1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ксамил (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 2 јули 2011.

  1. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Сакам летово да одам на одмор во Ксамил(Албанија).Ме интересира каква е плажата таму,дали е песочна и чиста,и дали сместување има близу до плажата(апартман) и кои се цените.
     
  2. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Ксамил(Албанија)

    Според мене си го избрала вистинското место за совршен одмор ... и јас планирам да одам на одмор таму летово ...здравје од Август ...значи цените таму се ефтини според мене ,за плажата и морето јас немам зборови прекрасни се песочни преубави ,а за морето немам зборови ,цените на апартманите се движат најмногу до 30евра од апартман се зависи од тоа колку е оддалечен од плажа :) Инаку имаш и мали хотелчиња на плажите во кој ќе најдеш сместување со доручек ручек вечера за некој смешни цени од 20 евра ми се чини :)
     
  3. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    elcezelce мене ме интересира за превоз? Има автобуси нешто до таму или? :)
     
  4. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Ти благодарам могу а знаес ли несто повеќе?
     
  5. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Искрено луѓе оваа година и јас ќе одам прв пат ,меѓутоа ние ке одиме со кола се патувало некаде околу 10 саати затоа што патот од Валона до Саранда бил качување на планина и спуштање од неа и се тоа биле кривини нешто слично како патот за Црна Гора што е...а знам за местово од другарка која лани беше исто така и од близок пријател на моите кој исто така лани беше па добив добри информации ,за превоз со автобус имам читано по агенцииве ама до Саранда кошта околу 60евра ако не се лажам , а за до Ксамил искрено незнам ... знам дека храната била многу ефтина и затоа скоро 99 % се хранеле во ресторан луѓево што ми кажуваа ,еве ќе ви кажам пример што ми дадоа риба и тоа свежа од рибник сам си бираш која сакаш да ти ја зготват со гарнир + салата коштало 5 евра :)
     
  6. T-At

    T-At Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Ти благодарам за информациите
     
  7. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Бев минатата година во Ксамил и местото е преееубаво..Нема многу ноќен живот и нема места за излегување,така е малце пусто.. Ама затоа водата е сон.. Чиста,бистра и не е многу длабоко..има многу одење дури да се стигне до длабоко. Супер е местото за одмор, прилично тивко и смирено 8)
     
    На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. cacikr

    cacikr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    243
    Јас бев годинава во Ксамил и одевме со кола преку Грција и патувавме околу 5 сати и патот беше многу убав цело време автопат а и сместувањето беше прекрасно се ново и плажата блиску и храната ефтина и Саранда беше блиску така да и таму одевме единствено што нема ноќен живот ама супер беше:)
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Има ноќен живот ама не како во Будва што кажуваат дека бил.
    Убаво беше, храната слична како нашата, добро туристичко место секако дека си имаше некои цени набиени, имаше и балкански производи.
    Патот ние го згрешивме на одење и многу вртење ни дојде преку некоја планина се искачивме па се спуштавме, ама не беше лош патот колку што беше долго времето за патување, муабетот беше дека преку друг пат ќе го скратевме времето на патување и побрзо ќе појдевме, за враќање се оправивме. :)
     
  10. bitolski69

    bitolski69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    23
    potrebno mi e smestuvanje vo ksamil. pesocna plaza da mi e sto poblisku. smestuvanje vo hotel,stanovi za izdavanje, apartmani... po moznost so kujna no ne e uslov. garsonjera,ednosoben stan mi odgovaraat najmnogu ama blisku do plaza. znae li nekoj da me upati kade da se obratam? sto gledam na internet, naogam samo podaleku od bregot a mene mi treba sprotivnoto. odnapred se zablagodaruvam!
     
  11. zence

    zence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    181
    Vidi na Meridijan travel imaat vo ponuda 2 vili so pristojni ceni
     
  12. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    ксамил? да не се мислите таква убавина не сте виделе, ако сакате да се одморите тоа е правото место, ноќен живот нема ако тоа го барате :$
     
  13. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    И јас имам слушнато убави впечатоци за ова место, а според сликите што ги имам видено има преубави плажи. Ноќен живот мислам дека нема никаде на крајбрежјето на Албанија. Можеби грешам.
     
  14. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    899
    Допаѓања:
    1.958
    Пол:
    Женски
    Јас бев пред 5 години таму, 2007. Тогаш беше сеуште несреден, многу хотели беа во изградба, ама се виде дека местото е убаво. Бевме на една песочна плажа, тогаш една од поубавите и не можам да ви опишам каква беше глетката. Тиркизно сино море, мирно, тишина, немаше многу туристи.. се чувствував како на некој запустен остров :D

    Слушнав дека сега го средиле, верувам дека е многу убаво. Нема да згрешиш ако отидеш.

    Само една голема замерка имав, сега мислам дека нема тоа да е проблем. Патот беше ужасен. Дупки, камења. Ако нормално патот би траел 5 часа, ние патувавме 10. Сега е сигурно наместен.
     
  15. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    А колку пари е сместувањето таму?
     
  16. zence

    zence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    181
    35 eura za studio so klima 70 m od plaza
    Moze nekoj da mi go kaze patot preku Grcija kako odi i kolku saati se patuva? Na Viamishelin dava 7 saati
     
  17. Hristina98

    Hristina98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1


    кои 35 бе?
    јас ке идам исто во Ксамил за 20 СМЕШНИ евра хахах
    ке идеме 3 фамилии ке бидеме сместени на еден спрат(секоја соба со посебно купатило,фриждери,шпорет,кујна,преубава градина....) и 5 мин од плажа.
    немам поим како се викаше вилата :)))))))
     
  18. Hristina98

    Hristina98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1


    и заборавив да кажам дека исто ке идам преку Грција - ЦЕЛО ВРЕМЕ ПО АВТОПАТ и било 6 или 7 км. подалеку само :)))))))))))))))
     
    На VayaConDios му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Христина може да ми казиш подетално? која е таа вила ? сакаме сега да одиме таму да си бараме сместување ама незнајме колку пари се апартманите :( ако имаш линк или број пиши ми. фала
     
  20. gabrielka

    gabrielka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    6
    и јас сакам да одам за ксамил и ме интересира која е таа вила и за кој период е 20 евра? преку грција патот колку трае :tmi: