1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Eл Класико

Дискусија во 'Спорт' започната од Pelikuna, 20 април 2012.

  1. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Сите жолти картони си беа на место, само што и на Модриќ требаше да му дадат.
    Роналдо нешто не му беше денот, се губеше.
    Пике (ака вана би голман) во случајот со Родригез, кога беше чиста топка со глава, ќе бара игра со рака. :^)
    Браво!!
    HALA MADRID!!

    Едит:
    Иско, цар.
     
    На luci22 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. donnalia

    donnalia Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски

    :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: Секоја чест за прогнозата.
     
  3. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Поразот оди на конто на Луис Енрике. Најголема грешка замената на Чави со Ракитиќ, ја зезна играта. После па Педро да не требаше да не вади... Со почетниот состав можевме да ги ништиме, ама тактички погрешен настап. И со таква лоша поставеност држат посед, таман Реал да здивнат и од контри да се распуцаваат.

    Инаку ги доминиравме таму на Бернабеу прво полувреме, после пеналот они се окуражија.
    Пике ми е многу глуп играч искрено, дај Боже да се мавне на Трафорд.
    Суарез малце здрвен и под притисок, ама како за деби на дерби натпревар по 4 месеци надвор од големи натпревари, добар беше, фини асистенции.
    Меси и Нејмар можат многу повеќе да дадат, Нејмар поготово, ама не е до нив, каде со таа тактика...
     
  4. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
  5. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ајде, време е да се активира темава.
    Очекувам победа на Барса. А за разлика од есента, очекувам и театри и повеќе нечиста игра зашто Реал се подготвени се на се во оваа за нив неповолна ситуација, сезона им зависи.
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Одиме на победа !!!
     
  7. Beauty*

    Beauty* Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    42
    Да им ја честитам победата на циганчињата, а воедно да му ја честитам и титулата на Кралскиот клуб :D
    Слабо, фарсаши, слабо. Не покажавте ништо посебно, и покрај лошата форма на Кралевите ви беше тешко да се справите со нив на ваш терен. Сега ќе ни се врати Хамес и повторно ќе газиме во Лигата (fingers), а вие, со тој „памет“ кој го имаат вашите т.н. играчи, уште неколку победи ќе испуштите до крајот на сезоната. Поздрав и уживајте додека можете. Тоа сигурно нема да биде уште долго, и самите сте свесни.
     
    Последна измена: 22 март 2015
    На Sunshine.Sunshine и BoyL им се допаѓа ова.
  8. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    не сум разочаран од играва на моиве..и мислам дека НЕ заслужено изгубија..сепак имавме неколку добри шанси..ама слаба реализација..се гледа дека со модриќ сме друг тим..како и да е..ХАЛА МАДРИД...и НАДА МАС ! :D

    п.с. да не го заборавиме и поништениот гол..кој си беше чист ко солза..;)
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461


    Победа како победа, секогаш радува, најмногу ако е против Реал.
    Иако, искрено не сум нешто многу задоволна од она што го видов ниту можам да кажам дека ја осигураа титулата. Знаев дека Реал не се до толку, најмалку против Барса би се дале лесно, ама тоа не е оправдување што овие не се способни да ги изгазат. Мораше поубедливо, ова не е ништо во споредба што може Барса и што покажувала во минатото.
    Ел Пистолеро сепак се исплати за важни натпревари, секоја му чест за ова вечерва и за она пред три недели во Манчестер.
    Ама нешто, нешто друго не ми штима некако... Следниот трансфер-период очекувам попресметани потези, зашто џабе испофрлија пари последниот период. Малку промена на среќа и уште еднаш ќе останеме без лигашка титула, а тоа страшно ме нервира.
    Ае белки ќе ни остане наклонета среќата. 4 бода бегаме, не се баш малку :yawn:
    VISCA!
     
    Последна измена: 23 март 2015
  10. deckoto

    deckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    138
    ЕЈЈЈЈЈЈЈЈ БАРСЕЛОНАААА СИЛЛАААА АУУУУУУ ГАЗЕЊЕЕЕЕЕЕЕЕ....ВАМООООС НАША Е ТИТУЛАААТАААА, СЛУШАМ У МАДРИД МРЗНЕЕЕЕЕ -4 !!!! ВИСКА ЕЛ БАРСААААААААА !!!!!
     
