ТЕМА: Чипка

Мислење 12 Јан 2011, 15:45

Убавини!!!
Да можам би купила се од чипка! Почнувајќи од фустани, панталони, чевли, ракавици, палта, СЕ!!
Ептен ми е префинета, и прекрасна. Но, мора да се носи умерено, односно со друг, едноставен материјал, за да ја смири нејзинтата пренагласена текстура.

Слика Слика
Слика Слика


Слика Слика
Слика Слика


Слика Слика
Слика СликаСлика Слика
Слика Слика

ДОЛЕН ВЕШ:
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика


ЧАНТИ, РАКАВИЦИ и ЧЕВЛИ:
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика СликаИ за крај оставив нешто што морам да го имам!!! Палто од чипка....
Колку е само прекрасно:
Слика Слика

Да не ве заболеа очињата? :wasntme:
Аватар на корисникот
starfish

Жолто цветче
 
94381879
Мислења: 4600
Зачленет: 31 Јан 2010, 22:50
Слика

Hiljadu necijih srecnih casaka bice kao ovaj, ali ovaj nikada više.
Hiljadu tudjih ljubavi bice kao ova, ali ova nikada više.
Nikada: jedina konacnost.

Мислење 12 Јан 2011, 16:31

по малку болат :lol: :)
Одличен избор старфиш!!!
Аватар на корисникот
Shery

Жолто цветче
 
922367
Мислења: 1168
Зачленет: 15 Дек 2010, 11:31
Трофеи: 1

Мислење 13 Јан 2011, 16:30

Обожавам чипка. За матура фустанот ми беше намерно направен во два слоја и нормално едниот беше чипка. Се сеќавам пред 2-3 години една другарка ми се смееше затоа што носев чипкано болеро, а пред некој ден бевме излезени носеше малтене исто такво. Секако дека мора да се внимава кога се носи чипка, не оди на пример и фустан, и чанта и чевли да се со чипка, ама убаво искомбинирана мене ми е многу елегантна, романтична, женствена. Единствено ме нервира што сите наеднаш почнаа да ја носат, па си ја оставив сега сета облека која на неа има чипка малку да одмора во плакар :)
Аватар на корисникот
Persephonia

Фем почетничка
 
00
Мислења: 25
Зачленет: 31 Авг 2010, 10:48
„Единствен начин добро да се облечете во некој фустан е да заборавите да го облечете!“

Мислење 13 Јан 2011, 17:25

Jас мислам дека чипката е безвременска. Oтсекогаш се носела и секогаш ќе се носи, само што во овој период и се даде поголем акцент.
Чипкани венчаници секоја година гледам и секогаш ќе се во мода, чипкани ракавици одсекогаш се модерни ако убаво се искомбинираат, на многу фустани се ставало чипка како детал, и во минатото и денес, чипкано болеро отсекогаш било убаво парче....
А тоа што сега на сите им текнало од глава до пети да бидат чипкани на мене не ми се допаѓа и затоа сега немам ништо освен кремасти чипкани хулахопки ( од пред 3 години) , и тоа баш поради оваа чипко-манија ми се на stand by :lol:
Аватар на корисникот
Blanca

Зелено цветче
 
478420
Мислења: 725
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:58
Слика

Мислење 13 Јан 2011, 17:32

Ја обожавам! :inlove: Посебно црната чипка. Дома веќе имам 3 црни блузи кои ги носам само за посебни прилики, како што е на пример вечерашното прославување. И долниот веш го сакам, често ќе си облечам чипкени танга гаќички, а кога ќе дојде редот тоа ќе го правам и за пред „човек“ :lol: :P Ми делува отмено, грациозно, женствено, свечено и кога немате што друго да облечете со чипка никогаш нема да погрешите. Еве гледам за оваа Нова година скоро сите се облечени така и изгледаат прекрасно. Чипка rules :rock: :D
Аватар на корисникот
ma4o4female

Сино цветче
 
337143
Мислења: 477
Зачленет: 01 Дек 2009, 00:31
Локација: Town of Sorrow
Two things define your Personality; the way you manage things when you have nothing, the way you behave when you have everything.
Сите понекогаш сакаме да бидеме сами и тоа е лесно да се изведе,но кога немаме никој а ни треба некој,тогаш што би било

Мислење 15 Јан 2011, 13:11

Обожавам чипка
Прикачени фајлови
DXL921_80918_09090_99_9999_large.jpg
А ова морам да го имам прекрасно е
DXL921_80918_09090_99_9999_large.jpg (39.75 KiB) Разгледано 1506 пати
images.jpg
images.jpg (8.13 KiB) Разгледано 1506 пати
1225035364nnnnnnnnnnnnnnnnnnn.jpg
1225035364nnnnnnnnnnnnnnnnnnn.jpg (19.51 KiB) Разгледано 1506 пати
Аватар на корисникот
SOVRSENSTVO

Жолто цветче
 
1475567
Мислења: 2795
Зачленет: 20 Сеп 2010, 13:25
Локација: далекy од реланоста...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, дури и кошулата од грбот - но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.

Атентат - Јасмина Кадра

Мислење 15 Јан 2011, 14:27

Ми се допаѓа чипката, отсекогаш сум имала дол веш од чипка едноставно ги обожавам црвените и црните корсети цели од чипка, а и на мажот ми некако му паднаа во очи :lol: . Баш пред нова година пребарав низ алиштата на мајка ми и се обезбедив за сезонава на чипка, до фустани , блузи, ракавици и многу убаво палто крем боја со црна чипка од одозгора.
Аватар на корисникот
Zaljubena111

Жолто цветче
 
494187
Мислења: 1548
Зачленет: 20 Фев 2010, 00:09
08.02, 13.03, 05.05, 12.06, 31.08, 01.10, 01.11, 07.12, 05,01, 13.02, 14.03, 16,04. 18,04, 15.05, 17.06.22.07

Мислење 15 Јан 2011, 14:43

Како и повеќето од вас , ја обожавам , женствена е и елегантна.Многу ја сакав , уште пред да стане "тренд" :D но тогаш нели повеќето на долна облека :inlove:
Аватар на корисникот
XstrongerX

Жолто цветче
 
28731077
Мислења: 1575
Зачленет: 07 Јул 2010, 21:52
Локација: In the sky with diamonds
Material girl

Мислење 15 Јан 2011, 20:12

ФУСТАНИ
Слика
*Овој модел најмногу ми се допаѓаше но целото да е чипка, а одоздола блеа или кремаста постава, штета што неможев да си најдам таков за НГ.
Слика
Слика
Слика
ШТИКЛИ
Слика
*Едноставно ги обожавам
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Бај д веј мислам дека таа сезона на мода е само црната чипка, чипка во друга боја ретко забележувам.
Аватар на корисникот
Lovely

Жолто цветче
 
540440
Мислења: 1210
Зачленет: 30 Ное 2009, 21:24
Минатото е крадец што не може ништо да даде, а може да ја украде убавата иднина.

Мислење 15 Јан 2011, 23:48

Не бе Ловли грешка си, :) и многу други бои на чипка се модерни оваа сезона покрај црната... Бела, крем, нежно розева, сива, црвена, мастило боја, кафена...


Скриен текст: покажи
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика


Може кај нас не си видела да, ама остај не нас, имаме уште многу ние до вистинската мода и тренд :D ( чест на исклучоците :!: )
Аватар на корисникот
la-chicka

Жолто цветче
 
153211174
Мислења: 1315
Зачленет: 21 Апр 2010, 02:36
Fashion has no rules, it’s about EXPRESSION!

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости