1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Почетни симптоми за бременост во втората недела

Дискусија во 'Канта' започната од delvi, 11 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.346
    Пол:
    Женски
    DALI MOZE DA SE POCUVSTVUVAAT NEKOI SIMPOTMI NA BREMENOST ILI PAK DA SE DOZNAE DALI SI BREMEN POSLE TRI NEDELI OD RIZICNIOT SEKSUALEN ODNOS
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.751
    Допаѓања:
    65.206
    Пол:
    Женски
    ako imas nekoi somnezi napraj si eden test za bremenost i ke bides sigurna. Okolu 120den e vo apteka
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Вака дечки,после 34 недели од ризичниот сексуален однос,не знам што се случува.Ми доцни и тоа многу,стомакот ми се дуе и ништо друго.Не знам што се случува и не знам што да правам.Дали можеби сум бремена?!Ве молам кажете ми не,зошто во спротивно не знам како да им кажам на моите,ќе ме убијаааааааат!!! ;( ;( ;(

    Оди во аптека купи си тест за бременост,после три недели успешно тестира речиси без грешка,не прашуј за симптоми.Оди на гинеколог,имаш м*да за незаштитени односи,немаш м*да да одиш да провериш па ќе прашуваш по форуми!На крај краева имаш гугл,гуглај ќе прочиташ стручен совет можеби.
    Друго,имаш веќе две теми за бременост,прашај таму,а не тема да отвараш!Не знам која е таа навика бре,на секое тема за совет,па уште на латиница,па уште со фонт 50ка да можевте,со капс лок!За секоја недела од бременоста по една тема,санкир за секоја има различни симптоми да му се невиди.

    Тебе не ти е смешно,ти гори под задникот,мене ми е смешно,тебе ти е гајле што ќе речат другите,сакаш само да ми ти е мирна душичката,ама мука ми е веќе кога ќе отворам форум брдо повици за помош ко да е крај на светот.
    Ако си бремена,да ти е живо и здраво,најубаво и машко по можност,благодет,ништо лошо!
    Ајт така,ако ми е лутиш ми е гајле да ти кажам право!
     
  4. Dijana

    Dijana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2009
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Темата е заклучена, затоа што веќе постои таква.
    Ве молиме вашите мислења на тема симптоми на бременост пишувајте ги овде:
    bremenost/simptomi-na-bremenost-t62/
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.