1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зелено кафе

Дискусија во 'Диети' започната од babyBlu, 18 јануари 2010.

  1. iskri4ka

    iskri4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    13
    Имам испробано секакви апчиња за слабеење. Најефикасни се HERBAFAST ги има у зегин некаде околу 500 денари се 10 капсули се пие едно на ден. Со овие апчиња немаш апетит и мнг јасно дека ќе ослабеш.во скоро време освен зелена кафа немам пиено други апчиња али планирам да си почнам пак со хербафаст.
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Изгледа не си ги чула и негативните работи.Забрането е за употреба бидејќи имало многу штетни состојки.Сите кои го пиеле се повикани на задолжителен медицински преглед.
    Поздрав ;)
     
  3. anelulu

    anelulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Zdravo! Nova sum na forumov, a zainteresirana sum za poefikasno slabeenje. Poradi navedenava pricina , slusnav za efikasnosta na Zelena kafa i sakav i jas da go kupam. Vo namerata me spreci tetka mi, koja imase ispieno nekolku kesicki i bese zadovolna od efektot. Megjutoa odkako nejzinite gazdi ( funkcioneri na Alkoloid) razbraa deka go pie, istiot go isparatile na ispituvanje vo nivnite labaratorii i utvrdile prisustvo na toksicni materii stetni po organizmot. Pa taka sega i jas ne sakam da cujam za konsumiranje na Zelena kafa. Pozzzzzzzzzz !!! :hai:
     
  4. lolita89

    lolita89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Eve da vi poobjasnam okolu cenata na zeleno kafe nakratko..... MOzete da go najdete vo sekoja podobro snabdena apeteka vo Mk e sea fintata e vo toa sto jas pred nekolku dena bev da si zemam no odbaska ne mozev da najdem, pa zatoa najdov vo kombinacija so edni kapsulu ... Znaci zeleno kafe+VitkaHodia(kapsuli za slabeenje)=980den. Kapsulite sum gi piela porano i za 1 mesec oslabnav 6kg inace vo pakuvanjeto ima 60 kapsuli a se pijat po 2 pati na den po 1kapsula... sto se odnesuva do zelenoto kafe ... pakuvanjeto sodrzhi 14kesicki odnsono za 2 nedeli koristenje, a za kraen rezultat preporaclivo e zelenoto kafe da se konzumira 2 meseci. Vo kombinacija so ovie tableti mislam deka bi postignale podobar i pobrz efekt, Jas pocnuvam da gi pijam za 2 dena pa zdravje posle nekoe vreme ke ve informiram za rezultatite ... Pozz se nadevam deka na nekoj od vas mu pomognav okolku infomraciite za temava.
     
  5. brownie

    brownie Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    49
    Зелен чај

    Девојки дали некој од вас има пробано Зелено Кафе и дали има ефекти?
     
  6. langida

    langida Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    13
    јас имам пиено од ова кафе искрено немав никакви ефекти само залудно тросенје пари а и кафето не е бас со добар вкус,се зависи до организмот мене не ми помогнаа ни најмалце не ослабев
     
  7. accipiter82

    accipiter82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    21
    Гледам дека зеленото кафе стана пак актуелно како начин за слабеење. Дали некој има искуство со овој производител?
     
    На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
  8. FoodLover

    FoodLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Од денес почнав да го пијам пак.Еден период престанав.Мноогу слабее !!! Го има во Zegin Healthy Food 149 ден. Еве го. IMG_20160217_123029.jpg
     
  9. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    25.077
    Пол:
    Женски

    Ајде и кажи резултати
     
    На FoodLover му/ѝ се допаѓа ова.
  10. FoodLover

    FoodLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Секако :)))
     
  11. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    Дали сеуште се продава кафево?
    Колку кошта?
    НЕкој со нови резултати лоши и добри?
    Морам да симнам 5 кг. една недела внимавам на исхраната така да...сакам да пробам со кафево
     
  12. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.848
    како го приготвуваше?
     
  13. E*N

    E*N Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2017
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски

    Кој период го пиеш кафево го земав и јас но не знам во кој период се конзумира (исто како секое кафе или насабајле на гладно, после или пред јадење) и колку се слабее во просек ?

    Една голема супена лажица се става во 300-350 мл вода да врие околу 5-10 мин и се остава да се изладо околу 1 час па се вадат зрната и се пие течноста, е сега само не знам во кој период се пие бидејќи тоа не го пишува на упатството
     
    Последна измена од модератор: 13 февруари 2018