1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анимал принт

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lovely, 18 јануари 2011.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Што мислите за анимал принт?
    Го мразите или го обожавате?
    Што мислите за зебра, а што за леопард, а што за останатите?
    Јас искрено обожавам анимал принт, но во мали количини....
    Облека
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Штикли
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ташни
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Нокти
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Па и холохопки
    [​IMG]
     
    На Angiie, XstrongerX, Chocolate.me и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Вака ми се допаѓа. Ако го имам на себе незнам како ке ми стои премногу ми е некако busy анимал дезенот за мене. :D Инаку од сликите погоре, штиклите се прекрасниииииии :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Ann.loves.you му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Повеќе пати имам приметено дека на луѓево баш и не им се допаѓа анимал принтот поради начинот на кој што ѕвездите на нашата естрада го носат и го комбинираат. Ми се допаѓа анимал принтот, доколку не е крупен и премногу упадлив, туку да е во мали количини :)
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не ми се допаѓа, не го носам и не сакам да го гледам.
    Одбивен ми е, до точка на :puke:
    Се трудам да немам предрасуди, ама кога ќе видам фуфици од глава до пети во анимал принт, си создавам некаква слика за личноста (што и не е баш пријатна).
    Погрешно е, знам, ... I just can't help myself :D
    Единствено ми се допаѓаат некои убави марами, со ненападен принт и тоа по можност во неоригиналните бои.
    Деновиве погледнав неколку такви, во сина и розева боја и ... се трпат.

    Другото - од облека, чанти, чевли, ремени, ѓердани и обетки - ми е тотално аут.
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    :D Тренди од старт знаев што имаш напишано :D

    Не те обвинувам, анимал принт не знае секоја да носи, никогаш не треба и фустанот и чевлите и накитот да биде со енимал принт, ама за жал ретко која го знае тоа, па некогаш и јас се згрозувам од комбинациите и од девојките.


    Ама јас обожавам таков принт, кога се носи правилно, посебно дизајните на Роберто Кавали, кралот на анимал принтот во модниот свет
    Еве негови креации
    [​IMG][​IMG][​IMG]


    Едит- сликата од погоре е феноменална, би ја вброила во моите идеални комбинации ( можеби со други чевли ;) )
    [​IMG]
     
    На mims-89, Chocolate.me, Stam и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Ми се допаѓаа анимал принт но во одредени количини како девојкава на сликава, а кога ќе видам некоја со зебрест фустан, зебреста чанта, зебрести штикли едноставно ме асоцира на Животно
    Имам само една зебреста блуза, ајде колку да бидам во мода и јас :lol: , додека тигресто никогаш ама никогаш не би облекла
    [​IMG]
     
  7. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Вака, прво да расчистиме една ситуација проблемот кај нас е што секој ваков дезен што ќе се донеси или направи изгледа премногу кичерајски, па и комбинациите што ги прават самите девојчиња со златни белегзии, огромни алик од на бит пазар, хулахопки танки црни само ја влошува ситуацијата и го прави овај дезен одбивен, се што имаат дома во принт на тигар ставаат, бунди кои и премногу вештачки, чанти со ист прин катастрофа :@

    Јас лично никогаш не би го носела....но кога ќе ги видам сликите кои ги имате прикачено ми се прави кеф за некои комбинации, штикли...но бидејќи кај нас ги нема, Јас нема да го носам :clap:
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    ко да си ми ги читала мислите :D
    само ке додадам, дека мене не ми е толку лош и би го носела,али нормално САМО ЕДНО парче со анимал принт на мене не сто!! имам една тигреста маичка летна и преубава е и не е толку нападна баш е штосна.
    комбинацијата е многу битна како и самиот модел и материјал..кан нас е препуно од кичест анимал принт.
    и нормално само едно парче на себе од него бидејки е доста упадлив :)
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Аии, колку не го сакам. И не знам што спобудалеа сите со ова принтов, гледам во сите колекции го имаат замешано.
    Едноставно колку и да се трудам ме потсетува на некоја кич певаљка без вкус, еве на Цветка ми текнува и нејзините штикли кои ги носи на работа |( Плус јас општо мразам крзна и се што ме потсетува на мртво животно, нит крокодили си носам на рамо, ниту пак си носам пантер околу врат, ниту ми лежи тигар на градиве а богами ниту леопард не ми се обвиткува околу газот.
    Имам анимал принт на материјалот од внатрешната страна на една кожна јакна, не се гледа - не се брои нели? ;)
    И да, единствен анимал принт кој го трпам се моите најогромни и најубави тигрести шепи алиас папучи кои си ги носам по дома. Се друго ми е одбивно и кичесто.

    Тој фустанот Сеси кој го стави, последниот (се разбира не тој кој го носи Џеј Ло ;) ) е тој ми е прифатлив, се останато ми е едноставно no - no :shake:
     
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Монгумина му предвидуваа краток рок на модните писти но се покажа спротивното.
    Јас лично го обожавам , секогаш сум го сакал.Се си има мерка , едно парче е доволно, да се комбинира со еднобојни парчиња.Чудно ми изгледа кога некој е облечен во нешто такво од глава до пети , и чанта и чевли ..за тоа не |(
     
