1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс за време на менструација

Дискусија во 'Секс' започната од vrgo87, 30 ноември 2009.

  1. vrgo87

    vrgo87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Dali moze da se ostane bremena za vreme na menstruacija, koga maskoto ke svrsi vnatre???
     
    На debelka-buckooo и ginecolog2 им се допаѓа ова.
  2. ivan4eto

    ivan4eto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    9
    A DALI E LOSO AKO IMAS SEKS ZA VREME NA MENSTRUACIJA?IMA NESTO VRSKA ILI?
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Ништо нема да ви биде,само гнасно и нехигиенски,а и плус дечко ви ќе ви рече ... го заклав кондомот,види?! :lol:
    Имам пријателка на која и се има случено ова,ме легна на земја,се убив од смеење.
     
    На Istata od vcera, mokyla, BettyBoop25 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. vrgo87

    vrgo87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Zaci ne prasuvam dali e gadno i sto ke mi rece deckoto, prasuvam dali moze da se ostane bremena...??
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Може да се остане и да се закачат плус многу инфекции.
     
  6. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    за време на мензис матката е отворена и ако закачите некоја инфекција може да си направите голем здравствен проблем, не си играјте со сопственото здравје
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Mozebi postoi moznost za da se dobijat razni infekcii ama togas seksot e najdobar
     
    На anastyle, Osamena devojka, Tictactoe и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Amelie

    Amelie Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Poznavam barem tri devojki koi ostanale bremeni vo prviot pa i posledniot den od menstruacija, moznosta ne e isklucena duri i koga tie denovi se smetaat za neplodni ;)
     
  9. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    a devojki dali ako se ima seks za vreme na menstruacija so kondom,dali togas postoi moznost za infekcija
     
  10. babyBlu

    babyBlu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    verojatnosta e minimalna,no podobro nemoj,zatoa sto ni kondomite ne se 100% sigurni,na krajot na kraistata mozes da se strpis 4-5 dena....ne mora da se seksash mozes i da se galis so parnerot..... ;)
     
    На meruska му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    grozno mi e samo da pomislam ama da znam deka togas bi zabremenila bi go napravila i toa
     
  12. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Menstruacija i seks

    Devojki imam eden problem i mi trea vaseto mislenje i iskustvo :) Imam dobieno a decko mi saka da imeme odnosi.I pocnavme ama jas nekako nemozam gadno mi bese i mu rekov deka ne mozam i nisto ne bidna.
    Ste imale li odnosi dodeka imate i menstruacija?Mozeli da se ostane trudna koga imas menstruacija ili sansite se mnogu mali :?: :?: :?:
     
  13. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Barem spored moeto mislenje.. Da ostanehs trdudna nemozehs.. Zatoa shto sozreanata jajce kletka vekje e izlezena od tvojot organizam.. A drugite jajce kletki seushte ne se dovolno sozreani za da mozat da bidat oplodeni...
    Spored mene Sex za vreme na menstruacija e grozna rabota.. Bidejki taka e pogolema shansata da zakachish nekoja infekcija.. No pri toa e i grozno.. Onaka bljak.. A ne odbivaj go bez vrska.. tuku rechi mu shto e problemot.. toj kje te svati... Iako ne znam mn za seksot barem ne praktichniot del.. Ti kazuvam onaa shto sum sretnala po razlichni forumi..
     
  14. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Ова дека е тогаш најдобар сексот, многу го имаат тоа кажано, али не знам зашто? Може некој што има искуство да ми каже зошто? Затоа што мене искрено при првата помисла на тоа, некако ми е срам од тоа дечко ми да глеа крвишта ко у лош хорор филм! :D Па, споделете по некое искуство! 8)
     
    На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    За време на менструација јас никогаш не би имала односи. Имам многу обилно крварење и тогаш не можам да замислам нешто да ми влегува, кога се друго излегува :lol: Затоа си чекаме :)
     
  16. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    ако не ти е дечкото гадлив супер е... незнам, јас коа имам добиено ме спотерува таква желба чудо едно... и неможам да ти објаснам зашто ама дефинитивно е неверојатно добар.. имам пробано два - три пати и пак би... прво ми беше грозно, али као што реков, ако не ти е дечкото гадлив вреди да се проба
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.661
    Пол:
    Женски
    Ако се одржува хигиена, нема ништо лошо во тоа... и мене како и Lacrymosa баш ми се зголемува желбата за секс кога имам менструација и сум многу поосетлива каде и да ме допре... избегнувам тоа да го правам првите 3-4 дена, ама после е веќе супер :)
     
  18. fancula

    fancula Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    49
    Dobro be zenski pa ne zborime za krv kojznae kolku kolicinski...sum go praktikuvala i ne bilo nisto tolku grozno kako sto kazuvate..na primer jas za vreme na menzis koristam tamponi i pred odnos ke go izvadis i nema ni krv ni mirisa ni nisto.. najdobro e pod tebe da imas peskir za sekoj slucaj da ne se napravi lom na postelninata ili slicno a i da na se praktikuva poza zenskoto odozgora ...i sekako deka so kondom zosto na denesno vreme vo nisto nemozes da bides siguren..iako sansata za bremenost e minimalna...sum probala i ke probam pak..zosto ne gledam nisto loso vo toa..sekako deka higienata treba sekogas da se odrzuva na nivo... i site imame denovi koga krvarenjeto e najobilno i bolkite se nepodnoslivi...pa moze i da gi preskokneme...drugite denovi mislam deka ne e problem.. pozz
     
  19. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Хехехехе, фала на совет.. Баш ме интересира.. Ќе пробам бе! :D Ваљда нема да ми се онесвести на сред секс!! :D :D :D
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    лелеееее и ај сеа? ете вчера напраивме што на праивме(пијана работа) и само можам да кажам дека немаше крвишта јас ко што си мислев :lol: