1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

LADY GAGA модна икона или модно промашување?!?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 21 октомври 2010.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Најконтраверзната популарна личност во моментов дефинитивно е Лејди Гага. Нејзиниот стил е најкоментиран, дал со позитивни или негативни критики сеедно, таа е онаа која е најочекувана на црвените килими, нејзиниот стајлинг секогаш е мета на критичарите, секогаш е на насловните страни и привлекува апсолутно внимание.

    Но и најтешко е да се даде оцена за нејзиниот стил.
    Дали е Лејди Гага модна икона? Уникатна, индивидуална, забележителна, секогаш носи нешто ново интересно, секси, оригинално...
    Или Лејди Гага е модно промашување! Претерезирам во стајлингот, контраверзност, вулгарност ...

    Модна икона или модно промашување?

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Но зад овој стил, зад сите тие папараци, се крие верувам една нормална девојка, која ретко кој би ја познал... :)
    [​IMG]

    Така да Лејди Гага не би била Лејди Гага ако не е контраверзна со својот стајлинг колку и тој да е негативно критикуван!!! Таа е единствена и уникатна ;)
     
    На Mare-4 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Искрено мислам дека девојкава пати од многу комплекси. Секогаш се обидува да се сокрие под таа смешна облека која ја носи. Имам читано дека како помала била многу дебела и во школо ја исмевале поради тоа и она многу патела поради тоа, па така да се потврдува и моето мислење. Али како и да е успева да привлече внимание.....на некој начин :)
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Jас па ич не верувам дека пати од комплекси.
    Девојкава имала талент, сакала да стане пејачка, ама за да успееш во шоу бизнисот во Америка мора да си посебен и поразличен од другите. Ни е убава, ни има убав задник ни лице ни цицки, ни глас некој за да паднеш на гз.
    Ама затоа менџерите и целата машинерија која Лејди Гага ја има позади себе ја направија најуиникатна девојка. За 1 година додека таа е на сцената продаде 13 милиони албуми, 51 милион синглови и стана милионерка. И плус најбарана личност на планетава земја.

    Нe сум и фан, има некоја добра песна, преконтраверзна е за мој вкус, стилот ми е wow, не е тоа позитивен ама и се воодушевувам на нејзината уникатност. Алал да и е што успеа да стане тоа што е за 1 година, а за тоа пред се е благодарение на нејзината контраверзност, уникатност и стил!

    Јас не ни памтам како се облакале другиве девојки на црвениве килиме, заборавам за 1 недела, ама секогаш памтам што носела Лејди Гага :)
     
    На LittlePinky, unstoppablemind, Mackaaaa и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Каква и да е, мене ми е одвратна. Се што е претерано е неубаво. Повеќе немам што да додадам.
     
    На Mare-4, Bright, eki4k2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    дека е ѕвезда гага,ѕвезда е, никој тоа неможе да го порекне,мегутоа модна икона?никогаш не би можела да ја наречам гага така.нејзиниот стил не е општествено прифатлив.шо треба сите сега да излеземе да шетаме по улица со крв на нас,или со рак на главата као нејзе? :D
     
    На pijanistka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Најчесто претерува со креациите, ама тоа е ГАГА, и моментално најпопуларна пејачка. Не сметам дека пати од комплекси, само сака да биде препознатлива и оригинална. И и успева во тоа. И ми се допаѓаат песните, сакам да ја слушам.
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Мислам дека има тема за Гага кај што е дискутирано.
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    grupi-i-izveduvaci/lejdi-gaga-lady-gaga-t2239/140.html

    Инаку, кога некој е модна икона, тоа значи дека останатите се угледаат на нејзиниот стил и го следат, а не знам дали има некој што го подржува нејзиниот стил и би излегол на улица облечен исто како неа? :^)

    Модна икона - дефинитивно НЕ!
     
  9. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    каква таква цел свет ја знае, и се изназема пари од нејзините глупости и претерувања. За модна икона не би рекла, го поминува работ на одвратноста и бизарноста.
     
