ТЕМА: Долги елегантни фустани

Мислење 12 Дек 2010, 16:10

Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
aNy-to

Жолто цветче
 
343275
Мислења: 1048
Зачленет: 21 Јул 2010, 15:02
For the world you are somebody, but for somebody you are the world...

Мислење 12 Дек 2010, 16:15

Слика
Слика
Слика
Слика толку од мене девојки :*
Аватар на корисникот
trendy

Сино цветче
 
16169
Мислења: 285
Зачленет: 24 Ное 2010, 15:04
Локација: in you're dreams
Слика
Слика

Мислење 12 Дек 2010, 17:31

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Аватар на корисникот
la-chicka

Жолто цветче
 
153211170
Мислења: 1315
Зачленет: 21 Апр 2010, 02:36
Fashion has no rules, it’s about EXPRESSION!

Мислење 12 Дек 2010, 19:52

Слика
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1072917648
Мислења: 13850
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 12 Дек 2010, 20:04

Jaс душа давам за Елие Сааб фустани. Он е крал на свечените долги фустани. Он и никој друг!
Сите ги сакам ситееееее :inlove:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
rossonerka

Жолто цветче
 
151187550
Мислења: 4160
Зачленет: 13 Апр 2010, 14:22

Мислење 12 Дек 2010, 21:37

сите ги сакам :D
Прикачени фајлови
jennifer_lopez_one_Shoulder_dress_blueflys_blog_flypaper_1.jpg
jennifer_lopez_one_Shoulder_dress_blueflys_blog_flypaper_1.jpg (24.13 KiB) Разгледано 5998 пати
Blake-Lively-2009-Golden-Globes.jpg
Blake-Lively-2009-Golden-Globes.jpg (35.5 KiB) Разгледано 5998 пати
tom_gisele_met2008.jpg
tom_gisele_met2008.jpg (130.1 KiB) Разгледано 5998 пати
Beyonce-2009-Golden-Globes.jpeg
Beyonce-2009-Golden-Globes.jpeg (47.97 KiB) Разгледано 5998 пати
Аватар на корисникот
femina90

Жолто цветче
 
20591302
Мислења: 3960
Зачленет: 25 Дек 2009, 00:21
Локација: Скопје
Not every brigde wants to be crossed :)

Мислење 13 Дек 2010, 21:24

:sun: :up:
Прикачени фајлови
37993_398182482608_318549387608_3886337_1571204_n.jpg
37993_398182482608_318549387608_3886337_1571204_n.jpg (27.5 KiB) Разгледано 5987 пати
sping2008ks8.jpg
sping2008ks8.jpg (37.15 KiB) Разгледано 5987 пати
36786_387730667608_318549387608_3627893_3635928_n.jpg
36786_387730667608_318549387608_3627893_3635928_n.jpg (31.94 KiB) Разгледано 5987 пати
36.jpg
36.jpg (23.78 KiB) Разгледано 5987 пати
30.jpg
30.jpg (38.42 KiB) Разгледано 5987 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
754754
Мислења: 1217
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 13 Дек 2010, 21:32

:inlove:
Прикачени фајлови
93405_olivia_wilde_2009_emmy_awards-3_122_117lo.jpg
93405_olivia_wilde_2009_emmy_awards-3_122_117lo.jpg (56.67 KiB) Разгледано 5983 пати
23773_115544395135085_108056965883828_167854_7635597_n.jpg
23773_115544395135085_108056965883828_167854_7635597_n.jpg (22.43 KiB) Разгледано 5983 пати
18379_220942418348_218434158348_3035470_3618867_n.jpg
18379_220942418348_218434158348_3035470_3618867_n.jpg (30.93 KiB) Разгледано 5983 пати
00490m.jpg
00490m.jpg (40.02 KiB) Разгледано 5983 пати
00430m.jpg
00430m.jpg (37.44 KiB) Разгледано 5983 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
754754
Мислења: 1217
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 13 Дек 2010, 21:45

А за Сааб значи само материјал да замота ќе направи совршенство..за мене тој е уметник не креатор ;) :inlove:
Прикачени фајлови
6832l.jpg
6832l.jpg (92.74 KiB) Разгледано 5976 пати
FWD-Oscars-2010_Rachel-McAdams.jpg
FWD-Oscars-2010_Rachel-McAdams.jpg (61 KiB) Разгледано 5976 пати
elie-saab2.jpg
elie-saab2.jpg (34.76 KiB) Разгледано 5976 пати
blue-elie-saab-dress_400.jpg
blue-elie-saab-dress_400.jpg (83.99 KiB) Разгледано 5976 пати
Elie Saab Spring 08 11.jpg
Elie Saab Spring 08 11.jpg (34.6 KiB) Разгледано 5976 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
754754
Мислења: 1217
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 16 Дек 2010, 16:03

Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12992
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Sunflowers, Sw3et.Ang3l и 25 гости