ТЕМА: Фустани

Мислење 05 Мар 2010, 17:35

Прикачете неколку фустани који ви се допаѓаат најмногу за било која погодба .Eве неколку од мене.
little-black-dresses.jpg
little-black-dresses.jpg (32.6 KiB) Разгледано 52000 пати
pppppphhhhh.jpg
productimg1260611767468.jpg
productimg1260611767468.jpg (33.59 KiB) Разгледано 52000 пати
k.jpg
Аватар на корисникот
lili1

Сино цветче
 
460
Мислења: 184
Зачленет: 04 Јан 2010, 17:18
Quand on n'a pas ce que l'on aime,il faut aimer ce que l'on a.
Never take life seriously.Nobody gets out alive enyway.

Мислење 05 Мар 2010, 19:07

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
ТОП 5 за мене :) :) :) посебно последните два :)
Аватар на корисникот
Pain

Зелено цветче
 
3437
Мислења: 676
Зачленет: 03 Мар 2010, 20:23
Better to have loved and lost, than to have never loved at all.

Мислење 05 Мар 2010, 20:43

sex_and_the_city11.jpg
сексот и градот
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 05 Мар 2010, 21:07

:up:
Прикачени фајлови
sarah-jessica-parker-project-runway-bitten[1].jpg
sarah-jessica-parker-project-runway-bitten[1].jpg (36.31 KiB) Разгледано 51979 пати
Аватар на корисникот
Tinker-Bell

Сино цветче
 
116361
Мислења: 264
Зачленет: 21 Фев 2010, 19:39
Локација: Skopje
In order to be irreplaceable one must always be different -Coco Chanel-

Мислење 05 Мар 2010, 21:25

Еве за сега па за понатаму пак ке прикачам :D иначе многу сакам долги фустани со гол грб
Прикачени фајлови
a_fustan.jpg
a_fustan.jpg (13.03 KiB) Разгледано 51975 пати
Аватар на корисникот
Gordana10

Црвено цветче
 
784611393
Мислења: 6813
Зачленет: 07 Дек 2009, 18:15
Локација: Скопје
Veni, vidi, vici - дојдов, видов, победив!

Мислење 05 Мар 2010, 22:09

faviana.jpeg
фавиана
faviana.jpeg (103.5 KiB) Разгледано 51973 пати
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 05 Мар 2010, 23:35

Ова и уште многу други :D
Аватар на корисникот
kate21

Жолто цветче
 
318612818
Мислења: 4210
Зачленет: 20 Дек 2009, 21:43
Локација: ...залутана...
Ако во виното не можам да ја удавам тагата, тогаш ќе го удавам разумот :drunk:

Мислење 05 Мар 2010, 23:41

Не можам да се отцепам од темава... очигледно :D :D
sex_and_the_city13.jpg
сексот и градот
Додуша е истата слика од погоре, уствари слична, ама закон се цуриве и фустаниве. Ај адор РЕД :D
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 05 Мар 2010, 23:46

Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 06 Мар 2010, 01:51

:D
Прикачени фајлови
dvfvf.jpg
dvfvf.jpg (34.27 KiB) Разгледано 51961 пати
.jpg
.jpg (9.04 KiB) Разгледано 51961 пати
n.jpg
n.jpg (8.27 KiB) Разгледано 51961 пати
b nb.jpg
b nb.jpg (15.12 KiB) Разгледано 51961 пати
dfd.jpg
dfd.jpg (29.74 KiB) Разгледано 51961 пати
Аватар на корисникот
lolitaa

Сино цветче
 
636
Мислења: 461
Зачленет: 20 Дек 2009, 02:57
THE SKY IS THE LIMIT...

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости