1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни и божиќни СМС пораки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 4 јануари 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Aj kazete nekojaaaaaaaaaaaaaa......Ja imam nekolku pa ke gi pisam,ke gi objavam,pa da se razmenime:)
    - Na vasata zirosmetka 01012010,tuku sto se uplateni 365 dena Zdravje,Sreka i Ljubov!!!Mnogu radost dodeka gi trosite!
    * SREKNA NOVA 2010*
    - Samo otvoren um prima MUDROST,Samo otvoreni race PODAROK,Samo otvoreno srce prima LJUBOV, i samo dragi licnosti ja primaat ovaa poraka!!! SREKEN BOZIK
    - Koga badnikovata sveka dogoruva,slusni go srceto sto zboruva,neka sreka niz zivotot te vodi,sreken ti bozik HRISTOS SE RODI!
    - Hristos se rodi.Negovoto ragjanje neka ti ja ogree dusata.Neka vnese ljubov vo tvoeto srce,koja ke te vodi niz patot poln so uspeh.Cestit Bozik.
     
    На angelina-t и mal.ecka им се допаѓа ова.
  2. mirabomk

    mirabomk Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Poubavo utro od denesnoto nema koga vernik za Bozik se sprema,srceto kon ljubov go vodi.Sreken vi praznok-HRISTOS SE RODI!!!!!
     
    На DeckoSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mirabomk

    mirabomk Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    PESNATA NA ANGELITE,RADOSTA NA PASTIRITE I VERATA NA MUDRECITE NEKA VE SLEDAT NIZ SIOT ZIVOT!!! HRISTOS SE RODI I SREKEN BOZIK :D
     
  4. Octopus

    Octopus Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    DA BIDES UBAVA I SREKNA KAKO SEHERZAD,BIZNISOT DA TI ODI KAKO NA ONUR,DA NAJDES DRUGARKA KAKO BENU,LJUBOVTA DA VI TRAE KAKO NA NADIDAN I GOSPODIN BURHAN
    *SREKNA NOVA GODINA*
     
    На Abeja и angelina-t им се допаѓа ова.
  5. Svetlina

    Svetlina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    35
    Blondinka,

    Новогодишната и божиќната честитка ти е одлична. Баш е во духот на современото живеење :lol: т.е. на последните денови пред и по Божиќ :D Христос се роди!
     
  6. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    942
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    me iznasmea do solzii:DDDDD sreken Bozik na site
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    † † † Hristos † se rodi ! ! ! † † †
    Raduvajte se i vie so Angelite nebesni i Pastirite, zasto se rodi Spasitelot vecen!
    Neka vasite domasni ognista bidat topli jasli vo koi ke se rodi Maleckoto i ke gi donese Svojot Bozestven Mir i Nebesen Blagoslov, za vie, vasite semejstva, vasite rodnini i site onie koi gi sakate da imaat beskrajna duhovna radost, ispolneti so blagodatni sili za duhovni i rabotni podvizi vo novoto Letie Gospodovo........♥ ♥ ♥ SREKEN BOZIK ♥ ♥ ♥
     
  8. m.a.r.e

    m.a.r.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    19
    SREKEN BOZIK,HRISTOS SE RODI !
     
  9. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    With all the Rose’s Perfume
    & with all the lights in the world
    & with all the children Smiles…
    I Wish U that your all dreams comes True..
    *HAPPY NEW YEAR 2011*

    Во новата 2011 ти посакувам:
    12 месеци среќа
    52 недели забава
    365 дена успех
    8760 часови здравје
    52600 минути уживање
    3153600 секунди љубов.
    Среќна Нова 2011 Година
    Ти посакува __________.

    My wishes for you in year 2011
    Great start for Jan,
    Love for Feb,
    Peace for march,
    No worries for April
    Fun for May,
    Joy for June to Nov,
    Happiness for Dec,
    Have a lucky and wonderful 2011.


