледањето вие само по 1 саат?
     
    На marisaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marisaa

    marisaa Активен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Captain-Omni јас му реков не се чуствувам убаво, тој рече зошто, кажи што сакаш да смениме?
    Ми рече колку што можел повеќе одвојува време за мене.... а што да му кажам, кога и јас не знам што сакам, јас до утре ќе се предомислам уште толку пати, а и ќе заборавам..
    Ама ова ми е прва врска на толку време, затоа сум мн.збунета.
    Bokchee се гледаме 1 час, најкасно час ипол, а не знам како да ви објаснам, значи гледањето не е ни баш тајно, ама не е ни јавно. Па јас не ни сакам по улици да се лапам.... и се водам според тоа дека ставови не се менуваат за 2 дена, а како ќе започнеш на почеток, како ќе изградеш едно мислење, тоа и да сакам не можам да го сменам. Порано сакав еден дечко безусловно, а сега се плашам, се плашам да не бидам повредена, да патам, да згрешам, да верувам напразно и да се покајам. Себично е ама тоа е.
     
  6. rumcokolado

    rumcokolado Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    епа вака јас сум 18 и пол години а тој 19 се знаеме од пролета од на фб почнавме да пишиме и се поздравуваме кога ќе се сретневме и се така..се дури не се смувавме и тоа беше во ноќен клуб не беше случајно спонтано туку фино ме повика момчето настрана почнавме да зборуваме и така..другиот ден ме повика да излеземе и тогаш се понашаше баш нормално само јас бев проблемот што малку бев напната нервозна реагирав много лошо на секој негов збор и на крајот тој ми рече сакам подобро да се запознаеме неможиме да бидиме во врска веднаш и јас изреагирав многу налутено но потоа реков добро и јас така мислам.Другиот ден пишувавме на фб и ме праша дали ќе излегувам јас реков дека ќе одам кај другарка :( можеби планирал да излеземе пак.Се беше добро пишувавме на фб и тоа само јас му пишував прва тој се понашаше онака нормално и така дојде петок тој си дојде дома бидејки не учи во мојот град и јас му се јавив зборувамвме пишувавме на фб и рече дека ке зилегува со другарите и јас добро.Таа вечер седев дома и тој ми се јави вечерта кај 1-2 сатот да ме праша кај сум.Другиот ден јас го прашав дали сака да се видиме тој рече незнам ќе видам дали ќе можам добро ајде.Вечерта кога бев излезена му се јавив да видам каде е тој рече дома е не можел да дојди и почна да ми кажува дека ние не можеме да бидеме заедно дека учел во друг град ако сме продолжеле да се гледаме ќе сме се засакале уште повеќе ќе ни било потешко потоа почна дека тој имал една случка од порано од која бил повреден и неможел да засака друго девојче бидејќи бил разочаран јас му признав дека го сакам и а тој рече дека знај дека се чуствува тоа потоа призна дека искрено чуствува кон мене нешто повеќе од другарка ама не нешто многу .. беше касно па јас реков да зборуваме нредниот ден тој рече добро.Другиот ден отворам на фб имав порака дека нема за што да зборуваме повеќе кажавме се јас одговорив на тоа дека не го очекував тоа од него бла блаа дека треба тоа во живо да ми го кажи..на тоа не одговори ништо и по 2-3 часа ми се јави но јас рагирав нервозно и ми рече можи ќе ти се јавам покасно да зборуваме и но не се јави.Замина во другиот град на фак му пишав на фб зборувавме онака општо се смеевме и така и на крајот ми пушти бакнеж а тоа не го правеше порано пред да се смуваме.Дојде викенд се видовме и се поздравивме и ми се насмеа.По неколку дена јас му пишав на фб дека сакам да зборуваме во живо а тој рече ќе зборуваме ама јас мислам дека расчистивме јас му реков јас не мислам така и тој рече дека ќе зборуваме кога ќе си дојди дома и јас добро.Дојде повторни викенд се видовме во истиот клуб и дојде ме баци на лице ама онака чудно ми стоеше така неколку секунди така и јас се тргнав и му реков дека сакам да зборуваме наредниот ден тој рече добро.Другиот ден му се јавив да се договорам и тој бил зафатен бил договорен јас разочарана така реков добро.Другиот ден се видовме но се преправав нека не го видов и толку.СЕГА ВЕ МОЛАМ кажете што да правам навистина го сакам а незнам што да мислам бидејќи реагира чудно кога ќе ме види а на фб вика дека расчистивме...кажете што да му речам да му пишам на фб да му се јавам или било што сакам да правам сериозен муабет значи ако тој навистина го мисли тоа што го кажа на телефон нека го кажи во живо за да верувам ;( иначе не е некој женкар немал девојка до сега..
     
  7. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Јас мислам дека типчево, не сака да се соочи со тебе во живо, пичка е, и незнае како да постапи. Следен пат кога ќе се видите некаде, тргни го на страна, и кажи му директно зошто така се однесува. Прашај го тоа што ти лежи на срце.Не чекај многу.Сите се јаки преку фб, а во лице се пичкици.
     
  8. rumcokolado

    rumcokolado Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    а што мислиш чуствува нешто кон мене или не ?
     
