1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хеланки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од angel.11, 31 јануари 2010.

  1. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Ајде да видиме колку од нас ги обожаваат а кој не? Како ги носите, со туника одозгора или пак не?

    Јас лично ги обожавам, и мислам дека ке останат тренди подолго време одошто очекував претходно? Што мислите вие девојки???

    А ги носам секако!!! И мошне често :D
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    ги обожавам на чисто :D многу често и ги носам со туника или подоглга блузичка и зимово често знам да ги носам со волнени греачи на нозете
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Дааа,дефинитивно.Ги обожавам обичните,црни хеланки,а тие што се со светлечи ефекти ми изгледаат многу смешно 8)
     
    На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    исто и јас. Најчесто ги носам во пролет и лето ииии многу ги сакам. :)
     
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    па не ги обожавам, ама знам понекогаш добра комбинација да направам со црни хеланки иако во последно време сум луда по дезенирани хулахопки....секогаш кога ќе излезам на шопинг не се враќам без барем 1 пар хулахопки......а што се однесува до хеланките што се светкави и оние едни незнам точно како се викаат, црни како најлон изгледаат сјајат ич не ми изгледаат убаво :mrgreen:
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Си сакам хулахопки, во последно време само купувам некој дизајнирани :) Убаво стојат на пример: црно фустанче, впечатливи хулахопки и црни чизми/штикли :)

    [​IMG]

    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Лелееееееее тие љиљлаковите со розеви точкички колку се убави.Одма ќе одам да си побарам! :lol:
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    јаоооо тие последните со кремаста машничка ааааааааааааа многу се слатки а + чузмите ми се ист модел како на сликата само црни :D незнаев дека вака добро стојат искомбинирани епа може нешто слично да се проба :mrgreen:
     
  9. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ Обавезно да пробаш! Сигурно ќе изгледаш убаво, несекојдневно и баш кул ;)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    за хулахопки сум манијак! Ги имам во сите можни бои, мада шо најмногу имам црни. А хеланки се супер работа, ама некако немам навика да купувам. Баш преска си мислев да одам и да си купам едни. Имам едни зелени еве вакви :mrgreen: ама нив само на лето ги носам и евентуално на пролет :))
     
  11. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    јас обожавам хеланки и ги носам у сите можни комбинации :D а инаку имам јас едни такви сто велите вие најлоснки :D и мене маш ми се убави ама само црните ги сакам друга боја не и си ги комбинирам со маички црни или бели и баш си ги сакам ама скеој има свој вкус :)
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Носам со задоволство,и да ви кажам ми се допаѓа ова со хеланкиве,баш се практични,се чувствувам дотерана,и за излегување навечер и за низ чаршија.А најмногу сакам црни.
     
  13. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Helankite gi otkriv ovaa godina.
    Ne znaev deka ke mi stojat dobro,a koga uvidov deka se mnogu zgodni i prakticni....pocnav da si kupuvam..
    Imam crni,sivi,pleteni,kratki,a ima i svetkavi i bas o.k stojat so mat crna tunika,barem mene mi stojat...
    Mislam deka se treba da se iskombinira i prila godi na licnosta.
     
  14. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    ги обожавам откако излегоа на мода да ви кажам ретко носам фармерки или панталони постојано правам некои комбинации со хеланки ..мн удобно се чуствувам во нив пред се ..и ги имам во повеке бои црни ,црни со нитни ,сиви , бели итн ...а дизајнираните холохопки за вечерно излегување ми се топ,ги обожавам
     
  15. mucmuc

    mucmuc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    11
    никогаш неносам хеланкиии многу ми се слаби нозетее и изгледам мн смешно во нивв ;(
     
  16. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    mmmmm obozavam helanki i imam sekakvi od pamucni do svetkavi i neznam vise kakvi prosto gi obozavam i gi nosam sekako vo sekakva kombinacija
     
  17. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    кожни хеланки ;) :lol:
    сум пробала, ама не ми се допаѓа како ми стојат :| имам убави високи нозе, често ми ги фалат, ама кожни не сакам!
    а иначе си носам памучни преубави ми се.. ;) обично ги комбинирам со туника или сукњичка ;) сеедно..... ;)
     
  18. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    мене најслатко ми е комбинација црни хеланки со некоја слатка туника во светла боја за во зима и со чизмички ... Налето и на пролет не облекувам баш.А по хулахопки сум луда во секој дезен и комбинација и сукњички и фустани и поголги туники.За мерак!
     
  19. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    i jas sum luda po helanki leto zima obavezno nosam skoro sekogas i gi kombiniram so tuniki
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ах леле, цело време мислев дека темава е за Хулахопки! :lol: Затоа сум постирала такви слики :lol: Како и да е, видовте идеи :)

    Да ве прашам.. дали ги сакате кожните хеланки?