    I wish U to have a …..
    Sweetest Sunday,
    Marvelous Monday,
    Tasty Tuesday,
    Wonderful Wednesday,
    Thankful Thursday,
    Friendly Friday,
    Successful Saturday.
    Have a great Year.
    HAPPY NEW YEAR

    Puno radosti, osmeha i veselja i nek ti se ostvari svaka želja, da ti osmeh nikad ne napusti lice. To nisu sve želje tvoje drugarice. Koliko je želja na ovoj listi ne bi stalo, zato jednostavno sretna 2011.

    Na ekranu bele boje ne mogu stati sve želje moje ali mogu stati 24 slova NEKA TI JE SREĆNA GODINA NOVA!

    Zaboravi svu tugu, muku i boli, u ovoj godini samo voli, i nedozvoli da ti želje neko kvari, u ovoj godini sve ih ostvari. Sretna Nova godina!

    Danas naiđoše dve dame i pitaju za tebe. Nisam im dala tvoj broj telefona nego tvoju adresu. Očekuj da ti uskoro navrate, rekoše da se zovu radost i sreća. Srećna Nova godina!

    Pogledaj na kalendar prolaze dani, a meni se čini da je isto ko lani. Nije isto godina je nova pa neka ti donese bezbroj bezbrižnih snova.

    U ovim sitnim satima kad 2011 stoji pred vratima i sve zadnje minute broje sa Vama su misli moje. Puno sreće ljubavi i mira od sveg srca sretna nova svima!

    Sve što je dobro, što se srećom zove nek te prati od godine nove. Sve što je loše i nemir stvara neka odnese godina stara. Sretna Nova godina!

    Dok čitaš poruku ovu i čekaš godinu Novu, iz mog srca primi želju, dočekaj je u veselju. Nek ti je život pun sreće i snova, nek ti je srećna godina Nova.

    Mnogo sreće i lijepih snova neka ti donese godina nova, a bol i tugu što vrijeme stvara nek odnese godina stara.

    Dok cestitku citas ovu i godinu cekas novu, iz mog srca primi zelju docekaj je u veselju. Nek ti je zivot pun srece i snova i nek ti je Sretna Godina Nova.

    U Novoj godini it želim da budeš moj/a!

    Veju veju pahulje sneg po staklu sara dosla nova godina a odlazi stara!

    Kad sat stane usred noći, ruku tim pružit neću moći jer pisat ću poruku ovu: da ti želim sretnu Novu.

    Nova godina se blizi sa njim odbrojavam sate, a i dalje molim andjele da mi te vrate.

    Zelim da kod tebe tuga nikada ne zaluta, da na vrata tvoga srca prava ljubav zalupa. Da ti se u NOVOJ GODINI - ostvare sve zelje i da ne zaboravis prave prijatelje.

    Zelim ti iz dobrog najbolje, iz lepog najlepse, puno zdravlja, uspeha i ljubavi. Neka ti svaki dan pocne sa osmehom traje srecom i zavrsi lepim snom! SRECNA NOVA!

    Zelim da sreca sa tobom koraca, da te prati ljubav od kamena jaca, da te ljudi vole i cene, da u zivotu ne znas za probleme i u Novoj 2011 resis sve dileme.

    Svaka godina Nova dobra je fora, dobiješ brdo poklona tek da ne budeš dokona, a ja ću ti pokloniti sve ono što ti drugi ne mogu dati.

    Sve nevolje, patnje, borbu i slabosti ostavi za sobom. Počni od ovog sekunda da očekuješ bolje, život je kratak, ne boj se nikoga, budi hrabar i voli, jer vredimo baš onoliko koliko znamo da volimo. Od sveg srca ti želim sve najbolje u Novoj Godini!

    Želim ti okeane zdravlja, mora sreće i ljubavi, jezera uspeha, reke novca - i nijednu kap tuge i bola.

    Ako budes videla čoveka u crvenom kako te trpa u vreću - nemoj se uplasiti. To samo Deda Mraz ispunjava moju Novogodišnju želju!

    Ni za jednu životnu stazu ne postoji vodič, svaka je neispitana i neponovljiva. Zato je u životu avantura pravilo, a ne izuzetak. Srećna ti Nova Godina!

    DA imas zdravlja i DA imas sreće, DA se ostvare želje i manje i veće, DA zračiš vedrinom, a odbacis tugu, DA liniju života imas dugu... DA ti se snovi ostvare na javi, DA lepe misli imaš u glavi, DA ti drage osobe budu deo sna i DA ti sve u novoj godini pocinje sa DA! SRECNA NOVA!

