1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калкулатор на подзнак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од bilkata, 19 ноември 2009.

  1. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Калкулатор на хороскопски подзнак »

    Ако сметате дека постои поточен начин за пресметување или ако не се согласувате со карактеристиките на вашиот подзнак, напишете ни за тоа во оваа тема. Со нетрпение го очекуваме вашето мислење и сугестии.

    Ви благодариме! ;)
     
    На kaliopistoilovaa и yeah им се допаѓа ова.
  2. AnaBanana

    AnaBanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Дефинитивно нешто ви е погрешно во калкулаторот на подзнак, еве ви линк од еден од многуте на интернет англиски калкулатори, што сите даваат ист резултат, различен од вашиот... па пробајте да ја најдете грешката и да го смените :) http://www.cafeastrology.com/ascendantcalculator.html
     
  3. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    AnaBanana, тимот на Femina.mk ти благодари за помошта во решавањето на проблемот со калкулаторот за подзнак.

    Поздрав!
     
    На Keri*Keri, Amona и yeah им се допаѓа ова.
  4. macence

    macence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    33
    Jas dobiv pogresen rezultat...bidejki zamislata e odlicna,probajte da ja pronajdete i popravite greskata :)
     
  5. macence

    macence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    33
    sajtot od anabanana e tocen! jas sum ribi vo podznak,na toj od ana mi izleguva tocno a na ovoj od stranava deka sum bik...ako vi e od nekakva pomos... :)
     
  6. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Здраво macence,

    ти благодариме за поддршката. Новиот калкулатор наскоро ќе биде објавен на сајтот.

    Поздрав
     
  7. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Ви благодариме на сите за вашите коментари и помош. Пуштена е подобрена верзија на калкулаторот за подзнак.

    Новата верзија е оптимизирана за градовите во Македонија и при пресметувањето автоматски ги зема во предвид следните фактори:

    • [*]Временска зона
      [*]Географска ширина и должина
      [*]Зимско/летно пресметување на времето
     
  8. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    ne e vo red kalkulatorot od femina
    mene mi kaza podznak Rak sto nema veze, jas sum Lav vo podznak
    eve sto mi iskoci od adresata pogore nekoj sto ja pisal
    Your Ascendant: 5°09' LeoLeo
    Leo

    Your psychological nature is powerful and full of self-confidence. You are a leader whose strength and nobleness command your entourage’s respect and adherence, with unchallenged legitimacy. Your ability to order, the prestige and charisma that emanate continuously from your person inevitably put you, under the spotlight, wherever you go.

    With this Ascendant, you come across as proud, determined, wilful, loyal, solemn, generous, ambitious, courageous, heroic, full of vitality, creative, confident, seductive, happy, daring, majestic, honest, magnanimous, charismatic, responsible, noble, brilliant, radiant, dramatic, affectionate, full of humour, demonstrative, swaggering and self-confident. You can also be domineering, conceited, touchy, authoritarian, stubborn, intolerant, self-centered, irascible, violent, and nonchalant.

    ovaa e dobra
     
  9. macence

    macence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    33
    pak ne e tocen,sega mi iskoci vodolija a ribi sum...
     
  10. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Сега мислам дека е точен. Јас сум Вага подзнак и на сајтот го проверив тоа и испаѓа точно.
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Mene mi izleze dek asum strelec,a dosega 31 god.sum jarec...KOJ ZNAE STO SUM?HMMM! :lol: :lol:
     
  12. Bakica

    Bakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Значи Да видевте да проверевте во вас дали е грешката да не пишете нешто погрешно пр времето на раѓање што е доста важно??? мислам нз може и е до калкулаторот али читам на коментари некој точно вика некој не точно.....али точен е мене точно ми кажа..... ;) :D
     
  13. AnnaSSnape21

    AnnaSSnape21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Za kogo kako.Mene mi e tocno.Jas sum Skorpija vo podznak.
     
  14. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    http://www.cafeastrology.com/ascendantcalculator.html <---- Линков што го следев ми го даде истиот резултат како калкулаторот на овој сајт.. значи и тука и таму ми пресмета дека сум Лав во подзнак.. :)
     
  15. GraceKelly

    GraceKelly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    hmmm pa mislam deka e tocen!!! mene mi ispadna deka sum devica vo podznak a i vo povekjeto testovi shto sum gi pravela sum ili devica ili vaga zavisi tocno do koja minuta se zema zapresmetuvanje. i so noviot shto e ostaven testisto mi izleguva deka sum devica :)
     
  16. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Mene mi izleze LAV dodeka najcesto kazuvaat deka Na vodolija LAv e sprotivno...Neznam ni jas sho kje bide.. ;( ;( :worried: :worried:
     
  17. Tabby

    Tabby Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2010
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    25
    Na site stranici sto proveriv mi izleze isto kako na Femina.com zatoa sigurno e TOCEN!! Samo prodolzete zakon ste! :* :* :hai:
     
  18. ana-ana

    ana-ana Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    девојки јас сум подзнак вага и секаде ми излегува така дека сум вага и овде на фемина така ми излегува , а на анабанана ми излегува дека сум девица ама под грција ... таму нема велес македонија ::::кај е проблемот казе те ми во ана или во фемина да знам ?!?!?! :?:
     
  19. Monku

    Monku Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    mislam deka sega e tocen:) ja sum vo podnzak lav i sega mi ispadna lav :) ideata e super
     
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.106
    Пол:
    Женски
    Јас сум риби.