1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Мене еден доктор од Градска болница ми ја препорача таа докторка, кога најпрво размислував за операција на носот, ми рече да одам кај неа, ама сепак отидов на државна. Докторот ми ја пофали жената дека била добра...само толку знам.
     
  2. laraa85

    laraa85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    fala mngou za info..fala.....sega zadovolna si od operacijata...kako odi dali imash mnogu bolki,ako da kolku den??te molam kazhi imam mnogu strav...
    dali nekoj drug znae za dr Dobrila Andonovska....???? :|
     
  3. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Не се изјаснив добро во предходниот коментар, извини. Сакав да кажам, отидов во државна само на консултации...до таму сум стигната, а ќе се оперирам некаде во септември, за тогаш се договорив.
    Ти препорачувам да ги прочиташ коментарите на форумот од почеток, можеби ќе ти помогнат во донесување на некои одлуки. Позз :)
     
  4. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    zdravo!!! Bev kaj dr.Dubrovska mi ja preporucija i stvarno sto da vi kazam doktorkata e zakon.Tolku e fina,prijatna prvin i se javiv na telefon deka ke dojdam kaj nea za pregled i i kazav za slucajot i deka sum od Kumanovo.Doktorkata mi rece utre koga ke dojdes da mi se javis da vlezes vednas za pregled od Kumanovo si pa da ne cekas mi veli.I taka bese koga dojdov i se javiv me cekase zenata bev kaj nea vo ordinacija me pregleda i mi rece deka mora uste ednas.Sega treba da odam na 3 juni da se vidam pak so nea da vidam sto ke mi kaze.Doktorka e stvarno dobra vaka kako licnost pa sega za natamu neznam sto ke bide mnogu mi ja falat.Ke se resam uste ednas da napravam i taka ama so strav mnogu se plasam da ne ja utne rabotata nosot mi e super sega ama so desenje sum katastrofa.A ova kaj koja pravev sme na sut i ke si plati kako sto kaaza sudikata:"SO KOZA" a ke mi e milo i da ja izbrkaat.POzzz do sega
     
  5. strawberry89

    strawberry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1


    SPOMNI PRED OPERACIJA ZA SPOJUVANJE NA KOSKITE ILI DA BIDE NEZABELEZITELNO DEKA SI OPERIRANA ... JAS IMAM DUPKA MEGU NIV I STRASNA GLAVOBOLKA KOJA PREMINA VO MIGRENA INAKU NOSOT MI E SUPER BAS KAKO STO POBARAV OD DOKTORKATA
    POZZ
    TI POSAKUVAM SREKA NA OPERACIJATA I NOS KAKO STO POSAKUVAS ;)
     
  6. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    zdravo sakam da te prasam za toa spojuvanje na koskata sto tocno da i kazam na doktorkata?I ako si podobro zapoznaena dali po vtor pat deka ke mi e operacijata ke imam nekakvi luzni ili belezi?Te molam pisi mi dokolku znaes krajno sum isplasen neznam sto da pravam.Vo sekoj slucaj tvoite saveti dobro di mi dosle.POZZ
     
  7. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    zdravo na site eve sega poadjam da odam na kontrola za nos kaj dr.Jane Netkovski vo privatna bolnica Ancevski pa ke vi pisam sto ke napravam.Inaku imam praveno veke ednas operacija na nos ama se pojavija problemi so disenje pa sega po vtor pat nesakam da izbrzam.POZZ
     
  8. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49

    so lesno da ti e!!pa izvestuvaj ne celo vreme.
    a zosto vo privatna bolnica ANcevski?tamu sega raboti dr.Jane Netkovski??
     
  9. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Што се случи со Др. Дубровска?
     
  10. sarka-95

    sarka-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    pa zenski da se priklucam i jas vo razgovorot jas imam eden mnoguu golem problem mojot nos ne e tolku golem vo koskata no kozata podolu e ko nabubrena i mi stoj ko sator pa jas nemam tolku pari za operacija epten me nervira zatoa ve molam ako znaete nesto sto ke mi pomogne kazete :$
     
  11. Callisto

    Callisto Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ја прочитав цела тема и морам прво да искоментирам за Д-р Добрила Андоновска, секоја чест за Д-ката но само за изгореници и реконструкција на кожа , за естетика искрено од искуство кажувам не би ни помислила повторно да одам кај неа. Додуша операција правев пред 7 години кај неа може до сега се испраксирала на луѓе како мене, како и да е последиците од операцијата се следни, морам да направам втора операција за да се подигне кожата нагоре, односно тоа е тешка и комплицирана процедура која чини премногу, по сите консултации овде и во странство ке мора да се сече и пресадува рскавица за да се добие посакуваниот ефект. За во Мк останува уште со Д-р Даскалов да се исконсултирам и ке одам приватно во секој случај, веке не ми значат парите кои што ке ги дадам само да биде се во ред со носот. Како велат сиромавиот и оној што не знае плака дупло нажалост.
     
  12. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    znaes sto?zal mi e toa so ti se desilo..no Dr.Daskalov bil za gradi strucnak.COvek koj treba da raboti na korekcija na nos,treba da e orientiran samo na taa oblast,a ne i an drugi..poso toa treba da mu e specijalnost.
    Jas ti preporacuvam da trknes i do kaj dr.JAne Netkovski..pozz
     
  13. betany

    betany Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    hi girls,se pronajdov vo temava i gi iscitav site poraki od prva do posledna.jas mozebi i nemam tolku potreba od nekoja kojznae kakva estetska korekcija na nosot,no koga nesto ti premine vo kompleks togas pocnuvas da se koncentriras samo na toa koga se gledas vo ogledalo i toagas stanuva loso...jas iskreno za doktorite od drzavna bolnica imam slusnato za dr.Jovcevska deka e dobra pa pred edna godina bev na pregled i taa mi rece deka nemam potreba no ako tolku sakam togas e ok, mozam da si zakazam termin,no koga potoa vdov kolku ima sto cekaat se otkazav,znam deka kosta 300 evra a po sto se otkazav neznam da vi kazam kolku e dobar doktor za korekcija na nos.inaku jas se otkazav od drzavna bolnica a ne i od mojata korekcija :D taka da prodolziv da istrazuvam i da se informiram koj e najdobar doktor za taa rabota zosto ne sakam potoa da imam komplikacii nemajki gi sega da si go iskompliciram i zivotot poradi eden nos :( taka da mnogu imam slusano za dr.daskalov a zatoa sto gi procitav site poraki malku se zbuniv okolu site tie preporaki i mislenja pa duri i vo vrska so nego iako imam licno razgovarano so negov pacient...devojceto kolku sto jas znam e kerka na hirurzi ako ne se lazam ili slicno taka da znam deka dr.Daskalov i bil preporacan od majka i i tatko i i posle operacijata taa e mnogu zadovolna , i dr informacii sto sobirav site mi go posocuvaat nego kako najdobar,no seuste ne sum sigurna vo vrska so negovata strucnost :?: iskreno mi se davaat i 2000 evra za vo Belgrad kaj dr.Gacevic ako toj mi e najdobra opcija i ako ovde vo Mk navistina nema nekoj kako nego,no sega za sega se mislam za dr.Daskalov kade sto cenata kako sto doznav od devojceto e 1400 evra i jas vo meguvreme vredno denar po denar gi sobiram :) taka da koj i da ima nekoe iskustvo ili nekoja informacija neka ja spodeli,zasega najmnogu ubedlivo mi e pismenceto za dr. Gacevic .toa e se ...patem:NE STEDEJTE PARI ZA NESTO STO SE PRAVI EDNAS VO ZIVOTOT-PODOBRO STRPETE SE,ZARABOTETE GI SO TEK NA VREME ,I KOGA KE BIDETE SIGURNI ZA SVOJOT IZBOR TOGAS DONESETE ODLUKA,ZOSTO SE STO ODI BRZO ODI NAOPAKU!!!vi blagodaram na site do sega sto imate pisuvano na ovoj forum mnogu mi pomognavte :) se nadevam i sega nekoj ke mi dade nekoja informacija .pozdrav4e i se nadevam site ke si ja ispolnime zelbata uspesno :*
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Здраво девојки :) , имав многу обврски па немав време да пишувам на темата, но вредно ги читав коментарите :) .
    Гледам дека темата се развила во некој друг правец, ми изгледа дека никој не ги чита претходните мислења и страни туку онака пишува дека сака да прави корекција и толку, или јас имам таков впечаток, незнам |( .

