1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Мене ми треба за Магистерска не за дипломска :) ,кога дипломирав факултетот ми ја одреди комисијата, бидејќи кај проф кај што бранев си имало стандардна комисија од ментор и плус два члена
     
  2. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски

    Само набројуванки , слики и табели :)
     
  3. femalegalaxy

    femalegalaxy Нов член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    Финансиско сметководство кај Љубиша може да се положи само со прашањата од либро и збирката????
     
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    А објаснувањето на набројуванките треба? :?:
     
  5. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.961
    Допаѓања:
    8.694
    Пол:
    Женски
    Ако ја знае некој постапката за решавање на задача со тековна с/ка (дебитна картичка) да ми прати лп, треба нешто да прашам.
     
  6. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Не не :)
     
  7. femalegalaxy

    femalegalaxy Нов член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    Финансиско сметководство кај Љубиша може да се положи само со прашањата од либро и збирката????
    anyone?
     
  8. Cholipam

    Cholipam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    445
    Може ли некој да ми каже нешто повеќе околу предметот Меѓународни организации и интеграции.. можеби некој ке се сети на некое прашање..
     
  9. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Znae nekoj kolku poeni se potrebni za da se dobie prolazna ocenka po matematika kaj drage. Na kolokviumot deneska gi reshiv dvete prashanja i edna zadacha .Pa da znam dali sum polozila ili ne ? I dali znaete po kolku poeni se zadachite i prashanjata?
     
  10. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    На испитот во јануари кога положив јас, требаше за 6 барем 3 цели задачи од 6 што беа и 2-те на заокружување. За колоквиум незнам точно како е ,но мислам дека само 1 задача решена од 5-те што сте ги имале малку е и не е доволно за 6 :| Затоа што тие на заокружување носат по многу малку бодови (3или5 нез точно).Но сепак кај него ништо не се знае може и сите задачи да ти се решени точно па да паднеш .
     
  11. sof4

    sof4 Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    inaku kako e na kolkvium matematika dava poteski zadaci na ispit od kolkvium ?
     
  12. sof4

    sof4 Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
  13. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    На колоквиум треба да имаш една и пол точно решена задача, а прашањата и немаат некоја битна улога. Само што кај него ништо не се знае, како ќе му дојде.. али еве да ти е полесно, шансите поголеми ти се на испит подобро да поминеш зошто од 6 задачи ти се потреби 3 да положиш, а на колоквиум од 3 ти треба 1 и пол. :) Зависи среќата, може и да положиш, среќно. :clap:
     
  14. t-sweet

    t-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    6.155
    Пол:
    Женски
    Теорија на организација кај кирил постолов, да не знае некој до каде треба да се учи за прв колоквиум, дали има нешто отфрлено И на што да се обрне повеќе внимание?
     
  15. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Фала ви, девојки. Да се надевам, дека ќе ме послужи среќата и ќе положам, ако не пак ќе си одам на испит.
    Е сега, за основи на економија кај Таки Фити да прашам дали се полага со книга? Зошто тој на почетокот ни рече дека ќе ни дозволувал да полагаме со книга, ама мене некако не ми е логична оваа работа.:^)
     
  16. M-1207

    M-1207 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Математика , при решвањето на задача со гео. прог. во системот имам некои утки али резултатот ми е точен и во понатамошното решавање ми се провлекува точниот резултат, дали оваа задача може да ми се рачуна за точна ? т.е. сепак да ми даде некое поенче.. ?
     
  17. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Можно е да ти ја рачуна како точна,Драги и се е можно,искрено не ни мислам дека баш ја запазува целата постапка на задачата,од толку тестови на секој би му се смачило...Кога одев на часови кај Баже секогаш ни викаше резулатот да го заокружиме,јас одев на таа тактика си ги заокружував одговорите чисто да му биде попрегледно...ама се зависи од професорот си има свои моменти,можно е и да те пушти,во секој случај ако нешто те нема на списоците за положени појди си на увид, една другарка ја имаше пуштено на увид кога отиде :)
     
  18. x-y

    x-y Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    За да се положи математика потребни се 23 поени(или 51%) од вкупни максимум 45 поени, теоретските носат по 3 поени, а другите 3 задачи по 13 поени, за поминување треба да се има решено 1 и пол задача и 2те теоретски, а проф. Драге кажа дека не е битен крајниот резултат туку постапката...:)
     
  19. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Битен ти е резултатот дали ти е точен .. јас имав утнато цела формула и сигурно да земеше дигитрон да пресметуваше идеше негативен резултат, а резултатот си го напишав точен како што ми го кажаа и ми ја призна задачата :)
     
  20. Larichka

    Larichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    14
    Дали некој има прашања Деловна етика(или каде може да земам) за прв колоквиум, каков тип на прашања дава на колоквиум? :)