1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квиз „Сè или нешто“ (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

  1. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Квизот „Се или нешто“ од неодамна почна да се емитува на Сител телевизија во недела во 22.00часот. Негова водителка е Лила Филипова.
    [​IMG]

    Еве повеќе информации на страната на Сител: http://www.sitel.com.mk/tv/serii/se-ili-nishto?page=1
    :!: Но на телефонскиот број кој е оставен не може да се добие, а адресата за аплицирање преку интернет не е поставена.
    Дали го следите квизот? Кое е вашето мислење за истиот? Дали сте се обиделе да се пријавите? Дали знаете преку кои критериуми се избираат учесниците и слично?


    Ако е дупла темава, канта :)
     
    На 81968 и Tijana.Gj им се допаѓа ова.
  2. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    За мене квизов е разочарување. На големо се најавуваше дека е лиценциран и слично. Очекував квалитетен квиз, а излезе дека е обична игра на среќа. Ја следев првата епизода, а за мене и последна.
     
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Гледав минатата недела и ми остави убав впечаток. Лила, како и секогаш одлично води и изгледа, а и жената страшно добро изигра, браво. Денес не гледав, па не знам како било.
     
  4. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    само 200 денари си зеде таа што играше
     
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.049
    Гледав денес, интересно е, не е лошо, меѓутоа Лила некако ми стои остарена, вештачка и воопшто не ми се допаѓа |(
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Па искрено Лила и не ме воодушевува со водењето на квизот, ама сепак тоа е мое лично мислење. Мене ме интересира како да се пријавам и дали некој бил да ни каже искуство.
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми е интересен квизов. Го гледав во неделата, а денес заборавив. Еве сега ми текна дека денес е недела и дека не го гледав... :D Читав книга де, заборавив. А за тоа како Лила го води- Немам коментар, супер стварно. :)
     
  8. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Лила и не ми е нешо баш мое мислење.Инаку квизов ти е СРЕЌА.Не ти треба знаење туку оди и погаѓај.Не е лош може човек да си проба среќа.
     
  9. Tijana.Gj

    Tijana.Gj Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Може ли некој да ми каже како се пријавува на квизот "Се или нешто" ? Фала однапред ! :*
     
  10. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Мене ми е интересен квизов и редовно го гледам. Не е нешто посебно, ама за тепање досада. :D
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    порао имаше линк од сител тв, таму беше објаснето се.Сега го нема, ми покажува страницата не е пронајдена.
    Мислам дека пријавувањето беше преку е-маил zabava@sitel.com.mk
    Име и Презиме:
    Адреса на живеење:
    Контакт телефон:
    Куса биографија и мотив за учество:
     
  12. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Интересен квиз, меѓутоа повеќе би рекла дека е игра на среќа отколку квиз затоа што не ти треба никакво знаење, туку само си кажуваш броеви и си отвараш кутии. :)
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ^вчера кога гледав, и кога Лила рече, ама ни банкарот незнае каде во која кутија се колку пари(сумата)
    уффф си мислам дали за толку глупави не сметаат :fubar:
     
    На MaCa-J му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Е ајде де. Исто така има речено и дека пример нели кога ќе прифатиш понуда со одредена сума на пари после тоа само онака си кажуваш кутии, ги отвараш и банкарот ти нуди понуда, меѓутоа веќе неможеш да ја прифатиш. И Лила вика дека демек банкарот не става намерно такви големи суми за да му биде криво на играчот туку дека така ќе рекол и да продолжел :fubar:. Тој намерно кажува големи суми, за да му биде криво дека се откажал и да види дека ако продолжел ќе земе многу повеќе бе ало. |( Не сме толку глупави. Ама тоа е што да правиш. :)
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Играта ќе имаше целосна смисла, ако банкарот на крај обавезно мора да му понуди на играчот замена со последната кутија, или сума на пари, или својата кутија.
    Зошто тогаш банкарот не ќе знае играчот дали ќе земе сума, ќе задржи своја кутија или ќе направи смена на кутиите.
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Си гледам секогаш, па недела навечер и нема што да се праи. А и интересно ми е шоуво. Најмомент ми е кога остануваат 2 кутии и за да биде уште поинтересно во едната да има огромна сума, а во другата сосем мала како минатава емисија пр. 3 денари и 50.000 денари :tmi: али луда беше девојкава скроз. Божееее си викам што и е :rofl: Убава емисија си направиме, убаво си поминаме :D
    Инаку банкарот е режијата уствари, ова според мене и сигурно знае во која кутија која сума е ставена, а Лила вика не знаел. Мапет шоу двајцата се интересни и да обично големи суми имаат :lol:
    Се е чиста среќа.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Си гледам секогаш, па недела навечер и нема што да се праи.
     
  18. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    972
    Допаѓања:
    481
    интересен квиззз
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Колку што приметувам, играат оние што ги држат кутиите, и се менуваат. |(
    Баш таа претходната недела а и другите претходно, се знаат меѓусебно кои се што се, што значи џабе пријавување ако веќе некој се пријавува.
     
  20. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    ^Да тие што ги држат кутиите играат, ама тој што игра на пример денес не може да учествува понатаму, така да секоја недела по еден нов има, не е за џабе пријавувањето ;)