1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крварење за време на сексуален однос

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од elenileni, 17 март 2010.

  1. elenileni

    elenileni Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Zdravo,bi sakala da ve upatam vo mojot neodamnesen problem i bi sakala soveti od vas dokolku nekoj moze da mi pomogne bidejki navistina se zagrizuvam.Dodeka imav odnosi so mojot partner osetiv silen naliv na krv,a menstruacijata mi bese pominata edna nedela pred toa,i mi tecese krv 2 dena ne mn obilno,no ne se isplasiv mnogu bidejki imav mn nervozi toj period i si rekov sigorno e poradi stres,no sega povtorno se sluci istoto,iako kaj i dae treba i ciklusot da mi dojde,no pak ne me boli meseto kako voobicaeno pred ciklus i ne mi tece obilno :( ....Ke ve molam za sovet,dali e zagrizuvacko ova :?: pozz
     
  2. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Моја препорака - оди на гинеколог. Крварењето за време на однос не е нормална појава. Една од причините може да биде вагинална инфекција. Затоа најдобро да отидеш на преглед. Без гајле сигурно се ке биде ОК ;)
     
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ja ne sum bas sigurno deka krvaris od infekcija.....od ona sto ja go znam za krvarenjeto i mehanizmot na nastanuvanje, nekako nemozam da si objasnam deka e od infekcija. krvarenje kakvo sto opisa - so sigurnost bara poseta na ginekolog. mesto da se izmacuvas psihicki od sto ti e - edinstven sovet sto ja mozam da ti go dadam e da ODOS NA GIEKOLOG ITNO.....
    pisi kako si vazi?
    pozzz
     
  4. elenileni

    elenileni Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Devojki,go najdov problemot....problemot ne e vo mene tuku vo partnerot....ke opisam najprosto bidejki i vo ovoj slucaj mi treba pomos-mu se ima skinato del od kozickata ili taka nekako i pri odnos se razranuva i vsusnost krvarenjeto e od nego,ne od mene i cuvstvuva nekoja mala bolka i peckanje a ni pod tocka razno ne saka da odi na lekar... :? Znam deka ne bi trebalo da imame odnosi ovoj period dodeka trae ova,zaradi mozni infekcii!Imate li nekakva informacija za ovoj problem,dali e serozno?Pozz,mwa
     
  5. zajak.23

    zajak.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Под итно да оди на лекар бидејќи ќе си направите проблем и двајцата...можно е да дојди до некоја инфекција.Посебно дека имате секс без кондом.Што поскоро се реши тоа е подобро!Ајде со среќа и брз гајле, ќе се среди..па пиши дали ќе се согласи да оди на лекар дечко ти...
    поздравче
     
  6. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Здраво на сите!
    Јас бидејќи сум нова овде, дури сега гледам некои од темиве :) Јас го имам истиот проблем и исто е во дечко ми. Беше на лекар, го натерав некако :) и му рече дека има некоја инфекција, му даде маст, Хидроциклин и му рече да се мие со чај од камилица. Му помина од тоа, ама сепак е некаква инфекција, па ти советувам да го убедиш некако да оди, за да не биде полошо и за двајцата.
    Поздрав и се надевам дека помогнав :)
     
  7. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Крварење за време на сексуалниот однос

    Ако може некој да ми каже поради кои причини може д ами се случува еве вејќе 2 пати краварам не многу малку за време на сексуланиот однос. Инаку ваква е мојата сторија.... бев на гинеколог токму поради оваа причина.... но излезе дека имам кандида... земав вагитории.... завршив со нив... мислам дека ми помина кандидата затоа што веќе ги немам истите симптоми.. но сега еве веќе 2 пат како крварам за време на сексуланиот однос. Не знам во што да се сомневам .. дали во кандидата.... дали во тоа што со дечко ми токму поради кандидата имавме однос на 1ипол месец .... или на крај креава во тоа што за време на првиот мој сексулаен однос јас не прокрварив како што сите велат дека треба, а бев невина
    Ако може некој да ми каже што е работава ??
     
    На katencezlatence му/ѝ се допаѓа ова.
  8. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    hm....kandidata sigurno ne e pricina sto krvaris.... a ginekologot sto ti kaza vo vrska so krvarenjeto?
     
  9. scream

    scream Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    HELPPPP!! i jas go imam istiot problem. krvaram pri seks. samo ne znam dali e mozno toa da e od menstruacija bidejki koga imas nastinka mozno e da dojde pred vreme. krvaram i koga odam vo toalet. ve molamm pomognetemi ochajna sum!!
     
  10. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    mislev deka imam nesto cista ova ona koga otidov mi rece devojce pojama nemam od kade ti tecelo krv (predhodniot pat) i samo mi utvrdi deka imam kandida.... i mi dade vagitorii.... Istoto taka se somenevam i se prasuvam dali moze ako ne si podolgo vreme seksualno aktivna toa da ti se sluci zosto predhodniot pat koga mi protece krv nemav odnosi skoro cel mesec i povejke... sega isto nemav odnosi no poradi kandidata... i sega mi protece krv i eve uste mi teci ... trebase da mi dojdi ovaa ili narednata nedela ama mene odma po odnosot taka mi se sluci i sega krvta sto mi teci ne znam dali e od menstruacijata ili ne ... :worried: (a minatiot pat ne bese taka bese na sredina od menstrualniot ciklus imav malku krv 2-3 dena) posle mi prekina... i posle po edna nedela mi dojde menstruacija :worried:
     
  11. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    чекај-а те гледаше на ехо па ти кажа дека не е циста или...?
    најпаметна одлука би ти било да смениш гинеколог. штом се повторува не е од ништо...
    а крвта што сега ти тече ти личи на менструација? боја..обем....?
     
  12. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Eve deneska skoro 2den kako imam i mislam deka e ova e menstruacija... barem jas taka si velam zosto prviot den bese so kafeava boja vo mala kolicina .... a sega e po obemna... i e crveno ..
     
  13. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Вака сега, мене ми се има случувано вакво нешто. Нема потреба да се плашиш, можеби не е ништо. Кај мене се работеше за цисти, мали, не опасни. Најпаметно би било да одиш на гинеколог, кој е проверен, значи сигурно ќе знае во што е проблемот. Ти го препорачувам мојот, др. Глигор Димитров, во Ремедика можеш да го најдеш, се закажува. Јас сум 6 години кај него и сум презадоволна. Подобро побрзо да отидеш за да си ги тргнеш сомнежите. И без страв ;)
    Тука сме ако треба нешто.
    Позз :)
     
  14. aleksandra-acka

    aleksandra-acka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    mozebi imas vodena cista tie pred menstrualen ciklus pukaat ili koga imas odno ako se dopre do niv
     
  15. isplasena

    isplasena Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    najubavo pobaraj pap test da ti napravat i toa ako si od sk da otides kaj doktor saso stojcevski jas go imav toj problem nA obicen test izleguva kandida no pap testot mi pokaza hpv i me operiraa toa bese pred 2 god sea se e ok ti nemoj da se plasis i da pomislis deka isto e i kaj tebe no najubavo e da si napravis pap test poradi tvoja sigurnost
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    ова ми се случува прв пат и сум во паника...

    имавме односи до дечко ми сношти со заштита....но
    кога си отидов дома имав на гаките крв како да ми дошла менструацијата и ете денес кога уринирав и кога се иззбришав имав на тоалетот крв како да имам менс.

    нешто што би мжело да го предизвика крварењето? (еден период немав доволно влажност...доколку игра тоа улога)

    инаку менструацијата ми помина пред 2 дена
     
  17. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    Го имам и jас истиот проблем ..сношти имав однос кога си отидов дома имав како точки крв и денес цел ден ме боли стомакот по малкy .. ве молам кажете што да правам ме фака страв
     
  18. bella24

    bella24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    789
    девојки често сум на темата поддршка за забременување, па еве ме и тука добив на 1 мај, и имам незаштитен секс, но вчера на 25ти мај имам крварење за време на односот а јас не сетив мм ме виде немав никаква болка ни сувост, се беше ок. после тоа престана беше малку количински и ниту ме боли ниту пецка, и еве денес ништо немам не осеќам ништо. во што мозе да е проблемот. инфекции немам пошто сега правев брисеви и се беше ок. некој совет искуство
     
  19. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Кога имав циста ми се имаше појавено крварење при однос.