ТЕМА: Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

Мислење 04 Мар 2010, 14:46

seksi напиша:kosulki vo Kara, 500 i nesto denari bea...

p.s jas bi sakala dolga kosulka, ubava, interesna, do 1000 denari da e

Vo Euroasia ima epten ubavi dolgi i kratki kosuli od Stradivarius i Bershka...jas pred 2 dena si kupiv edna lilava za 990denari.Ima epten ubavi raboti tamu.
Devojki kade se naogja toa Kupi evtino ? Ima farmerki tamu? Mi trebaat skros obicni, bez aplikacii, bez dekoracii i takvi trakatanci :D
Sweety-Tweety

Зелено цветче

478433
Мислења: 991
Зачленет: 17 Дек 2009, 13:57
“"Eventually all the pieces fall into place….until then, laugh at the confusion, live for the moment, and know that everything happens for a reason"- Carrie *Sex and the City*

Мислење 04 Мар 2010, 16:29

Sweety-Tweety напиша:
seksi напиша:kosulki vo Kara, 500 i nesto denari bea...

p.s jas bi sakala dolga kosulka, ubava, interesna, do 1000 denari da e

Vo Euroasia ima epten ubavi dolgi i kratki kosuli od Stradivarius i Bershka...jas pred 2 dena si kupiv edna lilava za 990denari.Ima epten ubavi raboti tamu.
Devojki kade se naogja toa Kupi evtino ? Ima farmerki tamu? Mi trebaat skros obicni, bez aplikacii, bez dekoracii i takvi trakatanci :D

Јас си земав викендов фармерки .. најобични .. светли , Tally Weijl ..накај 1600 беа .. ама многу добро ми стојат и јас се чудев .. зашо ослабев и тешко наоѓав нешо што добро ќе ми стои :D
Dushica-sk

Жолто цветче

25721643
Мислења: 4953
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:03
Don't be pushed by your problems. Be led by your dreams.

Мислење 04 Мар 2010, 16:52

Ok ,zensi,gledam davate dobri soveti,pa vikam aj i jas da si prasam nesto.Skoro treba da odam na svadba,ama mi trebaat konduri.Jas sakam crni kondurki na stikla,so otvorce napred na prstite,....nesto kako kondur sandala...moze li nekoj da mi predlozi nesto ,kaj moze da gi najdam ama za cenata se razbirame....nesto poeftinki....hahahaha...kiscenca :D :D :D
kejsi

Сино цветче

2744
Мислења: 126
Зачленет: 10 Јан 2010, 20:17
Учи од минатото. Немој да стигнеш до крајот на својот живот само за да откриеш дека не си живеел.

Слика Слика

Мислење 04 Мар 2010, 17:12

Ако евтино пазарувате во Тејли Веил и Еуро Азија,ондак од вас го правеле просекот за плати во Македонија,сте биле среќни да влезете во (не)репрезентативниот примерок за истражување...Ништо лично,сакам да кажам дека не се евтини продавници,барем не до тој степен да може било кој да влезе и да купи.
Мала дигресија,чисто колку да си кажам,кошулка која сега ја распарталиле во Еуро од фини 1000 ден,ја добив од татко ми од Италија пред две години која во тоа време ја донесе за некои багателни 7-8 евра(да ме прашувате мене и ова не е багателно,но во однос на нашево и во однос на тоа дека тогаш важела за нова колекција...)...па вие како сакате.А и панталони кои ги имам гледано во Солун пред 3 години (ќе ви доловам и кои,избледено розе,обичен модел,нема шанси да ги утнете)исто така од Бершка,сега се изложени за 1030 или 1300 не се сеќавам точно,а тогаш се сеќавам дека беа тема на разговор со мајка ми,абе купи ги кај ќе најдеш кај нас за 7-800 денари,плус се носи бојава...Ужас...а не велам дека нема убави работи,навистина има,но цениве им се безобразно напумпани за нешто кое е од стара колекција,па уште купено на кило.Грабеж...на легален начин.

