1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Од каде купувате долна облека?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SummerGirl, 3 мај 2010.

  1. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Купувам од Sara fashion.
    Порано купував од пазар, за поефтино да поминам :D ама квалитетот катастрофален е.
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Jas deka sum bremena i dosta popravena morav da si najdam udobni pamucni gakicki. Si zemav od Sara Fashion i zadovolna sum, ne mi pravat neugodnost kako drugite.
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас градници само од Сара Фешн.
    Еднаш си купив од New Yorker прекрасен црвен градник и уште е како нов здрав. Уште стои бојата не избледе и ниту еднаш не се скина и не се извадија жиците. Во странство го зедов на попуст.
    2 години го имам.

    А гаќички само од стружанка памучни.
     
  4. Kourtney

    Kourtney Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    643
    Пол:
    Женски
    колку.чинат.на.стружанка.гаќите?
     
  5. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Во последно време најчесто во Тритекс наоѓам се' што ми треба од долна облека, ѓаки, боди, маици, пижами и за мене, а и за сопругот и синчето. Квалитетот им е солиден, а и цените им се пристапни.
     
  6. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Na gradnicite poveke vnimavam na kvalitet i poveke trosam,najcesto kupuvam od turskata marka NBB. A gaki kupuvam od razni dukancinja za dolna obleka,cat pat i od pazar.Megutoa isklucivo pamucni kupuvam.
     
  7. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Каде да најдам мидер (танга) да биде од оние повисоките до под гради што се. Во Сара фешн се по 900 ден. Некако не ми се даваат толку пари. Помош? :(
     
  8. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    На пазар зи купуам 4 за 100-че ајдееее:dance:. Памучни се турски удобни како за тетки како мене, ама бре фатиш ли едно конче оп(mooning) гол се распараат. Градници претежно на ННБ.
    Ако, си одам кај женчето пак и пак ќе си купам. Сега бргу одам во еден петок чинам беше и си земам, а тука стои едно бабуле. Се зафркавам со женичката што продава дека на 2 недели купувам гаќи, а бабулево чудно ме гледа и прашува зошто толку често. Јас онака во мој стил и велам: Па кога ги заборавам кај ќе стигнам ќе си купувам! Таа мртва ладна со подзината уста: Па како си одиш без гаќи?:lol:
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Од Битпазар и од Зелено најчесто. Баш вчера земав 3 за 100 повисоки памучни гаќи и 4 за 100 помали, за сестра ми.
    Си дојдов дома и мајка ми се смее дека моите биле ко за неа :D
    Во ГТЦ има една продавница карши Ил Камино, па таму купувам со висок струк, со чипки и по некој градник.
    Градници најчесто на Зелено, трафиката што е позади билетарата. Често има 2 за 250, а не се со пуш- ап па ми се супер за секој ден.
    Полнети купувам низ тезгите ама ретко се наоѓаат такви кај мене.
    Кога немам гради, немам, што ќе си правам за џабе, па фустаните после да ме стегаат :D
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Што глумите со квалитет од пазар и сара фешн кога истите глупости ги имаат, само за повисока цена?
    Јас од кај стигнам и што ми се допаѓа, само да е памучно и чипките да бидат дискретни и да не иритираат. Едино за неизвиџање и за секој ден инвестирам во квалитетни градници од лиска, се останато што има времен карактер и ми се допаднало си го купувам и не ми чуе.
     
    На Daydream и Daleron им се допаѓа ова.
  11. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Јас од пазар тие 3 за 100 ич не ги сакам.Непријатни ми се за носење,од првото перење им попуштаат ластичињсата,ако се оние со чипка од перењето се собира и ме гребе,често знаат да ми влегуваат во задникот а тоа најмногу го мразам.
    Среќа има една продавница која продава исклучиво турска роба.Е таму што сум купила маста им е извадена.Значи гаќите не мрдаат во квалитет и по долго носење.Нашите на Тритекс,Стружанка а порано и на Пелистер се сосема солидни.Малку се поскапи од турскиве и често цената ме премислува да купувам од нив.
    Прслучиња купувам во друга продавница која продава кинеска роба,ама жената секогаш има поголеми броеви.
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Lisca ми се сеуште закон за градници и корсети. Не ги менувам. А во поглед на долната облека како гаќи и маици за по дома, во последно време Кимико имаат солиден квалитет и цена. Исто и Тритекс. А слушам и Контеса се враќа, имаа солидни градници, барем колку што паметам. А пазарските и воопшто поефтините градници не ги купувам од проста причина што немаат стандард во броевите. Џабе ми е што се евтини кога не ми се пријатни и удобни за носење.
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Лилит. Баш минатата недела купив од Сара Феш, ги облакам и од едната страна имаат ластик од другата како да немаат, лабави се. Многу се напнав, ми се идеше да и ги вратам на таа, 100 денари ги платив!
    Пазарските ми се супер. Само ме нервира што ми се оцртуваат кога носам тесни панталони, а не сум начекала со помали или без ластици.
    И од h&m би ги пофалила.. по три години ги носам, како нови се.
    Од Accessorize никако да купувате, после прво перење им се изместува формата и на ништо не личат после.

    Градници купувам од h&m и од Women's secret. Океј ми се.
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Јас па од пазар гаќите ги носам со години. И под години не мислам 2,3 него више.
    Внимавам каков е ластикот и ете и на 90 степени ги переме, па гајле немаат. Купувам,е исклучиво бели, ретко да се најде по некоја црна.
    Прва лекција за купување од мајка ми беа гаќите :D
    Има некои као домаќински што сум ги купила од бес со некој чуден ластик и после неколку перења не можам да ги носам затоа што ластикот станува груб и се кине или ме сече.
    Баш пред некој ден фрлив гаќи што мајка ми ми ги купила пред години и години ама не беше ластикот скинат туку материјалот.
     
  15. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    абе златно пазарче хехехе. јас стално си купувам од бит пазар и ги утепувам од носење.што дека се од пазарче што им фали..ништо :)
     
  16. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.087
    Пол:
    Женски
    Од пазар, се разбира. 3 за 100 :) Женски, ако задницата е секси и во бабински гаќи ќе е секси.... не мора скап веш, хахахахах. Малку да се нашалиме. :)
    Немам ќар јас ако купувам скапи, и онака кога имам менс, пошто многу обилно, па цели флеки ги правам. Вака барем ако не се извади флеката, ќе ги фрлам, без да ми е мака :D
     
  17. N1ky

    N1ky Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    26
    Ај ако може да ми кажете колку се прслуците од Лиска или од Сара Фешн. :D
     
  18. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Памучни гаќички од Стружанка, Сара фешн комплет прслук со гаќички обично и Њу Јоркер.
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Во Лиска ти се од 1500 денари нагоре, може да има и нешто поефтино за време на попусти. А во Сара Фешн имаш од 200-300 денари. Сепак за квалитетот неможат ни да се споредат, од Сара Фешн ќе ти се распадне за 2-3 месеци и фишбан и се, изблегуваат, се деформираат корпите, а Лиска ќе си го носиш со години.
    Барем јас имам вакво искуство.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас од ѓупците што идат низ дуќаните.