  9. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Везе неам, ти викам, се може да се каже преку фб. Али оди во лице да кажеш.Може се срами, може незнае како да ти каже. Следен пат, тргни го, и прашај што сакаш
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Јас мислам да се фатиш за уши и да поиграш. Зошто толкава гордост од твоја страна? Ете и самата велиш како си постапувала, па и тој има гордост. Ништо сеа гледај некако да ја смириш топката, да не се правиш важна кога ќе се видите, оди му малку по ќеиф....Викни го ти на кафе муабет разговарајте, само така ќе откриеш кои му се намерите. Е сега опасно е тој да не почне да ја покажува гордоста. Ај јави му се и видете си се помуабетете.

    Остај ова типчево што ти напишал, изгледа нешто не разбрал добро во постов твој, дека тој не е виновникот туку ти.
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Ако сака некој да ми пише ЛП, зошто не сакам тука да пишувам. Фала ви. :$
     
  12. justin4ever

    justin4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    36
    Znaci vaka decki..Ima edno dete licno go poznavav i od predtoa.Toj ja sakase drugarka mi (komsika) no taa ne go sakase nego.Sega toj mi prizna deka me saka i jas go sakam no mene nekako mi e strav deka ke se skaram so nea a mi e mn dobra drugarka ..a inace deteto mi prizna deka me saka i se pravi za da me napraj srekna se zaebavame smei sali edno drugo no samo toa mi e strav koga ke doznae taa sho ke bidi..nekoj sovet nesto pomos?
     
  13. tanicka

    tanicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Мислам дека само сака да дојде поблиску до другаркати . Прво неа ја сакал после тебе ... Или видел дека небидува со другаркати па да проба со тебе.
     
  14. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    таничка нема да се согласам со тебе.
    Не мора да значи, да размислуваме прво позитивно а не одма да си правиме филмови во главата. Доколку сметаш дека тој навистина те сака и вие сакате да бидете заедно, најдобро е и најфер ке искочиш доколку седнеш со другарка ти и и кажеш. Сепак они немале ништо, и тоа можеби веќе поминало, кажи и како се чуствуваш и дека сакаш најпрво она да знае бидејќи не сакаш да ти замери за ништо.
    Крај краева она не го сакала него така да не гледам причина зашто да се лути
     
  15. tanicka

    tanicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Во ред е . Но според мене прво ја сакал другарками потоа ме засакал мене . Можно ли е другарка ми да му е кажала те сака Жана пр... Па дечково нормално да си проба. Невелам дека мош не ја сака само си го кажувам мислењето. Сепак другарката чим не го сака нема потреба да се лути како што кажа. Но што ти вели срцето така постапи .
     
  16. Leonida2

    Leonida2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    28
    :@ :@ :@ кога тогаш при крај сум со нервите и ке експлодирам... значи имав долга врска и на мн тежок начин заборајв барем си викам дека заборајв... и сега кога конечно ми се јавија чувства кон друга особа и сме во врска месец и некој ден тој последната недела ми се смена скрос не се имавме видено на рает една недела и денес конечно на 1 сат се видовме и ми вели ми треба малце простор за другарите, за него, на работа плус оди и незнаел дали да сме уште во врска оти тоа му се случвало па уште една недела време да му дадам да си видел ако му е така уште нема да продолжиме во врска :o сериозно пријателе ? 23 години ги имаш и толку несериозност во тебе |( да незнајш што сакаш во животот, ма дај ни те чекам една недела ни ништо :@ ама па и тешко ми е вечерва ;( оти ова ми се случва ( а сакам со сета душа да успеј, ме запознај со неговите дома, јас на мајками му кажав и се во јавност ) .... незнам шо да прам веке :| советче?
     
  17. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки

    Ми делува како незрела личност, и те става на второ место. Тоа е лошо, пробај да разговараш со него . Ако не. ништо.
     
  18. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    ^ Па некој да ме стави на прво место уште од прв месец, јас да сум центарот на неговиот свет, се' да се врти околу мене, искрено јас би се запрашала малку повеќе што не е во ред со дечкото и дали е умствено здрав. На прво место уште во прв месец? Сериозни сте? Јас ни сега после три годишна врска не сакам дечко ми секогаш да ме става на прво место.

    Leonida2 според твојов пост сметам дека премногу си ја забрзала работата. Можеби бидејќи претходно си имала долга, сериозна врска па сега секоја наредна уште од старт ја тераш натака, да не речам ја форсираш. Можеби несвесно си го притиснала и се чувствува заробен. Сега според мене можеш само да се обидеш да поразговараш со него и да му се извиниш ако заради тебе се почувствувал како да му е одземена слободата. Па ако прифати, да го олабавиш малку, а ако не го прифати извинувањето значи не ви било судено и терај понатака. Еден месец идете, ништо страшно.
     
    На Marossa и Waka-waka им се допаѓа ова.
  19. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Девојки има ли некој слободен на лп? фала ви
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А што си кажала ти на мајкаму? И што имаш ти да кажуваш, нели тој треба да каже на мајкаму...хм...многу брзање за ништо.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.