1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Од утре уште во 4 часот ке е темно.
    Додека бевме во раната врска со вереникот едвај чекам да дојде овој период кога во 4 се стемнува и како метак излегував од куќа да се видеме конечно за разлика од летото еле мислиш 1 година не се стемнува до 9 часот ден неможеш во ни едно сокаче да се бутнеш хаха...
    Еве сега прв пат сум верена во ова доба и мислам дека и сега ми одговора кога ке се стемни рано па ке си се прибереме во соба покрај огинче ке си гледаме филмче ке си уживкаме дома...
    Времињата се менуваат но чувствата никогаш !
     
    На mal.ecka, WarriorAngel и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  2. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Уморнааааааа сам од животаааааа...

    Лажам, лажам не сум уморна од животот, арен си ми е, пу, пу да не се урочам :D , уморна сум си така малку од неспиење.

    Вчера му правевме роденденска забава на Матео, во четврток наполни дурррррри 3 години, сега ми е ептен биг бој :lol: , што да ви кажувам, не бил мал тој, бил биг брадер двапати. :lol:

    Стрини, тетки, вујни си ме изнакудија дека сме правеле забава за малиот со 3 недели бебе, ќе ми ја урочеле малата, ќе се разболела и уште 1000 така треба а ниедно зошто така треба, си го исклучив скајпот и виберот и нека си зборат колку сакаат, нема кој да ги слуша. :lol:

    Овој пат се му беше во Скуби-Ду, тортата, украсите, татко му беше облечен како Шеги, дедо му како Скуби Ду, а мамица како Дафни. 8)
    Матео беше прерадосен, како да не му направиме забава, се радува како мало дете :rofl: , на малата ништо не и беше, си го преспа таа роденденот.
    Дедо ми од таму му прати едно столче што свири кога ќе седнеш на него и сега Константин секаде го метлее со него, тој едвај оди уште и столчето го влече секаде со него, смешки бре ми се децата. :lol:

    Морам уште ово да го кажам, беше на една од комшикиве мои сестра и, ме прашува колку деца имам и кажувам и ми вика:
    Леле што убаво, две деца и едно чупе. :rofl: :rofl:
    Чупево не е дете. :?:
     
    На NoellePage, AngelOfArh, anuskaNESTLE и 27 други им се допаѓа ова.
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ги заборавам оние навистина вредните нешта. Но, секогаш се наоѓа некој, или нешто кое ме потсетува дека сум застанала. А, за да продолжам ми требаат токму тие нешта. Љубовта, посветеноста, надежта. :)
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Aleksandarreal

    Aleksandarreal Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Машки
    Najubavo e da se bide so nekoj so koj mozam da bidam svoj.... :^)
     
  5. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    :)
     

    Прикачени фајлови:

    На eliesaab и Dvolicen им се допаѓа ова.
  6. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Знам дека е рано уште, ама сакам зима и снег !!
    Сакам да правам снешко, сакам да ја красам елката и да ги гледам новогодишните реклами (посебно оние на кока кола), ја сакам онаа празнична атмосфера, светилките, елките ...

    Winter is coming (Не таа од GOT), And I can't wait !!!
     

    Прикачени фајлови:

    На cheetah.girl и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  7. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Дојди! Макар и да се искараме... Се е подобро од оваа проклета тишина. . .
     
    На kitty267, cheetah.girl, ColoursOfTheRainbow и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Научив нешто ново. Всушност, не научив, туку решив што е најдобро да правам кога сум изнервирана.
    Сега пред малку премногу се изнервирав за нешто и си се затворив во соба, додека да се смирам, инаку ако останев со другите во соба, милион проценти ќе се скарав со некого. Вака е подобро.