    Želim ti iz dobrog najbolje, iz lepog najlepše, puno zdravlja, uspeha i ljubavi. Neka ti svaki dan počne osmehom, traje srećom i završi lepim snovima... SREĆNA NOVA!

    Lepota... Svežina... Snovi... Istina... Mašta.. Osećanja... Vera... Poverenje...
    Ovo je početak nove godine!

    SREĆNA TI NOVA GODINA! Na poklon ti šaljem LJUBAV
    upakovanu u ISKRENOST
    sa mašnicom od BRIGE i
    zapečaćenu LEPIM ŽELJAMA. Neka ti ona daje SREĆU i SIGURNOST celog života. SREĆNA NOVA GODINA ....

    Tom Kruz, Anđelina Žoli, Madona, Arnold Švarceneger, Dženifer Lopez, Džordž Kluni
    i ja...
    Sve velike svetske zvezde ti žele SREĆNU NOVU GODINU.

    Otvaramo knjigu. Njene stranice su prazne. Sami ćemo na njih ispisati reči. Knjiga se zove Mogućnost, a njeno prvo poglavlje - Novogodišnje veče.

    Budi uvek u ratu sa svojim porocima, a u miru sa svojim susedima i bićeš bolji čovek u Novoj.

    Nazdravimo novoj godini kao još jednoj šansi da sve postavimo na svoje mesto.

    Svaki trenutak u danu ima svoju vrednost. Jutro donosi NADU, poslepodne VERU, veče LJUBAV, a noć ODMOR. Nadam se da ćeš u svakom ovom trenutku uživati svakoga dana u 2011. SREĆNA TI NOVA!

    Uz miris svih ruža, uz sva svetla sveta i sve dečije osmehe želim da Ti se svi snovi ostvare… SREĆNA NOVA 2011.

    Želim ti: lepotu u januaru, ljubav u februaru, mir u martu, bezbrižnost u aprilu, zabavu u maju, uživanje od juna do novembra, sreću u decembru… Ukratko - želim ti srećnu i prelepu 2011.


    Извините за српскиот, но со превод ќе ја изгубеа смислата :)
     
    На SunnyGirl2, LilPrettyGirl12 и angelina-t им се допаѓа ова.
  10. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Имаше многу моменти во 2010 кога те нервирав, те лутев и ти пречев. Само да те информирам дека тоа планирам да го правам и во 2011 :) Среќна Нова Година.

    ^Оваа дефинитивно и ја испраќам на мајка ми. :rofl:
     
    На bubili61 и mal.ecka им се допаѓа ова.
  11. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Честитката е закон :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На capri и miljkovic им се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Во Новата година бидете послушни како и досега, слушајте го своето единствено дете, зашто тоа е вашето најголемо злато. :D
    Ви посакувам многу Љубов, здравје и помалку кредити ;)
    - До мама и татееееее :D
     
    На dan1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Со сето свое срце,
    2 очи, 5 литри крв и
    206 коски ти посакувам
    се најубаво во
    НОВАТА ГОДИНА!!


    Среќна Нова Година
    Среќен Божиќ
    Среќен Велигден,
    Среќен Роденден...
    А сега следните
    12 месеци остави ме на мира!



    Ќе отвориме книга.
    Првата страница ќе биде празна.
    Текстот сами ќе го напишеме!
    Книгата ќе се вика "МОЖНОСТИ"
    а првата глава "НОВА ГОДИНА"!
     
  14. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Ве молам поможете ми да напишам порака до еден проф. ми треба за утре одма ако знај некој нека ми кажи.. постар човек е ... ве молам за помош..
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ваквите римувани пораки ми се нешто излитено - повекето сите ги знаат, па не се интересни веќе...

    Најубава порака е онаа која сами ке ја напишеме за личноста на која сакаме да ја испратиме, а не една иста порака да ја пратиш на сите во инбох...