    На Flower27 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
  11. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од играта.
    Не сум сигурна за голот на Бејл колку беше офсајд.
    Не сум разочарана. Заслужувавме да победиме, но ете, немаа среќа.
    11 жолти картони.


    11049227_400579356778820_408061905_n.jpg
    Hala Madrid!!
     
    Последна измена: 23 март 2015
    На Beauty* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Правилно поништен беше голот , Роналдо беше во офсајд пред да му ја даде топката на Бејл
    [​IMG]

    Инаку одлична утакмица , Пепе си тепа луѓе , Роналдо се фрла за пенал , али мора да го пофалам дечкото си даде гол а не пеналче како по обичај , Маскерано решил оскар да добие во глумење , Меси асистираше и дриблаше играчи наоколу.... абе типично Ел Класико

    4 поена во позитива , а ми текнува на фб кога се правеа фаци Реал фановите , леле 4 поена сме подобри од вас , наша е титулата , наша е и купот титулата итн итн...
    Сега Барса се во финале на купот и 4 поена плус

    Би рекол дека во Ла лига им е сигурна титулата
    ама кога ќе ми текне дека губеа од Малага и Селта утепани екипи ми се темни , плус имаат утакмици против Валенсија и Атлетико Мадрид .... ќе биде густо , али барем им е дозволен еден кикс

    Браво и за Суарез , си се покажува дечкото и не гризе никој плус ..... све на све заслужена победа за Барса
     
    На Flower27 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Се фрли Роналдо за пенал, си изглуми, па си доби жолт картон. А, за Нејмар што треба да се каже.
    Трчи, трчи падни. Ај пак од ново, трчи трчи, падни.

    А, такви фанови кои се фалат постојано, секогаш имало и ќе има. Сепак, треба да бидеме реални.

    Колку ми беше смешен Маскерано, еј. :rofl:
    tumblr_nlmu37oZTQ1qftb6ko1_540.gif
     
    На prettyliar и Beauty* им се допаѓа ова.
  14. Beauty*

    Beauty* Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    42
    Доста се перчите и чекате титула. Кој последен се смее, најслатко се смее, фарсаши. Кога ќе ја видите табелата на крајот на сезоната, вие нема да бидете тие кои ќе се смејат затоа што тогаш фарса сите нивни дајвови и сите вишок милиони кои нелегално ги истурија на букарот бразилски ќе си ги напика на едно место каде за ништо нема да им користат. Ќе земат само Куп, а да им излезевме ние на патот, сигурна сум дека ни него немаше да го добијат. Подобри сме, посилни, и наскоро ќе се уверите во тоа! !HALA MADRID Y NADA MAS!
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Што ви реков дека ќе тепаме...
    реал слаби се. Не ги бива оваа сезона. Тоа и од сателит се гледа. Следната сезона којзнае и со кои играчи ќе останат. Цел тим ќе им избега.
     
  16. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Барем повеќе не гледаме циркузи како во времето на Мурињо. Може има надеж и дека некогаш во иднина ќе научат да прифатат пораз, да признаат дека се послаби или кој и да им е моменталниот дефект...
    ......
    Само Суарез го спомнав... и Клаудио Браво исто заборавив да го пофалам, чисти голови спаси. Ете, и добри голманчиња си имаме.
    Меси го дава максимумот, што исто многу ми се допаѓа и верувам ќе вроди со плод на крај.
    Глејте го бе
    [​IMG]
    Си поигрува како сака.
    Магијата на Барса.
     
  17. Beauty*

    Beauty* Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    42
    Не знам како дури сега го гледам овој бисеp -
    Смешки.
     
    Последна измена: 2 април 2015
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    во 20.30 по наше време се игра натпреварот, така?? секогаш ме буни промената на часовникот...
    едит... леле цела година од последниот коментар на темава... ццц
     
    На ph.orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
  19. darko clash

    darko clash Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2016
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    191
    На Барцелона и ги начукаа натпреварите два најбитни у три дена :D едниот ќе го оплеска памтете ми го зборот :D
     
  20. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Visca el Barca ;)
    :bow:
    [​IMG]