  10. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Темата е за Лејди Гага но како пејачка.

    Оваа тема е исклучиво за нејзниот изглед.
    Бар според мене тој е и повеќе дискутиран од нејзината музика.
    Затоа и е доволен за посебна тема.
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Од кога и го видов фустанот од месо, што го има и тука ( :puke: ) нема што да прокоментирам. Уникатен ако си, ќе си во граници,и нешто ќе е ограничено.
    Таа е уникатна, но над границите. :!:
    Модна икона, не не не не.
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.094
    Пол:
    Женски
    Далеку е од модна икона, но е единствена. Претерува, но сака да се оддели од останатите ѕвезди и го прави тоа усешно. Па и како би ја коментирале луѓето?
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Не може да гледам модна икона во некој кој се труди да восхити со сланина и жици. Ако за мене Гага е репер за мода, значи треба да почнам и јас да шетам со такви телови, велови, на крај да си направам еден уникатен фустан, да се измачкам со паштета и ете ти, најубава сум. ЦЕлосен промашај, би и забранила да се експонира, им штети на децава денешни :puke: :@ АЈ што пее, ај, какви такви, песните се „можда“ понекогаш хит, се помнат лесно, ама модна икона :o Не, не, сачувај Боже, прости им не знаат што прават!
     
  14. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    една икона е уникатна барем за мене Лејди Гага си е супер ;) позз
     
    На Mackaaaa и Guinevere им се допаѓа ова.
  15. Tenna

    Tenna Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    331
    Не ми се допаѓа во никој случај.Според мене,има некакви очајнички обиди за внимание по секоја цена и како да се труди повеќе да ја промовира својата бизарна ексцентричност,отколку да промовира добра музика.За мене модно промашување,али достигнува ненормална популрност тое е факт :!:
     
  16. Guinevere

    Guinevere Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    25
    Јас сум и фан на Лејди Гага,оригинална е си има свој стил има убави песни и секогаш е различна во се'. 8)
     
    На Mackaaaa, Marence.D и red им се допаѓа ова.
  17. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Факт е дека постојат многу телентирани кои се спремни се да направат за успех и да го покажат својот потенцијал, Лејди Гага за многу кратко време стана популарна. Без разлика дали ја сакаме, или не, ја подржуваме или ја сметаме за моден промашај, ние сепак зборуваме за неа. Таа го наметнала своето влијание над нас. Оригинална е и контроверзна, и многу талентирана, само што ретко некој да ја сфати. Нели таа ги крши нормите и го надминува разумот, таа е своја.
     
    На Mackaaaa и Victorya им се допаѓа ова.
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Не ја слушам нејзината музика, али многу поштовам луѓе што имаат свој стил и не се замараат за коментарите на другите и си тераат напред. Така да, ја поштовам само заради тоа, инаку не ја слушам. Само напред и нека продолжи да ја шокира јавноста! :rock:
     
  19. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Па да,јас мислам дека дека повеќе стана позната поради нејзиниот стил,глупости и претерувања,па после пореди песните... Модна икона дефинитивно не е :D и лично на мене целата ми е одвратна :puke: ништо кај неа не ми се допаѓа.Мушка тетка(повеќе би и личело да е машко)! :lol:
     
  20. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Доколку не вредеше, немаше за рекордно брзо време да достигне поголема популарност од Мајкл Џексон, немаше да остани ниедна песна на топ-листа подолго од две недели и немаше сите да ја чекаат со нетрпение секоја наредна песна.
    Не викам дека е океј што се облекува онака лудачки и се однесува како да е нимфоманка или не знам што, но мислам дека позади сите тие маски си крие нормална и пред се, многу убава девојка.
    Инаку, за да бидеш No.1 и да останеш таму, треба да си онаков. Со чесност не се стигнува до онаму-барем не на денешницава. :)
     
    На Mackaaaa и TennisBabe им се допаѓа ова.