    Како и да е да ви кажам за мојата роднина што се оперираше кај докторката Дубровска- таа е презадаволна од нејзиниот однос кон неа, престојувала 1 ден во болницата и операцијата ја чинела 15000ден. Како што кажав таа имаше ептен изразен нос и мислев дека кој и да ја оперира ке биде супер, но докторката уште пред операцијата и рекла дека за неа ќе требаат две операции за да и биде носот совршен бидејќи тоа не може да се постигне со една операција. Е сега дали треба и за втората да плати толку пари незнам, не ја прашав ама мислам дека не. Да ви кажам каков и е носот сега. Јас ја видов после првата операција и во споредба со предходниот, носот и беше супер, само приметив дека врвот на носот не и е кренат, туку и е надолу, таков и беше носот и претходно и тогаш таа ми рече дека тоа неможело да се среди со првата операција па затоа ќе оди и на втора. Значи се на се според мене првата операција беше супер, а сега како што знам беше и на втора па ќе ви пишам наскоро каков е конечниот исход. Само сакав да кажам дека носот не и беше ни најмалку бабурест и таа исто ми кажа и за нејзините колешки кои се оперирале кај неа, како што имам спомнато и во предходните постови сите биле задоволни од Дубровска и немале исти носеви, т.е. носеви по шаблон.

    Е сега толку за докторката Дубровска, сега имам прашање како што видов дако26 напишал дека докторот Јане Нетковски сега е во приватната болница Анчевски, дали тоа е точно и дали тоа значи дека одсега работи само приватно или сеуште е и на клиниката за уво, нос и грло?

    И за крај поздрав најмногу до моите вируелни пријателки Zor, Powerpuff i Medena-mg, бидејќи некако тие ми изгледаат најсериозни во своите намери и најпосветени во тоа да имаат успешни операции и слободно можам да кажам дека со нашите истражувања и информации ние помогнавме најмногу да се развие темата (без навреда на другите членови, сепак тоа е мое мислење нели :$ ;) . И сакам да ги прашам Powerpuff i medena-mg до каде се со нивните операции, како што знам требаше да се оперираат кон крајот на јуни.

    Поздрав до сите кои до имаат нашиот проблем и се читаме со нови информации, се надевам позитивни. :hai:
     
  15. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Pozdrav i do tebe Sesilija... :)
    Inaku denes mene mi se javija od drzavna bolnica za da se operiram vo tekot na slednata nedela...no, jas momentalno sum vo stranstvo, pa im rekov deka sakam da prezakazam za vo sepremvri. Ne ocekuvav deka ke se javat tolku brzo, obicno se cekalo so meseci...a jas ne cekav mnogu. Mi rekoa deka ne e problem za da prezakazam vo septemvri, samo treba da im objasnam koga ke otidam vo septemvri deka veke mi se imaat javeno, za da ne cekam pak....pa zdravje se nadevam togas konecno ke se sluci... :)
    Pozdrav na site.
     
