1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си купам?... Па и на попуст плус

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enca.69, 17 февруари 2010.

  1. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500

    Vo Euroasia ima epten ubavi dolgi i kratki kosuli od Stradivarius i Bershka...jas pred 2 dena si kupiv edna lilava za 990denari.Ima epten ubavi raboti tamu.
    Devojki kade se naogja toa Kupi evtino ? Ima farmerki tamu? Mi trebaat skros obicni, bez aplikacii, bez dekoracii i takvi trakatanci :D
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас си земав викендов фармерки .. најобични .. светли , Tally Weijl ..накај 1600 беа .. ама многу добро ми стојат и јас се чудев .. зашо ослабев и тешко наоѓав нешо што добро ќе ми стои :D
     
  3. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    Ok ,zensi,gledam davate dobri soveti,pa vikam aj i jas da si prasam nesto.Skoro treba da odam na svadba,ama mi trebaat konduri.Jas sakam crni kondurki na stikla,so otvorce napred na prstite,....nesto kako kondur sandala...moze li nekoj da mi predlozi nesto ,kaj moze da gi najdam ama za cenata se razbirame....nesto poeftinki....hahahaha...kiscenca :D :D :D
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.100
    Ако евтино пазарувате во Тејли Веил и Еуро Азија,ондак од вас го правеле просекот за плати во Македонија,сте биле среќни да влезете во (не)репрезентативниот примерок за истражување...Ништо лично,сакам да кажам дека не се евтини продавници,барем не до тој степен да може било кој да влезе и да купи.
    Мала дигресија,чисто колку да си кажам,кошулка која сега ја распарталиле во Еуро од фини 1000 ден,ја добив од татко ми од Италија пред две години која во тоа време ја донесе за некои багателни 7-8 евра(да ме прашувате мене и ова не е багателно,но во однос на нашево и во однос на тоа дека тогаш важела за нова колекција...)...па вие како сакате.А и панталони кои ги имам гледано во Солун пред 3 години (ќе ви доловам и кои,избледено розе,обичен модел,нема шанси да ги утнете)исто така од Бершка,сега се изложени за 1030 или 1300 не се сеќавам точно,а тогаш се сеќавам дека беа тема на разговор со мајка ми,абе купи ги кај ќе најдеш кај нас за 7-800 денари,плус се носи бојава...Ужас...а не велам дека нема убави работи,навистина има,но цениве им се безобразно напумпани за нешто кое е од стара колекција,па уште купено на кило.Грабеж...на легален начин.

    Инаку купи евтино и павија,сега биле едно та исто,јас од порано муабетов,па погрешно сум ви кажала.Инаку има и позади нова железичка,кај еднонасочната улица скоро што ја направија,во новата зграда,веднаш на почетокот.И да и во Беверли има,точно потврдени се и двете!Јас бев по мантилчето што ви го зборев и секако немаше веќе во ниедна од трите продавници.
     
    На lovelife, D.i.a.M.o.n..D и alison им се допаѓа ова.
  5. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    штознам поефтини....ама некако во центар во КОЛЕ се најприфатливи цените :)
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Лилитка да зирнеш за поефтинки во она карши дрвенкото блу кафе во гтц...не ми текнува баш како се викаше...и на излезот од гтц слично такво продавниче, карши влезот на соравија...и попусти како да приметив таму...и исто во џордан може да има нешто со пристојна цена...карши она рим париз што беше...сите ти се на исто место немаш гајле протрчај ги набрзинка :lol:
     
