1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си купам?... Па и на попуст плус

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enca.69, 17 февруари 2010.

  1. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    И да сакам да прашам да не знаете кај има памучни хеланки, на попуст сеа би требало да се пошто не им е сезона, ако имаат останато на залиха, долги до доле најобични еднобојни?
     
  2. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Sakam da prasam dali znaete kade ima ubavi modeli na farmerki cevka i da ne se preskapi :D i dali vo nekoj butik ste videle onoj model na farmerki neznam bas tocno kako se vikaat...so mnooogu visok struk onaka iscelo sto se kako pojas,kako korset do pod gradite ..mnogu sakam vakvi ama odamna neam setano po butici farmerki da gledam...
     
  3. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Фармерки цевки имаш убави у теранова, јас си купив многу се убави 1300 денари се... исто имаш убави и у тоа бутикот у гтц карши соравија што е претежно фармерки се продаваат само, има на попуст по 800 денари... И у тели беил има убави ама скапи се таму мене едни што ми се свигаа накај 3000 беа...
     
  4. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    A da si vidis najubavo na pazarce :D tamu ima pamucni obicni,a i ne se mislam skapi jas imam kupeno pred 2 godini gi iznosev i gajle nemaat uste si gi nosam
     
  5. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Ама со низок струк? Пошто обично на пазарче тие што си ги купувам како долна облека се со висок..
     
  6. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    А бе девојки каде се наоѓа Купи Евтино? Објаснете ми убаво :oops: Расположена сум за евтин шопинг :lol:
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Во Калиопе во Рамстор има хеланки памучни во различни бои, не знам точна цена ама треба сега да се на попуст.
     
  8. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    оди во Euroasia, имаш хеланки преубави, а и на попуст се околу 200-300 денари се:)
     
  9. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    во ГТЦ на 3ти спрат, има една продавничка со евтини и убави фармерки, цевка. :) Малечка е продавницата, и на стаклата има исполепено цени на фармерки, 850.. :) [хаха ама ја опишав..:)] ваљда ќе се снајдеш;)
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.088
    Каде може да се најдат тн рамбовки,обични,памучни,не мора стеснети на грбот да бидат,дури и подобро да бидат обични маичиња,ама стварно за евтини пари?Немоој некој да ми рекол калиопе и теранова,ги видов,ама 3-400 денари за партал кој може да припаѓа во долен веш,а за уште 100 ден плус имаат маичиња за секој ден,со ракавчиња и апликации...немаат логика цениве,плус ми треба црна,црвена,сива,кафена,зелена,жолта и бела... :D :D :D
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    E Лилит,да си во Прилеп,одма ќе ти најдам ;) Баш ппред некој ден со другарка ми бевме во женското пазарче,така го викаат,имаше по 150 денари беа,некако надвор од сезона се и затоа ги даваат.Ама што да ви правам,џабе ви кажувам,кога Прилеп е :Down:
     
  12. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Лилит па види на зелено пазарче, можеби има ништо чудно или знаеш каде да провериш, до бившо фреш има една продавничка за ташни и гардероба и многу ефтино, можно е да има. Истата продавница ја има кај ЈБТ кај семафорите на самата раскрсница, а и пред пазарот буњаковец од кај соборна ако одиш, после swialion. Тие 3 продавнички се исти а мнооогу ефтини работи има, македонско производство се.
     
  13. natashaaddiction

    natashaaddiction Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    иди у теранова, имаш за 199 денари преубави маички ко ти шо сакаш:))
     
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе тоа се кинески продавници
     
  15. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    не се кинески, во македонија се наоѓа фирмата која ги проиведува имам многу работи купено и износено, имаат квалитет.
     
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Кинески се бре, на самите работи пишува made in china баш вчера бев у таа до бариста шо е
     
  17. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    на секоја облека кај нас пишува made in china и на патики од nike ги купив па пишува од внатрешната страна made in china... така да, се е кинеско кај нас ако така гледаме. Јас од таму имам купено неколку маички и ги носам долго време без никаква промена ни оштетување.
     
  18. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Па зашто ако се македонско произвотство да пишува мејд ин чајна? нелогично ми е :?
     
  19. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    каде можам да најдам ваква сукњичка?
     

    Прикачени фајлови:

    • img-thing.jpg
      img-thing.jpg
      Големина на фајлот:
      41 KB
      Прегледи:
      408
  20. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Хмм не знам, не сум видела во нашиве продавници, видов нешто слично во теранова, ама немаше чипка ни тој делот нагоре што е. Со сликава на шнајдер и ете ја сукњичката, ќе ја имаш :D