1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поддршка за сите оние што сакаат да забременат

Дискусија во 'Бременост' започната од bik23, 29 октомври 2010.

  1. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Знам какво е чувствито - не сакаш да се разочараш со тест, а сепак многу често проверуваш дали си добила. Штознам, подобро тест секако, барем ќе се ослободиш од стресот и ќе си го намалиш разочарувањето. Колку повеќе се чека надежта повеќе расте па и разочарувањето би било поголемо. Се надевам сепак ќе се радувате ;)
     
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.068
    Допаѓања:
    13.143
    Пол:
    Женски
    Кога ќе го споредам разочарувањето кога ќе го видам тестот негативен и разочарувањето кога ќе видам дека сум добила - би го избрала она кога ќе добијам, бидејќи веќе не си давам цело богатсво на тест на кој одднапред знам дека е негативен, го купувам без ќеиф знаејќи што ме чека.
    Што сака нека биде, се нека се случи природно когаќе ми касно 2/3 месеци ќе отидам на гинеколог и тој ќе каже да или не. Така решив :)
     
  3. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    И јас ке почекам.....како да се плашам од тест иако знам дека само прашање е кое зло е подобро да се избере. Вака барем си зборувам сама со себе на пример како ке му кажам на маж ми, си го замислувам стомакот....абе лудо е знам ама од маки :D :D :D кој не го преживел ова не знае...и додека го пишувам ова ме фаќат грчеви во јајниците..вистинско уништување на забавата, тоа е ама како рекле НАДЕЖТА ПОСЛЕДНА УМИРА или се обидувам да верувам во тоа :worried:
     
    На bokace му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Samo pozitivno I se ke bide , tocno taka nadesta posledna umira! Ti posakuvam pobrzo da gi vidish || crti na testot ( od mob. sum )
     
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Ништо, женсκи, негативен е тестот. Сега уште ми останува да си ја чеκам цρвената тетκа. Инаκу, за утеха, си се почастив со два ρеда бело чоκоладо :D
     
  6. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Извинете што пишувам едно по друго, ама интересна работа. Мажот ми го виде тестот, и ми вика, има бледа линија. Јас па уште силна, го направив будала и му викам, каква бледа, таа е контролната, нели гледаш колку е јака. Тој ми вели не таа, овде на крајот... и гледам несто како бледо линивче на ќошот, скоро на крајот од прозорчето. Фатив го искршив тестот (маката на се ќе те натера, хаха) И гледам бледа, розова ама правилна линија, само на друго место, а не таму каде што покажува на сликата. Друг тест немам да проверам. Ќе морам утре. Не дека ова ми дава некоја огромна надеж, ама не ми се десило до сега, оти ако било позитивно, линивчето на место, значи ќе имало 3 линии :D Може да е невалиден, а може и сепак негативен. Ама можеби постои мала шанса да е ова втората линија која ја очекувам :D На сликата малку се гледа, ама во живо е доста видлива.

    [​IMG]
     
    На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
  7. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    На опаковката стои колку минути после тестирањето е валиден. Со исклучок на дигиталните каде стои текст, овие се најчесто после 10 минути невалидни.
    Види си на опаковката сепак.
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.132
    Ова ти е позитивен тест направи друг утре со прва мочка или ако можеш ама не верувам после2-3 дена или најдобро прави преку крв
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MADO

    MADO Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    1.247
    Допаѓања:
    3.234
    Пол:
    Женски
    Devojki eve me i mene,deneska mm pravase spermogram,malku mu e podobren,no seuste ima mnogu nepodvizni spermatozoidi.Ginekologot ni prepisa sexsovit forte da pie dva meseci i povtorno da odime da napravi spermogram.Dali imal nekoj iskustvo so ovie apcinja?
     
  10. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Kolku sto se gleda na slikava e pozitiven testot zatoa sto eve jas preku sila moze vo ovie 1,5 godina imam napraveno 70 testa :lol: i ni po 10/15 min ne mi pokazalo vtora bleda crta ... Imam dva testa od pred eden mesec vo tasna mi ostanale i gi gledam i normalno edna crta , muabetot mi bese deka 98% se tocni kako i da ti posakuvam da si gi potvrdish tie dve crti :*
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ајде, jacqueline, за арно за убаво... :party:
     
    На jacqueline.s и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Ама мене ме плаши што е на погρешно место. Не е κај што тρеба да биде по пρавило. Не се ρадувам пρед вρеме :) ќе почеκам до утρе па ќе напρавам нов.
     
  13. AnaSe

    AnaSe Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    29
    Jas mislam deka bremena si :) ... I na mojata drugarka isto mu se ima desano i deneska si go ima najslatkiot sin na svetot :lol: ... Ti posakuvam od se srce dvee lini deneska i te cekame
    So novosti :*
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво,
    вчера требаше да ми дојде ама не ми дојде ( се надевам дека и нема 9 месеци), но правев тест за бременост беше негативен, а во петокот на гаќичките имав како нешто кафеаво - црвено. Ќе почекам и денес па утре пак ќе направам тест. Што мислите дали вчера било рано за тестот? Многу сум нестрпливи и сакам да го изненадам мм. Поздрав
    ,
     
  15. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Сепаκ бил невалиден. Ми дојде денес. Дρуг пат ќе си ја баρам цρтичκата онаму κај што и е местото. Фала на поддρшκата и посаκувам сите да си дочеκаме, а јас веρувам во она: Κога Господ ќе саκа! Имајте убав ден :)
     
  16. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Simptomi imam kako za dobivanje, a uste ja nema gospogja ministerka. Mi kasni 5 dena.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Девојче ај уште еден тест, да не покасно биднало нешто:)
     
  18. cvetina

    cvetina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    123
    Dobro utro prijtelki :) ajde neka ni pocne so ubavo ovaa nedela! Do kade ste, prijavuvajte :) mojot den za nedobivanje e nedela :) do togas ke bidam vo iskusenie za da (ne)napravam test :) pa taka cela vecer ja pominav prasuvajki go google koga najrano moze da napravam test pred da mi docno :) netrpelivost...ke me izede! A bas me nema fateno odamna vaka! Ajde neka e za ubavo! Imajte ubav den :*
     
  19. bebko

    bebko Нов член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site

    Nova sum na forumov, ama odamna ve citam i eve konecno i jas da se priklucam so vas. So mm probuvame da zatrudnime veke nekoe vreme, no ne bidnalo nisto do sega.
    Ne bidnalo nisto zaradi toa sto pri poslednite proverki, imam candida ( koja i ne me sekira), no imam i E.Coli i Ureaplazma urealiticum.
    Dali imala nekoja iskustvo so ovaa ureaplazma urealiticum ? Kako se dobiva i kolku vreme se leci ?
    Vi posakuvam na site sto poskoro da dobiete II crtki i da uzivate vo bremenosta.
     
  20. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Здраво девојчиња!
    Честито нов изглед на форумот. Бебко, мислам дека имаше неколку страни наназад некој со уреаплазма.