    Убав ден беше денес.
    :)
     
    На eliesaab, ColoursOfTheRainbow и luci22 им се допаѓа ова.
  9. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Одамна не сум била расположена како денес ^_^ .За чудо,времево не ми влијаеше премногу,иако ветер дуваше 200 на час,па во косава бев иста како ова чудово: http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/ ... be9415.jpg и мавтав со косава на секои пет секунди како оној Рашит од серијана "Неправда". :emo:
    Инаку,си појдов кај баба ми,се заседов машала 4-5часа и се замуабетив.Отсекогаш разговорите со баба ми ми биле интересни.Се навративме на деновите кога била млада,ми кажуваше како многу момчиња и се додворувале :lol: .Рече дека ако на игранка во оро до некоја девојка се фати некое момче тоа значело дека таа му се допаѓа. :D Па така и до неа играле некои беќари,што би рекле постариве,но не ѝ се допаѓале и мавала корпи :D Интересна работа,а не како денес,скоро сѐ се одвива преку социјалниве мрежи,но тоа е.
    Ај да си продолжам јас со слушање музика придружено со фантазирање за тоа како имам сопствен бенд и настапувам :rock: :rofl: .Останете ми со здравје,чеда божји. :D
     
    На luci22, ColoursOfTheRainbow, Ivy89 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Уште сеа планови си кројам.Зимскиот распуст ќе го поминам пред телевизор :rofl: |-)
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Специ, тоа на моиве да им го кажеш. Кога ќе ми застанат над глава, не се тргнуваат додека не им кажам. Едноставно не можам ништо да правам додека ми буљаат во комјутерот. :D

    Кој вели дека има нешто поубаво од секојдневни попладниња со роднините, се лаже. :D Ете толку. :lol:
     
    На cresa-jagoda, ColoursOfTheRainbow, Sunshine.Sunshine и 4 други им се допаѓа ова.
  12. unknown-girl

    unknown-girl Нов член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    2
    Многу солзи исплакав,секогаш кога мислам на тебе јас умирам.Празен преграт и во сон само те замислувам.

    од каде да почнам...
    Ќе почнам од таму каде погрешив. Беше мој,го загубив...останавме најдобри пријатели.
    Ми кажува се,за неговата сегашна,постојано се караат а јас ги смирувам..мене ми се кине душата,добро се познавам и сме добри пријателки со неговата. Не сум таква личност што ја расипува туѓата среќа. Ако он е среќен со неа, јас сум уште посреќна за него. Не сакам да бидам погрешно сфатена. Во мене тлее 9 годишна љубов ама немам храброст, едноставно не смеам да помислам на тоа.

    Кога ќе ме гушне мене ми се полни душата,кога ќе ме штипне за образ и само ќе ме смрзне за миг со неговите зборови ,,ти си мојата помала сестричка''.
    Ако го сторам тоа ќе го загубам и пријателството,знам! Толку многу го сакам... ама он ја избра неа.

    Останете ми со здравје.
     
    На Adi888 и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  13. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    СДК Значи типични бед бојс според Македонските народни приказни биле арамиите :D
     
  14. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.252
    Допаѓања:
    124.696
    6 години и 6 месеци од нашата врска...како вчера да беше,времето поминува,понудата за брак во вистинско време. :inlove:
     
    На eliesaab, Mishela, cigarce и 10 други им се допаѓа ова.
  15. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На SparkyAngel и Gordana10 им се допаѓа ова.
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Сега сакам каминче, пршутче, пармезанче, црвено винце и да си уживкам малце :smirk:
     
    На bittersweet, luci22, duffi и 12 други им се допаѓа ова.
  17. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Ваква сум цел ден |( Ме мрзи да земам воздух.. Се ме боли грб, половина, мускули, заби, глава, раце, очи :tmi:
     

    Прикачени фајлови:

    • large.jpg
      large.jpg
      Големина на фајлот:
      15,2 KB
      Прегледи:
      228
    На eliesaab и malata59 им се допаѓа ова.
  18. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Некои луѓе добро е што постојат! :)
     
    На Someonespecial, Mahidevranfan, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.592
    Пол:
    Женски
    Љубовта и среќата се најубави кога ги делиш со некого.
    Јас ги имам вистинските луѓе со кои овие две работи ги делам без ни малку себичност и уживам кога другите ја чуствуваат мојата љубов и уживаат во среќата која им ја дарувам. :)

    Среќна сум,и имам многу причини за тоа :angel:
     
    На bittersweet, duffi, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  20. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.750
    Она кога гледаш слики од свадба и младоженецот и еден од неговите другари потполно исто облечени, само ременот се разликува... сите со бели кошули, црни панталони и црвена лептир машна, до толку да се немало креативност бре. |(
     
    На QweenSM му/ѝ се допаѓа ова.