1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Полагање на испит за државен службеник

Дискусија во 'Барање работа' започната од elygj, 17 септември 2010.

  1. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Сигурно е ова дека нема да се полага посебен дел? Инаку Бубе фала што се трудеше да не информираш,а ти Кике извини што не ти пратив материјал,ама ни јас уште го немам извадено а имам многу обрски овие денови,не знам ни кога ќе стигнам да прочитам ...во секој случај имам уште неколку дена за одлука да одам или не :)
     
  2. kike2603

    kike2603 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    a dali e tezok ispitot?
     
  3. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Еве Кике сега ги прикачувам поглавјата и ти се праќаат! СИГУРНО е тргнат ,,компјутерскиот,, дел ДА!!!
    И сигурно за местата за кои според огласот не е потребно раб. искуство НЕМА да се полага посебен дел.
     
  4. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Бубе ај те молам уште само да ми кажеш какви се обично прашањата дали повеќе општи или има некои позабуткани?Тие што ги има дадено како симулација на страната на АДс се доста лесни :) па ме интересира дали треба да се знаат ептен некои детали
     
  5. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95

    Колки што се сеќавам, а мислам дека добро се сеќавам, тие прашањата после секоја тема што се се паѓаат пола од нив. Другите се за мене замка бидејќи врска немам од право, а и не сакам да го сфатам. како на пример кој прогласува вонредна состојба 1.претседател на влада 2. прет. на држава 3. собрание 4. бла бла бла....
     
  6. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Elygj кои се тие прашања што ги има на страната на Адс? И да не знае некој какви се прашањата со заокружување, со раскажување или со одговори...? ;)
     
  7. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95

    На страната на АДС има симулација - како ќе се одвива тесирањето и веднаш си гледаш колку поени си освоила. Исто и кога ќе полагаш вистински на крајот од полагањето гледаш колку бода имаш. Одговорите се со заокружување а,б,в или г. Скршете нога сите!!!
     
  8. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Фалаа Бубе...:)
    Ја неможев да ја најдам таа симулација..ај некој ако сака поубаво да ми објасни кај се наоѓа на сајтот..позз
     
  9. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Кога ќе ја отвориш страната на АДС кликни на вработување и таму има симулација.А не беше денес испитот???
     
  10. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Не не..ја знам на 5ти Октомври е..така ми пишува на емаил ..Фала Elygj
    Кликнав на вработување ама таму само исправка на огласи, онлине вработување и некоја информација за вработување...сори што замарам ама може линк да ми пратиш преку ЛП или тука... :( ;)
     
  11. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
  12. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Да да,имаше и денес испит,т.е полагање на тестови за државни службеници,не си грешка.
     
  13. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    па знам дека не сум грешка требаше и јас денес да полагам ама не отидов :( Па не знам дали може некако да прашам да одам во друг термин.А ти Анима беше ли?
     
  14. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Не,не бев.Инаку можеш да одиш секогаш кога има полагање,и незнам колку си запознаена но тој тест важи само две години од полагањето.Поздрав,и со среќа. :hai:
     
  15. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Девојки,вие што требаше да го полагате испитот,бевте?Како поминавте? :wasntme:
     
  16. blubell

    blubell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13

    незнам дали има поента да се оди и троши време без везе кога се нзае...се е наместено пред време се знаат.

    Јас бев многу пари пред две години, редовно се пријавував...папак ништо...


    Ако некој пак имал друго искуство и е примен без врски нека се јави :)
     
  17. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    И јас го имам истото мислење,па затоа и прашав,да видам дали некој ќе го демантира :^)
     
  18. eko

    eko Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo bube.ke sakas li da mi go pratis opstiot del za polaganjeto na drzaven sluzbenik.Sakam da se obidam,nemam rabota i mnogu mi e tesko.Ke ti bidam blagodarna ako go pratis na adresata:bube75@hotmail.com
    [mod-kirilica:1tnjdlrd][/mod-kirilica:1tnjdlrd]
     
  19. sebi2879

    sebi2879 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ај ве молам мене некој нека ми го прати тестот на општиот дел, а и посебниот ако го има, бидејќи и мене ми стигна меил за полагање, па не можам да го најдам материјалот. На е-маил sebastianis@hotmail.com
    Ве чекам ми треба итно ........
     
  20. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    сега овој месец мислам дека се полага за државен службеник, има околу 300 прашања од општиот дел (после секоја тема има по 15 тина прашања) и околу 300 страници од информатика, се полога со заокружување резултати има одма и практичен дел се полага истиот ден, со што кругот се намалува па се оди на интервју и од таму вработуваат мислам дека само 3-ца, остануваат на работа и после една година полагат уште еднаш, тогаш останува само најдобриот!имам 2-ца блиски кои вака влегле, едниот остана на работа а другиот мислам дека не го положи вториот испит!
    (зборувам за министерство за транспорт и врски и министерство за правда)