    И да, многу ми значи кога во пораката кога ми честитаат нешто го пишува моето име, така бар знам дека пораката кога е пишувана е наменета само ЗА МЕНЕ :)

    Што и да пишувате, нека биде искрено и од срце :inlove:
     
    На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Еве неколку Божиќни пораки:


    Додека последниов бадников ден догорува, слушни го Господ што ти зборува, следи го патот на срцето што те води, Среќен Божиќ - Христос се роди.

    Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божиќното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов!


    Рана зора додека се руди, коледарска песна вас нека ве буди.
    Среќа и радост Господ нека дари, полна софра, а и многу пари.
    Сите да ве служи здравје, бадникова вечер да ви е наздравје.
    Берикет и к’смет во куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да ве дарува!
    Среќен Божиќ !
     
    На anichka94 и barby им се допаѓа ова.
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Преку глава ми е од српските пораки кои моите од ново на ново ги добиваат секоја година. Аманте луѓе, македонски! Не е ова повеќе Југославија.
    Поубави ми се оние искрени честитки, ако ништо друго барем среќна нова година, иако не сакам ни тоа да ми честитаат, затоа што славењето и честитањето нова година ич не ми се допаѓа.
    Не сакам ниту пораки од типот: Christmas is not a time nor a season, but a state of mind. To cherish peace and goodwill, to be plenteous in mercy, is to have the real spirit of Christmas.
    Премногу ми се, ај да ти пишам порака па да те баталам.
     
  18. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Божиќни пораки
    Не заборавајте да им го честитате овој свет празник на вашите блиски. Еве неколку идеи за божиќни честитки или пораки:
    .

    „Како што бадниковиот оган се ложи,
    во вашиот дом среќа да се множи,
    нека светла ѕвезда во животот вас ве води,
    зашто денес е Божиќ – Христос се роди!“

    „Денешниот блажен ден нека ви биде радосен!
    Божиќ вратата да ви ја злати, секогаш среќа нека ве прати.
    Ангел срцето кон љубов нека го води, мир божји, Христос се роди.“

    „Додека бадниковиот ден догорува,
    слушни го Бога што ти зборува,
    следи го патот на срцето што до среќа те води.
    Среќен Божиќ – Христос се роди!“


    „Во телото здравје, во душата мир,
    во мислите спокој, во срцето младост.
    Честит Божиќ, ти испраќам полна вреќа радост!“

    „Божјата милост насекаде нека ве прати,
    нека за доброто со добро ви се врати
    Христос насекаде да ве води,
    Среќен Божиќ, Христос се роди.“

    „Бадниковата вечер нека го избрише сето она што сакаш да го заборавиш,
    а Божиќното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и Божји благослов!

    „Рана зора додека се руди, коледарска песна ве буди,
    среќа и радост Бог нека дари, полна софра, а и многу пари.
    Сите да ве служи здравје, бадниковата вечер да ви е на здравје!
    Бериќет и к`смет в куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да ве дарува!“
     
    На SunnyGirl2, nimo, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. bubili61

    bubili61 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    чекај,чекај,ќе бидеш и ти мајка,тогаш ќе си викаш (леле шо кучка бев)...запамети се се враќа.....ова ти е добронамерно од мене......Се нај,нај убавко во новата
    :)
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Спротистави се на тешките моменти .. Насмевни се и кога ти доаѓа да изрониш тепих од солзи .. Лесно е да се откажиш од се .. Но тешко е да победиш .. Но,велат дека животот е игра во која победата е неизбежлива .. Но,ако тоа е така јас посакувам во секоја денешна игра ти да бидеш победник .. А за подарок од мене ќе добиеш малку среќа но од срце .. Малку љубов .. Но искрена .. Минатото закопај го со тешките моменти и гледај ја иднината .. Како ѕвезда која сјае на небото .. И те повикува .. Пред тебе е .. Среќна нова 2о12 година на сите вас





    Рана зора додека се руди, коледарска песна Вас нека ве буди. Среќа и радост Господ нека дари, полна софра, а и многу пари. Сите да Ве служи здравје, бадникова вечер да ви е на здравје. Берикет и к'смет во куќи да ви царува, со здравје и љубов Господ да Ве дарува!
     
    На EuphoriaLoreen му/ѝ се допаѓа ова.