1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си купам?... Па и на попуст плус

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enca.69, 17 февруари 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Ваква една тема верувам ќе ни заврши многу работа....значи кој бара некое парче облека, накит, било што, подолго време или па нема многу време, како и да е...може тука да си размениме кој кај видел такво нешто, па колку чини, во кои продавници моментално има попусти...добри парчиња....мислам дека може убаво да си размениме корисни информации :lol: :lol: :lol:
    Ајде ќе почнам јас, сакам да си најдам убави кратки пантолончиња, во сите бои, може и пумпарки и обични...ама никаде да најдам нешто ко што треба....исто барам и убави кошулки, струкирани, од убаво матерјалче, и нешто што доллго време барам...едноставно некое памук-ликра фустанче, горе рамно, значи како топ да биде, скрос уз тело и краткичк нормално......ако некој наишол, или наиде на вакво нешто пишете ми ... ;) :lol:
     
    На господарка, EmmA*, honey.bunny032 и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Убави кошули има во Боди Лајн во Т.Ц Соравија има исто така и многу убави работи на попуст.
    Инаку да не знае некој каде има маици со апликации од бендови или блузони.Знам дека има во метал шоп во Лептокарија.Ако знае некој ве молам кажете ми каде има и која цена се :)
     
    На nutelceee, edjipsan, eva98 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Fala F.A moze vaka na skrateno neli??? :lol: a na drugite da vi kazam, ako ako , ke vidite v :lol: e ubavo :lol: ...aj razrabotete ja pa temava...kaj , sto, kolku....koja boja....i uspat vie ne odgovarate ama jas uste nesto....crna kratka u stilot montka jaknicka so krzno????eniuan???????? ;)
     
  4. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Последен пат, значи минатава сабота таква видов во Боди лајн и тоа евтино 600 и нешто беше.
    Ама имаше само кафена боја , тада иди ѕирни и види може ќе има и други бои.
     
  5. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    kosulki vo Kara, 500 i nesto denari bea...

    p.s jas bi sakala dolga kosulka, ubava, interesna, do 1000 denari da e
     
    На kikyandmina му/ѝ се допаѓа ова.
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Срцка јас си купив една од Тера Нова, ама таа е памучна, карирана, 1600 денари...и една од Тејли Вели...таа е по лесен матерјал некој по за излагање 1800...ама сеа се попусти така да ако останала некоја сигурно ќе е поефтинка...
     
  7. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Еве и јас се пријавувам овде :) ...ми требаат чевли ама да не се со многу висока штикла зашто ми требаат за на факултет, а може и скроз ниски.Ако некој знае каде имаат донесено нова пролетна колекција на чевли нека пише
    Поздрав
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Не знам дали имате слушнато за Павија и Купи евтино продавниците.Македонско производство е се,само сто е наменето за извоз.Квалитетни,убави производи со пристапни цени.Еве на пример вчера бев во Павија и си најдов прекрасно мантилче,крем,а имаше и тегет и црно за 990 ден.Ама преубаво,моделчето е класично со малце помодерни елементи,поинтересна е крагњичката,а материјалот е одличен.Не е памучно,па со перење или хемиско да бледнее.
    Кошулки класични или по шизички,суќнички деловни и панталони преубави.Е сега треба да темпирате затоа што само што ќе ги донесат жениве прават лом,одма се дигаат.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Lilit за Купи евтино знам, а Павија каде има продавница ?
     
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Лилит јас немам слушнато...а кај се наоѓаат?...ќе одам уште одма...пошто синоќа цел град го ишетав...и ништо :( и кога се тие моменти кога носат роба, ако знаеш известувај тука...
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Павија е кај работнички дом Кочо Рацин,карши паркингот,во блокот кај Тинекс во близина на Југо дрво автобуската.
    Да ви кажам не знам кога носат баш,сум начекала 3-4 пати баш кога имаат ново и се е супер,ама после еден ден останува по нешто,ама не е тоа,тоа.Вчера на пример беше преполно со жени и видов преубави суќни со висок струк и кошулки како што се носат пуштени под градите,набрани ракавите,а има и класични модели.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  12. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    А тоа купи ефтино??
     
  13. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Oд тоа купи ефтино и ја имам купувано, 450 ден.фармерки а убави навистина, викам ај ке ги зеам па и двапати да ги облечам нема врска, еве 5 месеци уште ги носам. И блузички и маички има по 250 ден. убави и квалитетни.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  14. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас мислев дека тоа е Купи евтино, можеби сум згрешила.
    Евтини а убави алишта има во Буњаковец во Шевињон во подрумот (има и машки алишта) и карши Буњаковец во зградата помеѓу Тнекс и Жито Лукс има едно продавниче, исто видов и во Фиори во Рамстор се е на попуст, мајка ми и сестра ми изнакупиле еден куп ствари.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Ирена,порано беше купи евтино,а сега е Павија.Купи евтино има во близина на беверли хилс,а ако не се лажам и баш во беверли хилс трговскиот .
     
  16. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Ама кај е тоа купи ефтино паааа? :( :lol:
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ааааа ок, се гледа дека долго време не сум направила квалитетен шопинг во градов :D :D :D штом продавниците не ги знам , алармантна е ситуацијата :D
     
  18. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Ima ubavi ( barem jas si naogam) vo kumanovskata Biana, do soravia, pozadi fototo vo gtc.
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    За тоа Павија прв пат слушам :) Иначе кај можам убави фармерки да си најдам .. у теранова некако чкљ ми се .. ко да влечеле по улица .. ретко може нешо добро да се најде тамо .. :)
     
  20. arhangel

    arhangel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    9
    Zdravo na site!
    Mozam da se pofalam so ubavi noze ,megutoa malku mi e problem gorniot del od teloto.Znaci .maklu posiroki ramenici i pogolemi gradi zatoa baram garderoba sto moze da mi go prikrie gorniot del od teloto.Utre idam na shoping pa bi sakala nekoj da mi kaze kade mozam da najdam nesto interesno .Mnogu mi e zal zatoa sto sve sto mi se dopaga mi e nekako uz telo (iako nosam i tesni maicki).