1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од kuklicka55, 27 декември 2010.

  1. kuklicka55

    kuklicka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Здраво, сакам да прашам дали некој ја има користено оваа диета и дали е ефикасна. Јас имам проблем со стомачето, никако да го намалам, па сакам овааа диета да ја држам. Се надевам на одговор :)
     
  2. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    DIETA OD ZAN MITREV

    Здраво...
    Јас ја имам држено диетата и не сум баш многу задоволна бидејќи одма ги вратив кг и плус ми се смачи секој ден јајца да варам...Али тоа не мора да значи дека истотот ке биде и кај тебе.Таа диета зависи од организмот со го имаме и плус ми кажаа дека најјппвин требало да се направат некој прегледи кај него па да се види дали таа диета е според твојот организам. Позз и се надевам дека малку ти помогнав :)
     
  3. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    DIETA OD ZAN MITREV

    Јас ја држев, резултати има, бев многу задоволна многу брзо се слабее и тоа доста, ама мислам дека од тогаш си го пореметив метаболизмот , бидејќи после тоа се поправив пак и сега никако да намалам само во плус одам. Кога ја почнав и немав некоја потреба, сега сакам да се вратам на тие кг што ги имав пред да почнам со диетите ама тешко. Е сега тоа е моето искуство, за мене диети НЕ повеќе.
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    DIETA OD ZAN MITREV

    Ние дома практикуваме здрава исхрана. Летото со мајка ми и сестра ми во една емислија го гледавме Жан Митрев и според него се беше штетно освен водатда некако не ми е логички. И не се сеќавам добро тој кажуваше дека поголемиот дел од денот бил само на вода :worried: Така да баш ме интерсира какви се неговите диети дали некој може да ми каже?
     
  5. ElenI777

    ElenI777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    125
    DIETA OD ZAN MITREV

    И јас ја држев диетава,не само што си ги вратив килограмите,туку и крвта ми се поремети...
     
  6. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    DIETA OD ZAN MITREV

    А каква е таа диета? може ли да знам?
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  7. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Мислам дека ја има во другиве теми ама еве ќе ја напишам.

    ДИЕТА ЗА 15 ДЕНА (од болница-Кардиологија)

    Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

    1. ден

    Ручек
    1 портокал
    1 варено јајце
    1 канче кисело млеко

    Вечера
    2 домати или 2 дл. варени домати
    2 варени јајца
    1/2 главица зелена салата или краставица
    2 двопек

    2. ден

    Ручек
    1 портокал
    1 варено јајце
    1 канче кисело млеко

    Вечера
    125 гр.варено телешко месо
    1 домат
    1 портокал
    1 двопек
    1 шоља чај или кафе без шеќер


    3. ден

    Ручек
    1 портокал
    1 варено јајце
    1 канче кисело млеко
    1 главица зелена салата или краставица

    Вечера
    125 гр. варено телешко месо
    1 портокал
    1 двопек
    1 шоља чај или кафе без шеќер

    4. ден

    Ручек
    125 гр. кравјо сирење
    1 домат
    1 двопек

    Вечера
    125 гр. варено телешко месо
    2 домати
    1 јаболко
    1 двопек

    5. ден

    Ручек
    200гр.варено месо или риба
    1 домат
    1 двопек

    Вечера
    1/2 кг. варен зеленчук (морков, грашок, компир)
    1 варено јајце
    1 двопек


    НАПОМЕНА:

    • Месото и варениот зеленчук се зачинуваат со вегета.
    • 6. и 7. ден се без диета.
    • За време на диетата не се пие алкохол.

    После 5-тиот ден се губат 2,5 до 5 кг, а по два дена пауза диетата се повторува 3 пати (5 дена + 2 дена пауза) и се губат без последици по здравјето 15 кг. Килограмите нема да се вратат доколку по завршувањето на диетата јадете нормално освен секој понеделник. Во понеделниците треба да се консумира:

    • Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
    • Ручек: 1 јаболко,1 двопек
    • Вечера: 1 варено јајце,1 домат,1 двопек
    Сите наведени намирници може да се земаат топли или ладни, но важно е да се земаат по наведениот редослед и да не се изостави ниту една. Ако не се земаат по редослед или ако се промени некоја намирница, нема да се постигне саканиот ефект.
     
    На Lepotajce, betidule, macence4 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.193
    dieti/medicinska-dieta-t2012/
    Еве ја диетата,истата е и јас ја држев и завршив на инфузија.
    Лоша е!!!
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Ја имам држено диетава на времето ко бев проста.
    Умирав за јадење, добро што по 3 дена прекинав иначе ќе завршев на болница.
    Немаш енергија, крвта слабее и килограмите дупло се враќаат.
    Никако ова сра*е!
     
    На milena96, ElenI777 и JuLleE им се допаѓа ова.
  10. m.j.-pepi

    m.j.-pepi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    26
    zdravo i jas ja imam drzeno ovaa dieta povece od ednas mnogu e teska i mnogu efikasna i zatoa ne se slozuvam vo celost so vasite komentari bidejki tie sto ja drzele ne se pridrzuvale vo celost vo dietata bidejki taa e edna od naj bezbednite od pricina sto ima mnogu izbor na zelencuk meso riba i jajca , a sto se odnesuva do vracanjeto na kilogramite nie sami sme krivi koga ne vodime smetka kolku jademe i sto jademe pa normalno e da gi vratime kilogramite :hai: pozzzzzzzz
     