  11. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Да, ми се допаѓа но само кај оние кои знаат да го носат. Едно парче со ваква шара е доволно за цела комбинација. Останатото е претерано. :)
    Но за жал денес многумина ја прават оваа грешка и мислат дека се ин. :puke:
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Знаете зошто многу луѓе не го сакаат? Затоа што кај нас девојките не знаат да го комбинираат!!
    Ќе се облечат од глава до пети во анимал принт, со различни дезени, или пак ист дезен но со различна боја, и сето тоа изгледа на бугарски циркус.
    Но, сакам да го гледам анимал принтот на убави средени девојки, убаво комбиниран, вкусно за очи. И лично имам неколку парчиња, кои ретко ги комбинирам, заради нивната специфичност.
    Плус, треба да се бираат убави парчиња со анимал принт, зошто неквалитетните делуваат ефтино.
    Еве што имам јас


    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    Фустанот е многу едноставен и секогаш го комбинирам со црни детали. Два-три пати го имам облечено, ама не знаете колку ми го освежува плакарот. Имам вакви шорцеви, само во сива варијанта, и преку лето им ја вадам маста.
    Марамите ги обожавам, зошто и на наједноставна комбинација и даваат живост.
    Лани си купив и чанта и каиш од змиска кожа (имитација де), веројатно и таа спаѓа во анимал принт покрај зебра, тигар, гепард и не знам уште што.
    А, и ноктите си ги правам некогаш зебрасти, ама не црно-бели, туку некои трети бои кои ќе ми дојдат при рака.


    Но, постојат и работи со принт кои никогаш нема да ги облечам. На пр: корсет, хулахопки(кои делуваат страшно ефтино поради фактот што нема шанси да се искомбинираат со идентичен дезен), оние широки полушалвари што летоска ги носеа во зебра принт, маички цели во принт......
     
    На mims-89, rossonerka, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Епа во тоа е целата работа девојки, како се комбинира и како се носи! Јас повеќе не ги ни забележувам таквите девојки низ град, ако ги забележувам треба од многу работи да ми се згади! ( ги има премногу што незнаат како се комбинира, што со што се носи и како се носи - општо, не само за енимал принт) - облечена од глава до пети во енимал принт :puke: ... Па бугаркине не се китат толку ко нашиве девојки низ град (нормално, има и исклучоци - секогаш)... Мене лично ми се допаѓа, но мислам дека никогаш нема да облечам фустан со ваков дезен, сепак тоа би било дали маичка, дали некој аксесорис, можеби некои чевли (можеби!), чанта, марама, сепак се зависи од моделот! Интересни ми се нокти во тој стил :) И според мене , исто се согласувам со една феминка погоре што има пишано, понекогаш дури и многу по убаво изгледа кога не е со оргиналните бои!

    Еве нешто што ми се допаѓа и што би носела

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    И нокти со енимал принт :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На sweet-cherry, BeYourself, dancing.queen и 3 други им се допаѓа ова.
  14. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.299
    Пол:
    Женски
    Јас имам некои парчиња со анимал принт и ги обожавам,имам зебреста маичка,само предната страна и е таква, а позади е бела,имам една сива тигреста плетена туника и зебреста ташна.Единствено што мразам е тигресто во оргинал боја ми делува многу ефтино и вулгарно, може затоа што баш оние кои го носат во мојот град не знаат како да го комбинираат,де со некакви златни алки па и такви тигрести штикли...ужас :puke:А и јас мразам од глава до пети во овој принт,грозно е :worried:Мразам и крокодилска,змиска кожа и животинско крзно уфф... ама овие работи што ги имам си ги носам со мерак :)

    Сакам кога ќе видам убаво средена девојка која знае како да го носи,убаво изгледа ако е на вистински начин носено :)
     

    Прикачени фајлови:

    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Како бе никој не го сака принтот :(

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Го обожавам, ама не лудувам по него, па секое второ парче да ми е со анимал принт. Имам неколку парчиња, и секогаш ги комбинирам со еднобојна комбинација, не комбинирам 2-3 тиграсти работи.
    Го сакам и зебрастото и тигрестото, но во одредени количини. Нефкусно и неубаво е кога ќе видам некоја од глава до пети со тигресто, вбројувајќи ги и обетките, алките, ташните, штиклите, па и уште со различни нијанси на боја. :worried: |(
    Убаво е да стои со еднобојна комбинација, колку да разбива монотонија, на пример црна облека со зебра принт додаток, и толку! Без претерување.



    Старфиш ми се допаѓаат овие. :inlove: Од каде ги зема? :)
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам само уште нешто.
    Според мене имитацијата, или оригиналот (кој колку може нели) на змиска кожа ми делува најсофистицирано и најдамски за комбинирање. Дури и имитација да е, изгледа убаво и префинето.
    Тоа е до самата текстура на змиската кожа, додека кај другиве принтови не може да се долови.
    Предноста е што не делува нападно, зошто најчесто е во една боја и е користена за прилично поскапи модели.

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG]
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.078
    Допаѓања:
    20.834
    Пол:
    Женски
    Јас го обожавам имам 2-3 парчиња едно фустанче си купив лани и уште се носи и годинава, а имам и едно плаво плишано од тетка ми од пред 20 години и многу убаво стои и уште едно кафеаво блузе е тоа од мајка ми од пред 10-15 години (и многу убаво може да се комбинира) :lol:
     
  19. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Баш и не го обожавам овој дезен. Имам една марама црно-бела , некој анимал принт и убаво изгледа на црно фустанче. Имав и една блуза Јаст Кавали, а Кавали нема каде не става од тој леопардот :) Ич не ја носев, може е бренд, може е тренд ама јас неможам да се замислам облечена во леопардов принт :)
     
  20. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Еве нормални девојки, и како тие го комбинираат анимал принтот.
    Ај кажете дека не изгледаат прекрасно?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На sweet-cherry, sweetyears, dancing.queen и 5 други им се допаѓа ова.