  7. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Евтини фармерки и убави, едноставни цевка без никакви апликации, без полуизбелени ногавици или циркони, има во една продавница не знам како се вика, се наоѓа во гтц горе на 3ти спрат после еко шопинг и се продаваат само фармерки и многу се евтини. Јас си купив пред една недела 850ден и супер се.
    А кондур-сандали можеш да видиш и во сага продавниците има така поевтини. позз и успешен шопинг :)
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.100
    Абе јас неам потреба од шопинг деновиве,неам право на збор.Хепенинг,теранова и калиопе,а бога ми и од Павија пред некој ден ...се жалеле кај моите дома,многу сум ги испразнила,немале шо да продаваат.Едно хммм....недела дена ќе седам мирна! :lol: :lol: :lol:
    Јас сум зависник од нови стварчици,ама не сакам скапи работи за носење затоа што некако математика кога ќе им удрам,плус мојата невнимателност кон нив неисплатливо е,освен чевли затоа што цената ми гарантира квалитет.Бата ми се незаменливи последниве две години.Ама најубаво ми е за храна пари да трошам,ако треба и најскап специјалитет со тартуфи ќе платам,ама ко кралица да се најадам! :lol: :lol: :lol:
    Со влаинка работа да не си имаш,се во злато ќе ти пресметам! :lol:
     
  9. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Лелеееееееееее....е стварно сум смотана....Лилит извини не беше за тебе :lol: :lol: :lol: кејси барала чевли :lol: :lol: епа драга кејси прочитај во мојот пост погршно наменет за Лилит :lol: А ти Лилитка добро е ...седи си мирна уште малку....проблеми ќе им направев за малце на твоите :lol:
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    A BItola???/
     
  11. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    do Peko, taa sto e vo GTC.
     
  12. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Душица се наоѓам увредена од твојот коментар :( Јас пред некој ден си купив фармерки од теранова и супер ми се, најубави на свет, зашо така збориш? Хахахаха :lol: :lol: :lol: Се шалам се е тоа работа на вкус, сеа сакав да прашам за наочари, сакам да си купам некој добри наочари, нешо у стил ко тие што ги има во теранова, ама некако многу ми се скапи таму, 700 ден, не ми се даваат толку за наочари.. Па прашањето ми беше да не знае некој каде има слични такви ама по по проступачни цени?
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924

    Нееее , не сакав нишо лошо да кажам .. еве пред некој ден бев .. имам јас 3-4 пара фармерки од теранова .. ама има некои од тие тексасните некако ко многу згужвани се .. сумњиви .. иам јас сиви , ко доле собрани .. ги носам добри 6 месеци и тоа често .. Извини ако те навредив ;(
    За наочари .. има у тоа бижутеријата софи .. има у гтц , лептокарија и бисер мислам .. не е скапо таму . на друго место незнам :D И извини уште еднас :) :oops:
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Лелееееееее што ти е бе уживај се шалев ;) .... Него дека ја многу си ги сакам работите од теранова затоа... за бисер преска бев у тоа схатци и нема многу голем избор а и не ми се свигјаат... абе коа ке им фрлиш мерак више на едни џабе ти е после се... аја им фрлив мерак на овие од теранова, затоа реков слични такви... :lol:
     
  15. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    да си одиш најпоштено во Чаршија, имаш најефтини кондури.. Не се изненадувај ако најдеш најселски на цел свет, ама има и преубави за ич пари.. Најскапите се околу 1000 ден. :)) Прошетај убаво, и барај Avanti shoes.
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    vo avanti sekogas ima popust:D
     
  17. kejsi

    kejsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    36
    a ima li nesto po sto moze da ja poznam taa avanti,nekoj natpis,nesto specificno do nea.....moze li da mi kazete ....znam vo stara carsija ama kade,da ne e nekoja vo tie zabeganite ulicki ili se naoga na tie dvete glavni....poz
     
  18. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    vo glavnite se,2-3 dukani gi ima
     
  19. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    сега само 1 има, голем..По главните на крај.. Прашај во некоја продавничка, ќе ти кажат 100% ! :)
    и пиши што си направила, пофали се:)
     
  20. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    ne sum zabelezala deka gi nema drugite, jas pred 2 nedeli kupiv konduri vo gtc,plati edno zemi dva,1200 den 2 para, no ne znam dali seuste trae akcijata