1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. peperutkaniki

    peperutkaniki Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    vi blagodaram na site za sovetite , ke se obidam da bidam ladna no znam deka i toa ke mi bide gjabe bidejki ednas se obidov taka da moram da se pomiram deka ke ostanam bez nego , a ne mozam no....
     
  2. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Ај вака. Гордоста врати си ја на место, не му се јавувај ни пишувај една недела, Пробај да видиш дали ќе почне да трча кон тебе, ако ти врати, не ми се јавуваш, што ти е, имаш триста работи со што да му вратиш, на крај па раскини му, Типов ти ги дава знаците, очекува ти да му раскинеш не он тебе. Пошто он е оладен, и веќе не се замара. Комуникација 0, доверба 0 имате. Како планираш да продолжиш со ваков тип?
     
  3. peperutkaniki

    peperutkaniki Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    nema da trca ,bidejki ednas probav on mrtov laden bese, i uste mi rece so mislis ke trcam po tebe neee vise ne vika...gjabe bilo se sto sum pravela za nego stoa ako si pravela mi vika site pravele nesto za nekogo ne samo jas....ses to sakam e samo da mu se vrati eden den se i da ja oseti bolkava sto ja imam jas sega e togas ke svati ,a do togas ke si uziva on jas ke se nerviram
     
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    можеш можеш, ај прибери се малку. И јас имам 22 години па не сум се трескала од земја. Ихииии 3 годишна врска ми заврши како ништо па ете денес се смеам на тоа како сум плачела и сум се замарала. Време ти е да размислуваш зрело, и да се прибереш и да си го ставиш во глава фактот дека он тебе не те сака. Исплачи се, искочи со другарки, испијанчи се, телефонот дај го на другарките да не добиеш нагон да го побараш и запиши му го бројот ИДИОТОТ и така секогаш кога ке ти се јави ке го прочиташ тоа и нема да му кренеш.
    Па уште да не ти крева? Аххххх би го отерала во три лепе п**** материне
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    За peperutkaniki:
    Запрашај се ова:
    1. Сакаш покрај себе идиот кој нема да те цени и ќе ја користи твојата добрина? Човек кој твојата посветеност ја злоупотребува и се изживува?
    2. Сакаш човек кој ќе те сака, цени и гледа како принцеза? Некој кој ќе сака да се чувствуваш сакано, кој ќе ти враќа со иста мера и ќе се гордее со тебе?

    Можеби нема човек без маани, ама сигурно има човек кој би те сакал и би те чувал. Не си ја троши младоста со некој кој ти задава само болка, барај си го човекот на твојот живот. На тој што ќе те сака вистински нема да му претставуваш терет, туку напротив.
    Можеш без него верувај, не може да биде поболно да си без него отколку да си со него и да гледаш како те вреѓа и во очи те лаже. Само те молам не си ги губи најубавите години со таков човек. Тој не ја заслужува твојата љубов и внимание.
     
    На peperutkaniki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Najprvo da se izvinam za lat od mob sum i sakam nesto da prasam mozebi vie ke mi objasnite i razjasnite sto se slucuva so mene znaci sum zaljubena vo edno momce koe uci so mene sedime zaedno i celo vreme mi so obrakja so slatki zborovii a jas koga sakam da mu vozvratam kako da mi se vrzuva jazikot i denes se obide da me bakne 2~3pati a jas neznam zosto se trgam a go posakuvam istoto cesto se slucuva da me fati za raka no jas po nekolku sekundi se povlekuvam. I navistina neznam zosto taka se slucuva so mene koga i jas go posakuvam istoto sto i jas i da napomenam do sega sum nemala decko
     
  7. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки
    Епа се срамиш. Пробај да се опуштиш, прва врска секад е тапа. Ништо страшно нема да ти биде
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Lele fala ti mnogu da znaeshf deka ova mi znaci. i ke rabotam na slucajot za da se op ustam pozz :* :* :*.;)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки

    Пробај да збориш со него повеќе, Дозволи да те допре, на половина, рака, да те гушне. Ќе се опуштиш
     
  10. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Znaci so ne ego sedam na uciliste redovno si zboruvame se smeeme znaci se sto pravime pravime zaedno cesto me faka za raka no jas se trgam sekogash koga ke mi reci dojdi da te gusnam jas zaminuvam a bas denes koga izleguvavme na odmor 3 pati edno po drugo mi se doblizi za da me bakne no jas glupava se trgav u taka a navistina neznam sto mi e sto nnemozam da se opustam
     
  11. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.412
    Можеби пробај да сте сами? Не е баш пријатно да те гледаат сите додека се бакнвуааш, па и тоа прв пат.
    Викни го да излезете некаде, да се прошетате, да дојде со тебе после школо?
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Iskreno da ti kazam neznam kako da go izvedam toa ama koga bi mozela bi go viknala na kafe pa ke vidime sthoi ke se sluci
     
  13. monikamonii

    monikamonii Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    28
    Ке сака некој да ми пише во ЛП сакам да разговарам со некој ми е потребно мислење и совет веднаш !! :(
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bubii25

    Bubii25 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    epa vaka sakam da mi pomognete t.e da mi dadete eden sovet ne se raboti za mene tuku za moja bliska bratucetka. Taa ima simpatii kon nikoj tip koj sto e edno 8 godini ili 7 ne sum bash sigurna i so nego se smuvale. A imase i decko koj otide vo druga drzava da se skoluva, taa sega ne znae shto da pravi, kazete mi
     
  15. Bokchee

    Bokchee Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    810
    Пол:
    Машки

    Нека си расчисти со дечко и па нека проба со овој ако толку и е мерак.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.412
    Седум осум години и не се баш малце, плус тука влијае и тоа колкава е она, ако е 16 и има дечко 24 малце е језиво, искрено. И ова детево што е на школување ко што се гледа преку тоа дека се смувала со тој поголемиот, не го почитува баш многу многу. Подобро нека му раскине на детето и нека не го малтретира, она тука со кој стигне да праи што сака а тој да ја чека. Нека биде искрена сама со себе, ако го сака тој што е на школување нека батали овој, и нека се моли да и е тоа последна грешка и дека тој од странство нема да дознае. Ако не го сака, нека му каже и нека не го заробува, нека си го живее детето животот а не да се ограничува.
     
  17. Linda96

    Linda96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Devojki ne bev vo moznost da vi pisam ..fala mnogu za sovetite ..vo pravo ste bile ,sedel na dve stolici ..no se se doznaa. Fala sto me predupredivte :* :*
     
  18. peperutkaniki

    peperutkaniki Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    devojki eve me mene pak....da vi kazam deka poglupavo sustestvo od meen nemalo, mi se javi vcera navecer i mi kaza deka ne me saka i deka ne mozel poveke da bide so mene ,mnogu sum go nervirala, nemal sloboda od mene zamislete sto slusnav pokraj se sto pravev za nego.....ne mozam da objasnam kolku mi e tesko ve molam pomognete mi kako da se spravams o ovaa bolka sto ja imam vo sebe :'(
     
  19. LadyVamp

    LadyVamp Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    79
    Ако веќе така ти рекол раскини му одма тоа многу нормално. А за тешко нема што да ти биде со таков деген зошто воопшто си се замарала не ми е јасно. Излези негде забавувај се најди си некој подобар (а од таков идиот има многу подобри колку ти душа сака) и уживај.
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  20. peperutkaniki

    peperutkaniki Нов член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    lesno e da se kaze, ama kolku mi e teskooo :'( mn go sakav i seuste go sakam ne mi se pravi nistoo,zosto mi go napravi ova zostooooo