1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденски подарок за партнерот

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 25 ноември 2009.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    KAko не,мене дечко ми уште првата година ми даде часовник како поклон па еве предолго сме заедно.Терај таму што ти се сака да му купиш.Баш во тоа не верувам,еве ти едно такво искуство,и нон стоп и сега го носам,менувам,па ништо од тие бабини деветини.
     
  2. awalktoremember

    awalktoremember Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    фала кате,абе ја и така мислев да си терам по мое,ама еднаш фативме муабет и он ми спомна као на неколку негови другари им се десило да и купат часовник на девојката па потоа да раскинат-ама сепак си викав до луѓето е, не до саатот бе бог да чува :x
     
  3. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    imam edno drugarce koe nabrzo mu e rodenden .... tuka e najteskiot del saka iznenaduvanja a mene se so mi teknuva e nekako bezvezno i detinesto :? a sakam da mu napram nekoe dobro iznenaduvanje zs mi se ima najdeno dovolno pati do sega :D pls za vasi mislenja
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ич немој да се секираш,врската зависи од вас двајца а не од поклоните,посебно не од часовникот.И јас сум слушнала демек ти се одбројувале минутите во врската,затоа не се давало часовник.Ама еве ти реков,мојата врска трае повеќе од седум години..каде е тука тоа :roll:
     
  5. awalktoremember

    awalktoremember Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    хухуху...епа сеа ке му купам саааааааат :D :lol: :lol: :lol:
     
    На angel99 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ако е фан на некој фудбалски клуб, убав поклон е да се купи дрес од истиот :) Барем јас мислам така :) Му купив на дечко ми за роденден и немате појма колку му се израдува :)
     
    На Twinkles и praski4e им се допаѓа ова.
  7. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    eden od retkite e negleda fudbal
    saka boks no pred nekoe vreme dobi poklon bokserdki narakvici :(
     
  8. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Toa so satot kako podarok definitivno nema vrska zasto jas na decko mi mu pokloniv sat uste pred 5 godini :P
    A lani za rodenden,zasto vise snemav idei za poklon,mu napraviv torta i staviv 26 svecicki,i taka so torta i zapaleni sveci mu go cestitav rodendenot i bese stvarno iznenaden :D
     
  9. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    dobra idea e ova samo ute nesto aj po vase mislenje so kakva slika da bidi vi kazav deka go saka boksot :D
     
  10. guardian

    guardian Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    :) koga sme veke kaj iznenaduvanjata, bi sakala da ve zamolam da mi dadete idea za iznenaduvanje bez nikakov povod...ednostavno sakam da mu pokazam deka mi znaci i deka go sakam.Inaku od neodamna sme vo vrska no prethodno bevme najdobri drugari, sto znaci dovolno go poznavam i znam deka ne saka iznenaduvanja no sepak bi sakala da podgotvam nekoe malo slatko iznenaduvanje na koe nema da moze da mu odolee i koe se nadevam ne bi go voznemirilo :D
     
  11. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    На дечко ми му е роденден за еден месец.т.е. на 7 септ...немам појма што да му купам..заедно сме скоро една година(на 27 септ ке ни биде годишнината здравје :) ) за Нова Год му купив рачен часовник,заеднички слики у рамки си имаме давано...и стварно не знам што да му купам..размислував за парфем ама не знам..малку е само тоа..инаку фан е на еден фудбалски тим,па во последно време си мислев да му купам дрес ама и за тоа не сум сигурна..од различни градови сме,ама за неговиот роденден ќе бидам кај него дома секако :) така да,имам прилика да го изненадам со нешто интимно и убаво и романтично,ама не ми текнува :@ плсс хелп!
    п.с.ми се свиѓа идејата само не знам што да биде поклонот...само ќе биде без торта оти не сум од неговиот град па не можам од дома да ја носам :D а од таму не знам од кај да ја купам :worried:
     
    На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    На дечко ми му е роденден на 29ти август и бидејќи сме заедно 4 години скоро нема што си немаме подарено. Затоа планирам да купам некоја интересна кутија, во неа ќе ставам парфем некој убав и целата кутија ќе ја наполнам со чоколадца во форма на срце и ќе ставам како писменце подврзано со лента и во него ќе пишува СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.
    Инаку, јас лани за неговиот роденденот му купив оригинал дрес и шорцеви и беше :o изненаден и пресреќен. :)
     
    На Yassie96 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Парфемите што му ги имам подарено многу му се свиѓаат . Сега од одмор му донесов мало моторче , од тие железните за украс . Секогаш ми вика сакам моторче , па кога ќе види на улица ми вика кој да му го купам . Се радуваше цело време за моторчево , викам за сега ова вози си го ;) :D
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  14. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Изненадување за роденден

    Сега на дечко ми му се ближи роденден,дајте некои идеи веќе се му имам купено :(
     
  15. Ger23

    Ger23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    12
    Изненадување за роденден

    Би ги собрала сите и би пошле кај него пред врата со една торта и би почнала да пеам хепи б-деј хехе...
     
  16. kawasaki-girl

    kawasaki-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Изненадување за роденден

    ми треба помош!! на роденден сум кај мојот бифш дечко, и не можам да се одлучам што да му купам..
    Што мислите вие? Сакам да му купам нешто убаво што ќе го носи цел живот!
     
    На Detelina4 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Изненадување за роденден

    ^Искрено, јас не гледам причина да одиш на роденден кај бившиот... |(
     
    На bastet му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kawasaki-girl

    kawasaki-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Изненадување за роденден

    уште имаме контакт, и не се знае можеби после неговиот роденден ќе бидеме заедно или ќе ги прекинам сите контакти.. но што и да се случи нема везе.. сакам идеи за подарок, за секогаш да се сети на мене!!
     
  19. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Изненадување за роденден

    Можеш да му земеш ланче со мала плочка на него и позади изгравирани вашите имиња, или можеш истото да го направиш и на нешто друго што би го носел на себе. Така секогаш ќе се сеќава ;)
     
  20. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Изненадување за роденден

    Ве молам помогнете ми што да му купам на дечко ми за роденден... Заедно сме 1 ипол година и за минатиот роденден му подарив книга и паричник... ама за овој стварно незнам, а сакам да биде баш нешто што му треба и сака... Музичар е, виолинист... Размислував нешто кошула, меѓутоа премногу ми е сериозно тоа... Ај ве молам хелпп... :)