ТЕМА: Долги елегантни фустани

Мислење 03 Јун 2010, 17:43

Здраво,дај ве молам кажете ми каде во Скопјево може да си купам долг фустан,ама да не биде над 13-14 000 денари,сакам плисиран да биде,и долг бидејки брат ми ке прави свадба во август па сакам да бидам SPECIAL ;) Благодарам однапред :)
Аватар на корисникот
elenileni

Фем почетничка
 
02
Мислења: 13
Зачленет: 17 Мар 2010, 01:24

Мислење 09 Јун 2010, 08:08

Долги елегантни и свечени фустани можеш да најдеш во ГТЦ на спрат, а истата ја има и во Рамстор. Мислам дека се викаше Ламас или така некако.
Аватар на корисникот
Sweety-Tweety

Зелено цветче
 
480436
Мислења: 992
Зачленет: 17 Дек 2009, 13:57
“"Eventually all the pieces fall into place….until then, laugh at the confusion, live for the moment, and know that everything happens for a reason"- Carrie *Sex and the City*

Мислење 12 Јун 2010, 17:33

Да Ламас се вика, таму има секаков вид на фустани. Долги, кратки, светкави, обични, од разни материјали и разни цени. Баш викендов бев таму, еден прекрасен, долг, свечен, црвен фустан за 12 400. Инаку за во Рамстор не знам дали има, ама на ГТЦ е на прв спрат.
Аватар на корисникот
glammur

Сино цветче
 
1761
Мислења: 179
Зачленет: 04 Апр 2010, 23:50

Мислење 09 Сеп 2010, 20:18

Слика
Слика
Слика
:inlove: :inlove: :inlove:
Аватар на корисникот
Bright

Жолто цветче
 
53163513
Мислења: 2540
Зачленет: 25 Ное 2009, 14:20
Локација: Чуден свет.
~ I let love in ~

Мислење 22 Ное 2010, 21:53

:clap:
Прикачени фајлови
sherri-hill-2010-homecoming-dress-2270-4542076.jpg
Аватар на корисникот
Chocolate.me

Жолто цветче
 
60525208
Мислења: 2511
Зачленет: 19 Сеп 2010, 18:15
Локација: Down on earth, living my dreams with people I want to be, and people I want to be like.
Sometimes there is no next time, no second chance, no time out.
Sometimes, it's now or never.

Аватар на корисникот
Strumfeta93

Жолто цветче
 
37979648
Мислења: 2193
Зачленет: 24 Окт 2010, 19:45
Локација: Smurfland
You smurfed with the wrong girl!

Мислење 07 Дек 2010, 16:30

.
Прикачени фајлови
5971_111672032860_111660842860_2251389_6476767_n.jpg
5971_111672032860_111660842860_2251389_6476767_n.jpg (29.1 KiB) Разгледано 13807 пати
5971_114872207860_111660842860_2292792_2036268_n.jpg
5971_114872207860_111660842860_2292792_2036268_n.jpg (35.31 KiB) Разгледано 13807 пати
Аватар на корисникот
kate-the-great

Жолто цветче
 
1750893
Мислења: 1468
Зачленет: 26 Окт 2010, 09:57
Добрите девојки го чекаат принцот на белиот коњ, лошите девојки го чекаат милионерот во црн мерцедес, паметните девојки сметаат дека и двата лика се измислени !!!
http://www.duckshuffle.com :D

Мислење 08 Дек 2010, 14:23

:) :)
Прикачени фајлови
PromGirl-499245309.jpg
PromGirl-499245309.jpg (35.73 KiB) Разгледано 13784 пати
PromGirl-585185309.jpg
PromGirl-585185309.jpg (32.97 KiB) Разгледано 13784 пати
Аватар на корисникот
Glamour

Сино цветче
 
3828
Мислења: 135
Зачленет: 03 Дек 2010, 12:14

Мислење 08 Дек 2010, 15:57

Можеш и да шиеш, не мора да купиш готов. :)
Прикачени фајлови
PromGirl-484813309.jpg
PromGirl-477981519.jpg
PromGirl-477981330.jpg
PromGirl-477209309.jpg
PromGirl-389215309.jpg
Аватар на корисникот
Victorya

Жолто цветче
 
428748
Мислења: 1398
Зачленет: 05 Јан 2010, 02:20
Не барај совршенство за да сакаш, бидејќи ќе умриш без љубов. Најди нешто несовршено, љуби го и направи го совршено!

Слика

Скриен текст: покажи
Слика

Мислење 08 Дек 2010, 15:58

Сивиот ми е спешл... (може и друга боја)
Прикачени фајлови
PromGirl-487331309.jpg
PromGirl-487331555.jpg
PromGirl-489958538.jpg
PromGirl-487088309.jpg
Аватар на корисникот
Victorya

Жолто цветче
 
428748
Мислења: 1398
Зачленет: 05 Јан 2010, 02:20
Не барај совршенство за да сакаш, бидејќи ќе умриш без љубов. Најди нешто несовршено, љуби го и направи го совршено!

Слика

Скриен текст: покажи
Слика

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Arthur, ilovemforever и 23 гости