ТЕМА: Фустани

Мислење 13 Дек 2010, 12:16

Еве каков имам во план фустан за Нова Година.
Слика(само друга боја)


Еве ви и други примери, за фустани за нова година.
Црвена варијанта
Слика
Слика

Црна варијанта
Слика
Слика
Слика
Слика

немам време за повеќе.. more coming soon.. :wasntme:
Аватар на корисникот
Speechless

Жолто цветче
 
1688968
Мислења: 3223
Зачленет: 13 Апр 2010, 23:54
Локација: IP not found
Скриен текст: покажи
Слика

Слика

Мислење 13 Дек 2010, 20:10

Рајана
Слика
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1007616342
Мислења: 13569
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.

Мислење 13 Дек 2010, 20:50

СликаСликаСликаСлика
Аватар на корисникот
annii

Жолто цветче
 
908764
Мислења: 2748
Зачленет: 16 Апр 2010, 12:22
Локација: Hotel - Stone Bridge.
“You can close your eyes to the things you do not want to see, but you cannot close your heart to the things you do not want to feel.”

Мислење 13 Дек 2010, 21:09

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Tenkai

Жолто цветче
 
1830376
Мислења: 2221
Зачленет: 09 Јул 2010, 11:24
Локација: Perth

Мислење 13 Дек 2010, 23:33

Слика
Слика
Аватар на корисникот
Gordana10

Црвено цветче
 
679810370
Мислења: 6497
Зачленет: 07 Дек 2009, 18:15
Локација: Скопје
Veni, vidi, vici - дојдов, видов, победив!

Мислење 14 Дек 2010, 02:46

003-01.jpg
003-01.jpg (26.72 KiB) Разгледано 507 пати
Прикачени фајлови
6454.jpg
00202.jpg
008-sh0004.jpg
004.jpg
Аватар на корисникот
BoaVista

Жолто цветче
 
75427169
Мислења: 2802
Зачленет: 23 Авг 2010, 00:40
Слика

Мислење 14 Дек 2010, 03:58

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Blanca

Зелено цветче
 
476420
Мислења: 723
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:58
Слика

Мислење 14 Дек 2010, 12:38

:)
Слика
Слика
Слика
Прикачени фајлови
65-4165-b.jpg
30-nabina.jpg
45-4166-b.jpg
24-4145-b.jpg
16-nodal.jpg
Аватар на корисникот
BoaVista

Жолто цветче
 
75427169
Мислења: 2802
Зачленет: 23 Авг 2010, 00:40
Слика

Мислење 14 Дек 2010, 13:48

Боависта мe претрка со првите три фустани за секунда да кажам :lol: Лонг ливе фејсбук ;)
п.с. :inlove: сум во првиот црн шо го имаш кладено
Прикачени фајлови
44563_146443295378528_108056965883828_298408_4394330_n.jpg
44563_146443295378528_108056965883828_298408_4394330_n.jpg (44.57 KiB) Разгледано 483 пати
38271_136716913017833_108056965883828_254727_1047732_n.jpg
38271_136716913017833_108056965883828_254727_1047732_n.jpg (37.62 KiB) Разгледано 483 пати
33411_136693433020181_108056965883828_254527_1623373_n.jpg
33411_136693433020181_108056965883828_254527_1623373_n.jpg (35.4 KiB) Разгледано 483 пати
29644_118988064790718_108056965883828_179685_7422025_n.jpg
29644_118988064790718_108056965883828_179685_7422025_n.jpg (37.74 KiB) Разгледано 483 пати
23423_108057819217076_108056965883828_144071_692351_n.jpg
23423_108057819217076_108056965883828_144071_692351_n.jpg (47.75 KiB) Разгледано 483 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
737737
Мислења: 1202
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 14 Дек 2010, 20:17

СликаСликаСликаСлика
Аватар на корисникот
sesilija

Жолто цветче
 
71045366
Мислења: 3416
Зачленет: 12 Јан 2010, 00:24

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: converse.brown, missfortuna, MSNbot Media и 16 гости