  16. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Ej ZOR ti pobrgu od mene ke odis pod noz a? :)) hahah
    se zezam
    a kaj koj doktor te zakazaaa??
    Sesilija,e bas si srce.Fala na golemata podrska.Stvarno vo cel ovoj forum sme najseriozni tie sto ne nabroja..
    Jas cekam Dr.Jane Netkovski da se vrati od nekoj kongres vo stranstvo,pa da mi kaze dali terapijata sto mi ja dal e uspesna i dali i kako ke me pravi operacija..KE treba uste trista gluposti da praam..ama sakam i ke sakam i ke trpam..poso iako mojot nos ima malecka grpka,sepak mislam deka ke e podobar posle operacijata ,poso vaka mi e :P.
    devojinja moi,epten sum srekna koga ke otvoram i koga ke vidam deka ima komentari na podrska :)
    pozz i ke bidete izvesteni sto ke e i kako ke e
     
  17. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Da odgovoram na prasanjata.Jas bev kaj doktor Jane Netkovski na pregled vo privatna bolnica dr.Ancevski toj pregleduva tamu popladne inaku raboti i na drzavna bolnica.Sakav da odam prifatno bidejki mislam deka ke imam moznos povek da razgovaram so doktorot, a i poradi rabotata nemozev nikako da odam od sabajle.Pregledot cini 600 den.Bidejki pravev ednas operacija i sega imam problemi so disenjeto ovojpat ako pravam pak nesakam da pogresam kaj koj doktor da odam,pa zatoa resiv prvin da odam kaj Jane Netkovski da vidam sto ke mi kaze covekot.Bev i kaj Lidija Dubrovska i se konsultirav i so nea,duri kaj nea zakazav i povtorna operacija,no nemora da znaci deka ke odam kaj nea da se operiram.Sakam da razgovaram i so dr.Jakimovska i togas definitivno bi odlucil kade da odam.Do sdega Jane mi izgleda kako mnogu dobar doktor ama pak uste nesum siguren neznam kakov e za forma na nosot i mnogu se plasam.Bi odel i do voena bolnica mi re3koa deka i tamu pravele korekcija i imalo stucni doktori.Iskreno da vi kazam mnogu se plasam sto i kako ke bide.Ako imate nekoi preporaki kazete mi kade da odam bidejki po vtor pat da se pravi operacija e mnogu poslozeno.Jas nemav nekoj golem nos ili nesto slicno nego ete od prfil malku kako da mi bese grbav sto voopsto ne se ni primetuva i se resiv da napravam i otidov bez da se informiram kaj DR.Kopaceva.Nemoj nekoj da se izlazal da odi kaj nea NIKAKO zenata e katastrofalna.Otkako napraviv operacija eve veke 7 meseci zivotot mi se smeni se upropastiv nemozam da disam kako sto treba,jas sum sportist i sekoj den odev na teninzi po trcanj i vo teretana.Sega nemozam ni da pomislam na toa kako da nemam sila niti volja za nisto.Zatoa moj sovet nelazete se i ne odete po tie operacii dokolku ne e potrebno .Pogotovo ne vo makedonija.POZZZZz
     
    На Oulette му/ѝ се допаѓа ова.
  18. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.835
    Допаѓања:
    2.073
    Дако ја би ти препорарачала да одишкај доктор даскалов како подобар или кај нетковски ја планирам да правам естетска кај нетковски сега во јули позз.
     
  19. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    moni fala za sovetot a kade raboti daskalov na privatna li klinika?pozzz
     
  20. strawberry555

    strawberry555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    zdravo na site , se gledam vo ogledalo i se tesaam deka nosot ne mi e golem ama dzabe... jas kakov nos imam nikoj da nema kako mojot, Najseriozno vi velam... Imam grpka na nosot, a dolu nozdrite mi se siroki :@ gi 4itav site mislenja i ne se osmeluvam da odam na opracija, a sakam !!! ke ve molam nekoj ako ima kako mojot nos (so grpka na po4etokot, tamu nekade dolu pod vegite ) neka pishe dali e bil na opracija i kako e pominal i plus sakam da ve prasham na koja vozrast e dozvoleno da se pravi opracija ?? 16 god pa nagore ili??? ... :worried:

    odnapred blagodaram