1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Велигденски пораки

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Viiky..McDolley, 23 април 2011.

  1. Viiky..McDolley

    Viiky..McDolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки,
    ми требаат повеќе велигденски пораки, доколку знаете некоја пишете ми. :)
    Ви благодарам и нека ви е честит празникот на сите Христијани!!
    Христос воскресе !!!
     
    На B.juste му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Побарај на гугл Велигденски пораки и ќе ти излезат ќе ти напишев некои ама нетов нешто ми кочи па не ми се отвара пола саат. :@
     
  3. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Христовата светлост нека ви го осветли патот, душата нека ви ја наполни со радост, да ви сочува се што имате и подари се што сакате. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
     
    На Wild-GirL, easyyyyy и Viiky..McDolley им се допаѓа ова.
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Светото јајце Христово што денес куќата ви ја краси, нека ви донесе многу здравје, среќа и од секакви маки нека Ве спаси среќни празници на сите

    ... Ова е најубавиот македонски празник ... Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас ... ЉУБОВТА ... ИСКРЕНОСТА ... ДОБРОДУШНОСТА ... и секогаш бидете она што и всушност сте за да сите знаат колку е убаво да си бидете само ... СВОИ ... Имајте ... ПРЕСРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ ...

    Neka svetlinata na HRISTOVOTO VOSKRASENIE vi gi osvetli vasite srcata ,a negovata beskonecna ljubov go blagoslavi vasiot zivot i vasite domovi.
     
    На izaaaaa, easyyyyy, Viiky..McDolley и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Додај легендa мир во душата, љубов во срцето со верба во Бога, во слава на Христос да се радуваме, да простуваме, да сакаме и да се почитуваме. ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
     
    На easyyyyy и Viiky..McDolley им се допаѓа ова.
  6. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Додека велигденски јајца кршиш во твојата душа нека владее мир,нека Христос ти даде снага да злото не те совлада. И нека оваа реченица ти се мота низ глава "денес е почеток на нов живот" и денешниот празник нека ти донесе многу среќа и љубов. Христос Воскресе.
     
    На Viiky..McDolley и easyyyyy им се допаѓа ова.
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    "I am the resurrection, and the life: he that believeth in me shall never die"
    As the season of Resurrection comes, may the miracle of Easter fuil ur heart with joy!
    Happy Easter

    Не сум христијанка, но ова ми е прекрасно вклопено. :)
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Слезе од небото заради наше спасение. Страдаше па заради нас воскресна, се вознесе на небото. Нека силата божја го благослови твоето постоење. Христос воскресна - Навистина воскресна !!!
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Нека светлината на Христовото Воскресение ви ги осветли вашите срца,а неговата бесконечна љубов,го благослови вашиот живот и вашиот дом ... Христос Воскресна
     
  10. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Денес , нека се веселат небесата, нека се радува Земјата, нека празнуваат видливите и невидливите светови, зашто Христос, нашата Вечна радост - Воскресна од мртвите ! Нека ни е за многу години празникот Христијани... Христос Bоскресе
     
  11. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Ви го честитам овој животворен ден, кој е една и единствена основа на христијанскиот живот и христијанската надеж. Да поздравиме сé што е во светлината на Христовото Воскресение, зашто после него сé е поразлично од она што го имавме вчера, сé изгледа подобро и повеличенствено. Да ја искусиме целата сила на оваа Пасхална радост, зашто, само во светлината на Воскресението, животот добива вистинско значење.
    Христос воскресе!


    Честит Велигден!
    Ви го честитам најголемиот христијански празник, и ви посакувам многу, здравје, радост, успех и слога! Од срце на сите им посакувам смирение и срцата да ви бидат исполнети само со љубов, оти нашиот бог се жртвуваше за нас заради преголемата љубов кон нас, земајќи ги врз себе нашите гревови.
     
  12. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Превземајќи ги сите наши гревови,бил мачен и навредуван,распнат на крст.
    Крвта која течела на неговите раце ја објаснувала љубовта и гревта на Исус.
    Крвта која течела низ неговите образи ја објаснувала маката и силата на Исус.
    А,тогаш.Тој воскреснал од мртвите.И докажал уште еднаш.Дека тој е Божји Син. ХРИСТОС ВОСКРЕСНА! (можеби не е порака за на некого да му ја пратиш, ама многу ми е убава)

    Патем, Честит Велигден феминки. :*
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Нека ви е честит Велигден,нека се простат сите грешки намерни и ненамерни,нека не води мислата за поубаво утре со чисто срце.