1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Боди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од koritsaki, 1 март 2010.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.019
    Пол:
    Женски
    Pred nekoj den najdov na popust bodi vo edna prodavnica vo Bunjakovec za 90 denari..no za zal bese edinstveno. Dali znaete kade na drugo mesto mozam da najdam pamucno bodi?
     
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Има во Интимо во подрумот во Трговски. 180 се ама вредат парите.Јас си купив 2 и си ги изнаносев и не се ни малце скинати. :)
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.794
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Јас боди си купувам од пазарче си ги перам убаво и гајле немам. Бодите сегде ми се исти некако...Ама најубава работа за у зима :D
     
    На MarchelineAmaru и Alesii им се допаѓа ова.
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    абе јас си купувам од зелено пазарче по 100 и 150 ден.
    а има и во Стружанка и во Винка Виница исто по 150 ден. памучни супер се :D

    и од ноември до мај не ги соблекувам..освен за перење....ептен се згодни :lol: :lol: :lol:
     
    На meggle му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Боди Кој го измисли алал нека му е :D Не можам без него, најубава работа за во зима стварно.
     
    На MarchelineAmaru, shushu и lolipop69 им се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Боди не носам само на лето, затоа што стварно не се издржува. Во другите периоди од годината не го слекувам од на мене. А и колку ми е убаво кога носам хулахопки и сукњичка, па бодито си го закопчувам над хулахопките и цела вечер немам гајле дали ќе ми паднат :lol: :lol:
     
    На MarchelineAmaru, meggle, lolipop69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.145
    Пол:
    Женски
    Задолжителен дел ми е од облеката и не го носам само во лето.Покрај тоа што го носам за да ме топли,некако посредено и посигурно се чувствувам и не морам во секој момент да мислам дали нешто ќе ми се види ако се поднаведнам. :) Носам најобични,од 150 ден,црни.
     
  8. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Мразам боди,никогаш не сум носела и никогаш нема ни да носам
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    :oops: Е јас имам проблем со нив.Висока сум мноогу,183 цм и кога и да облечам боди ме трга,ме стега,дури и најголемиот број ме нервира.Ккао да сум тргната нагоре.Значи ниту едно не ми чини.Ама затоа ак си носам маички од Ерос,се лепат на тело,убав материјал,не се вадат над фармерки,и уживам со такви.А кога бев помала си носев боди,Ама помала ;)
     
  10. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    183 :worried:hock: еееее височка си била.... :)
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ами што мислеше :D Сите во фамилијата ми се високи,морав и јас :lol:
    Некогаш се нервирам порадио тоа ама повеќето си се сакам.Нескромно нели? :oops:
     
  12. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ако ако убаво е да си се прифатиш таква каква што си :up: и да си се сакаш ;)
     
  13. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    и јас го имам тој проблем со бодинњата иако не сум 183 хах, и сите ми се мали па не е фер кај да си купиме ние височките бодиња ај некој нека се сети и нас и нека почне да прави и поголеми не е фер, ќе го купам и со едно перење ми е мало се собрало страшноооо, имам само 2-3 бодиња што ми се точни а др така си стојат а имам еен куп што ми биле точни кога сум ги купила и после перењето не ме собираат го имам истото чувство како да ме тегнат :? :? :?
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас не можам да се замислам без боди, не функционурам... кога ке почне да се затоплува ептен ми е чудно без нив додека се навикнам.. да можам и летно време би си ги носела.. имам секакви бои, црни, бели, розеви,жолти дури и црвено имам... Исто и јас од пазарче си ги купувам
     
  15. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Бидито го рачунам како дел од себе, а не како потреба да го облечам :D во интимисимо имас боди докај 200ден се сега ама квалитетни, во стружанка исто така, а и на пазарче како што кажаа сите останати ;)
     
  16. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.425
    Ех да не беше ова бодито до сега отидоа бубрезите :lol: го носам секој ден, а за излегување зависи ама најчесто не
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум носела боди и не планирам да носам понатака.
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас без Боди сум никој и ништо ! :lol: Сериозно, мразам ако грбот ми е гол :o :!:
    Иначе на фб имаше една група: Боди - најголем машки непријател! :lol: Сигурно ги мразат тие три копчиња долу :lol:
     
  19. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    До пред две години, не носев боди, воопшто. Гол грб, и терај.
    Е ама откако почнаа да ме болат бубрези, ми се јави и инфекција на уринарен тракт - предизвикана од настинка, т.е шетање гола, докторката ми рече - освен терапија со апчиња, да си купиш и боди! :) Смешно или не, ама тоа е...
    Имам три четири, обични, две црни, едно бело, едно црвено и едно така, посексиљаво, како корсет е, ама го носам само кога сум посвечено облечена, зошто е досадно, со врвки, со такви за закопчување од сите три страни :) :lol:

    А групата на Фб, за која и Брајт спомна, ме изнасмеа :) Дечко ми стално ме зеза дека само тоа му пречи во предиграта, губи време на соблекување боди! :)
    Е ама здравјето ми е поважно отколку неговиот кренат пријател :lol: :mrgreen:
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924


    Хахахаха исто .. првиот пат зимава кога ме виде .. и глеа вика .. што по ѓаволите е ова ? :lol: :lol: Иначе носам .. ама коа иам добиено ме стега дека све .. и хулахопки и влошка и боди .. ама што се мора се мора :)