Инаку купи евтино и павија,сега биле едно та исто,јас од порано муабетов,па погрешно сум ви кажала.Инаку има и позади нова железичка,кај еднонасочната улица скоро што ја направија,во новата зграда,веднаш на почетокот.И да и во Беверли има,точно потврдени се и двете!Јас бев по мантилчето што ви го зборев и секако немаше веќе во ниедна од трите продавници.
Lilit

Црвено цветче

216062785
Мислења: 5566
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 04 Мар 2010, 17:51

kejsi напиша:Ok ,zensi,gledam davate dobri soveti,pa vikam aj i jas da si prasam nesto.Skoro treba da odam na svadba,ama mi trebaat konduri.Jas sakam crni kondurki na stikla,so otvorce napred na prstite,....nesto kako kondur sandala...moze li nekoj da mi predlozi nesto ,kaj moze da gi najdam ama za cenata se razbirame....nesto poeftinki....hahahaha...kiscenca :D :D :D

штознам поефтини....ама некако во центар во КОЛЕ се најприфатливи цените :)
Go-Girl

Жолто цветче

39143720
Мислења: 3713
Зачленет: 22 Ное 2009, 19:20
Локација: Во срцето на некој примерок од спротивниот пол.
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high!

Слика

Мислење 04 Мар 2010, 21:13

Лилитка да зирнеш за поефтинки во она карши дрвенкото блу кафе во гтц...не ми текнува баш како се викаше...и на излезот од гтц слично такво продавниче, карши влезот на соравија...и попусти како да приметив таму...и исто во џордан може да има нешто со пристојна цена...карши она рим париз што беше...сите ти се на исто место немаш гајле протрчај ги набрзинка :lol:
enca.69

Жолто цветче

33492705
Мислења: 1708
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:16
If u wait to do something untill you`re complitely sure...you probably won`t do much in your life

Мислење 04 Мар 2010, 21:55

Евтини фармерки и убави, едноставни цевка без никакви апликации, без полуизбелени ногавици или циркони, има во една продавница не знам како се вика, се наоѓа во гтц горе на 3ти спрат после еко шопинг и се продаваат само фармерки и многу се евтини. Јас си купив пред една недела 850ден и супер се.
А кондур-сандали можеш да видиш и во сага продавниците има така поевтини. позз и успешен шопинг :)
emce-kremce

Жолто цветче

720
Мислења: 1163
Зачленет: 03 Дек 2009, 13:48
...ДОСТОИНСТВОТО е најпривлечно од сите квалитети...

Мислење 04 Мар 2010, 22:09

enca.69 напиша:Лилитка да зирнеш за поефтинки во она карши дрвенкото блу кафе во гтц...не ми текнува баш како се викаше...и на излезот од гтц слично такво продавниче, карши влезот на соравија...и попусти како да приметив таму...и исто во џордан може да има нешто со пристојна цена...карши она рим париз што беше...сите ти се на исто место немаш гајле протрчај ги набрзинка :lol:

Абе јас неам потреба од шопинг деновиве,неам право на збор.Хепенинг,теранова и калиопе,а бога ми и од Павија пред некој ден ...се жалеле кај моите дома,многу сум ги испразнила,немале шо да продаваат.Едно хммм....недела дена ќе седам мирна! :lol: :lol: :lol:
Јас сум зависник од нови стварчици,ама не сакам скапи работи за носење затоа што некако математика кога ќе им удрам,плус мојата невнимателност кон нив неисплатливо е,освен чевли затоа што цената ми гарантира квалитет.Бата ми се незаменливи последниве две години.Ама најубаво ми е за храна пари да трошам,ако треба и најскап специјалитет со тартуфи ќе платам,ама ко кралица да се најадам! :lol: :lol: :lol:
Со влаинка работа да не си имаш,се во злато ќе ти пресметам! :lol:
Lilit

Црвено цветче

216062785
Мислења: 5566
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 04 Мар 2010, 22:18

Лелеееееееееее....е стварно сум смотана....Лилит извини не беше за тебе :lol: :lol: :lol: кејси барала чевли :lol: :lol: епа драга кејси прочитај во мојот пост погршно наменет за Лилит :lol: А ти Лилитка добро е ...седи си мирна уште малку....проблеми ќе им направев за малце на твоите :lol:
enca.69

Жолто цветче

33492705
Мислења: 1708
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:16
If u wait to do something untill you`re complitely sure...you probably won`t do much in your life

Мислење 04 Мар 2010, 22:25

A BItola???/
babyketi

Жолто цветче

48539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: EMoonlight, Inna, loveisintheairmd и 35 гости