    На golemiotmalisan, Belllaa1, Dani99 и 21 други им се допаѓа ова.
  11. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.145
    Допаѓања:
    46.810
    Пол:
    Женски
    секој ден јајца :lol: тука во диетата ги вметнал а на оние кои се со холестерол во крвта или пак болести на срцето им забранува јајца да јадат. т.е од јајцето само белката но варена :D bullshit :fubar:
     
  12. moni24

    moni24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    121
    Zdravo na site... gledam deka site se macite (macime) so dietive...na jas od licno iskustvo ke vi kazam kako oslabev :Znaci ...kigogramite nemozat da se oslabat samo za nekolku dena ili nekolku(2) nedeli..jas imav 67 kg visoka sum 1.76...probuvav razni dieti od vamu od tamu no ke oslabev malku no nebese posakuvanoto.Taka eden den sedev po doma i na tv gledav edna emisija , gostuvase nutricionist,se zboruvase za dieti , nacini na ishrana , oslabuvanje metabolizam....
    Nutricionistot samo kaza:worried:ekoj utro koga ke stanete napijte se casa voda... i potoa koj kako, kafence no bez seker ,ovosje (jabolka,kivi..i seto sezonsko ovoslj no banana NE)i mnooogu voda...seto ova do 13h.Potoa za ucek salata kolku so mozete da izedete so malku maslinovo maslo(jas ne bev vo moznos da koritam toa taka da moze i so obicno maslo :) ),oced i malku sol,toa da vi bide predjadenje a glavno jadenje neka bide vlaknesto meso prigotveno na zdrav nacin(vareno ili peceno)telesko,pilesko ili riba, a za vecera konzumirav isto taka salata(NE OVOSJE)bidejci taa sodrzi voda a ovosjeto sodrzi sekeri i dodeka spieme tie sekeri ne se trosat a vodata cirkulira "dozvoleno" e i pukanki i suvo ovosje.
    Ja drzev ovaa dieta 6 meseci , nemav spravi za vezbanje niti pa odev vo nekoj fitnes centar,doma si pravev stomacni,sklekovi...i site vezbi za zategnuvanje sto se pravat vo domasni uslovi i oslabev 15 kg :)
    I do den denesen si ja drzam taa linija od vreme na vreme si kasnuvam "zabraneta" hrana no bidejki teloto i organizmot se naviknuva na lesna i zdrava ishrana vrakjanje na kilogrami nema da ima!
    Posledno nesto so sakam da vi kazam deka LEB... NE!!!
    Pozdrav do site i se nadevam dokolku probate ke uspeete :)))))
     
    На Lepotajce, Pocahontas9, yeah и 6 други им се допаѓа ова.
  13. simonceee

    simonceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки.Јас од денес почнав да ја држам диетава на Жан Митрев па за две недели здравје ако ја издржам ке ви пишам колку имам ослабено.позз
     
  14. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Ауу диетава ми изгледа мнооогу страшна :D .Да ви кажам како ослабев 15 килограми.
    За појадок ќе си правите една чинија салата од зелка (зачинета со јаболков оцет и маслиново масло),едно јаболко и една шолја кафе без шеќер.После 1 час ќе си направите чаша вода со една голема лажица мед и мала лажичка јаболков оцет.Пред ручекот ќе се напиете една чаша лимонада и обавезно бистра супа пред ручекот.Нормален ручек ќе си јадете.За вечера житарки со млеко.Ете јас така симнав 15 кг без строги диети.
     
    На gogimica, Pocahontas9 и tananka им се допаѓа ова.
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    yawn колку време се придржуваше на ова, значи стрикно на овој режим за да ослабиш толку :?:
     
  16. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Два месеци со кратки паузи :)
     
    На elii93 и karina8 им се допаѓа ова.
  17. simonceee

    simonceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Mene dietata ic ne mi e strasna veke 4 dena i se osekam super.ke vi go kazam rezultatot.pozz
     
  18. Sunshine.love

    Sunshine.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    9
    Од утре дефинитивно почнувам со диетата. Порано ја имав држано и имаше супер резлутати, но после коментарите од типот ,,Како успеа да ослабнеш толку многу и толку брзо......... почнав да си јадам и се знае што следува :rofl: .Сакав да прашам дали има некој што ќе почне да ја држи диетата, или пак ја држи во моментот :?:
     
  19. ViKtOrIjA21

    ViKtOrIjA21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    148
    Луѓе немојте!!! :D Диетата на Жан Митрев можам да замислам каква е со оглед на тоа што во една емисија рече дека за да се храниш здраво не треба навечер овошје, не треба да пиеш млеко..не треба ово оно и излезе дека треба само од вода и воздух да живееме :lol: Мислам, го почитувам човекот ама кога го слушав тогаш се збунив!!
    Иначе баталете диети и сл глупости. Ако сакате да ослабеете пешачете повеќе или трчајте , и секако мнооогу вода е потребно.
    Нормално дека ке си јадете што сакате ама избегнувајте пржена храна и не јадете многу навечер . Тоа е мој совет ;) Бај бај
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. AnelijaP

    AnelijaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    14
    Петка е диетава, пред недела дена завршив и супер ефект имав-8 кила. Иако ветува 15, сметам дека моите 8 се баш нормални. Крвна слика на ниво, холестерол одличен (инаку ми беше на горна граница), се помалку ми се јаде, ми стана навика па денот го почнувам со овошје...Се најдобро за диетава! И на сајтов инаку ако ја прочитате статијата за рамен стомак ќе ги најдете сите намирници од диетата. Се си е со причина ставено и плус редоследот уште поголема улога игра :) Јас сум презадоволна! Ја препорачувам на секого!
     
    На Belllaa1, Lepotajce, Dikinzi и 3 други им се допаѓа ова.