ТЕМА: Облека за на работа - Што носите?

Мислење 06 Мар 2010, 19:37

Еве ме после некој период на работа.
Можам да констатирам дека работите стојат вака.....
Јас продолжив да се облекувам како што си се облекувам,амаааааа пазииии колешките почнаа да се дотеруваат повеќе..
Сто ми е најинтересно се што ке облечам ,обично ме прашуваат ...Ода кај ти е ???
Епаааааа мислам дека ви е јасно што се случува :lol: :lol: :lol: :lol:
Почнав на работа да се облекувам порелаксирано ,ама сега од понеделник планирам да почнам да носам сукњи ,па пак ке удрам една офанзива..... :D :D
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 06 Мар 2010, 19:55

babyketi напиша:Еве ме после некој период на работа.
Можам да констатирам дека работите стојат вака.....
Јас продолжив да се облекувам како што си се облекувам,амаааааа пазииии колешките почнаа да се дотеруваат повеќе..
Сто ми е најинтересно се што ке облечам ,обично ме прашуваат ...Ода кај ти е ???
Епаааааа мислам дека ви е јасно што се случува :lol:
Почнав на работа да се облекувам порелаксирано ,ама сега од понеделник планирам да почнам да носам сукњи ,па пак ке удрам една офанзива..... :D :D

:clap: :clap: :clap: така треба :up:

иначе многу сакам и почитувам кога луѓето имаат свој стил на облекување :D
Аватар на корисникот
Go-Girl

Жолто цветче
 
39173720
Мислења: 3713
Зачленет: 22 Ное 2009, 19:20
Локација: Во срцето на некој примерок од спротивниот пол.
You'll never get to Heaven if you're scared of getting high!

Слика

Мислење 06 Мар 2010, 22:45

Фала ти Го-Грл на подршката.... :up: :D
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 12 Мар 2010, 00:15

Сега облаката за на работа ми е по згодна.
Ова времево никако да попушти за да можам да се дотерам,а пак и некако и немам мерак по овие снегови и ледови.
Почнав на работа и јас да се подприлагодувам по малку.
Сфатив дека почнаа да ми љубоморат ,а то ан еми се допаѓа.
Почнаа за се да ме прашуваат колку пари е,а то ане значи ништо друго ,отколку што значи -Види ,види ти имаш пари многу штом вака се облекуваш....
Не сакам да бодам очи ...барем не засега :( :(
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 12 Мар 2010, 00:29

eh mojot problem ke vi se cini smesen znam...ucam na fakultet kade samo 20% se zenski,i nieden procent od zenskite ne se oblekuva kako da kazam..kako zensko :( a jas imam tolku merak da si nosam stiklicki cizmicki,se razbira na nekoja 10ka, ama taka niski,pristojni...pa sepak e e fakultet,nekakva institucija,ne moze da se dozvoli odenje vo trenerki!
Аватар на корисникот
femina90

Жолто цветче
 
20591307
Мислења: 3960
Зачленет: 25 Дек 2009, 00:21
Локација: Скопје
Not every brigde wants to be crossed :)

Мислење 12 Мар 2010, 13:44

babyketi, toj koj razmisluva pravedno, mora da znae deka ne e se vo parite... site imame primeri od okolinata za luge koi imaat mnogu pari no vrska nemaat so oblekuvanje... nekoj ednostavno znae da iskombinira, znae sto saka, znae da kupuva... ete mene ne me biduva tolku... mozebi zatoa sto imam problematicno telo... no sepak se trudam oblekata na rabota da mi odgovara, sto znaci pantaloncinja i sako obavezno (ajde nekogas i nekoe interesno djemperce a moze da e i samo crno pa da otvori so nekoja bela ili druga svetla boja na kosula... i suknjicki normalno po klasicni do kolena...itn.
sepak muabetot mi bese, za parite, primer majka mi nikogas ne kupuvala skapa garderoba, i so sigurnost znam deka bluzicka po skapa od 1200 denari nikogas ne kupila, a se slucila da kupi i od 400-500 denari, no vo drustvo ili na rabota sekogas i zaviduvale za kombinaciite koi gi nosela... i sekogas izgledase unikatno...
i ajde ne mu ja misli mnogu za toa sto se zanesuvaat koleskite... ako veke pocnes da primetis deka nekoj smenil nacin na oblekuvanje, znaj deka ti zaviduva... ;)
Аватар на корисникот
free

Жолто цветче
 
571
Мислења: 1525
Зачленет: 27 Јан 2010, 11:34
Локација: Sk
Se rodiv koga drugi sakaa, ke umram koga nema da sakam, zatoa ke ziveam kako jas sto sakam!

Мислење 12 Мар 2010, 23:50

free напиша:babyketi, toj koj razmisluva pravedno, mora da znae deka ne e se vo parite... site imame primeri od okolinata za luge koi imaat mnogu pari no vrska nemaat so oblekuvanje... nekoj ednostavno znae da iskombinira, znae sto saka, znae da kupuva... ete mene ne me biduva tolku... mozebi zatoa sto imam problematicno telo... no sepak se trudam oblekata na rabota da mi odgovara, sto znaci pantaloncinja i sako obavezno (ajde nekogas i nekoe interesno djemperce a moze da e i samo crno pa da otvori so nekoja bela ili druga svetla boja na kosula... i suknjicki normalno po klasicni do kolena...itn.
sepak muabetot mi bese, za parite, primer majka mi nikogas ne kupuvala skapa garderoba, i so sigurnost znam deka bluzicka po skapa od 1200 denari nikogas ne kupila, a se slucila da kupi i od 400-500 denari, no vo drustvo ili na rabota sekogas i zaviduvale za kombinaciite koi gi nosela... i sekogas izgledase unikatno...
i ajde ne mu ja misli mnogu za toa sto se zanesuvaat koleskite... ako veke pocnes da primetis deka nekoj smenil nacin na oblekuvanje, znaj deka ti zaviduva... ;)

Во право си ФРИ ама пак ке кажам...не сакам да ми љубоморат.
јас сум нешто слично како мајка ти.
јас купувам и поевтино ,за да имам што да носам во повеќе варијанти ,а пошто долго време бев невработена и немав многу пари купувам евтино многу и секогаш на попуст.
Мајка ми вели за мене дека знам да ја носам и комбинирам гардеробата ,а штом таа така вели ,тогаш и верувам пошто никогаш не ми дава комплименти ,како што се очекува од мајка ,туку напротив е остра критичарка.
Еве за пример ...
Пред некој ден си купив панталони,кошула и џемперче за 1390 денари од ФИОРИ ....
Од секогаш сум сакала да се дотерувам и последните пари ги давам на гардероба ,ама не ми е жал во тоа уживам,ееее ама другите тоа бач и не го сдакаат :down:
Аватар на корисникот
babyketi

Жолто цветче
 
49539
Мислења: 1303
Зачленет: 29 Ное 2009, 03:35

Мислење 11 Мај 2010, 22:32

ajde da mi pomognete kako bi bilo spored vas najdobro da se oblecete dokolku rabotite vo butik ? cekam mislenje dali patiki ili stikli ?
Аватар на корисникот
karak

Жолто цветче
 
24172264
Мислења: 2791
Зачленет: 11 Апр 2010, 17:09
понекогаш и празниот лист кажува многу
Слика

Мислење 11 Мај 2010, 22:39

pa moe mislenje e deka sepak rabotno mesto e rabotno mesto,vo butik rabotis so lugje,znaci sepak treba da se vnimava.patiki nikako ne bi odbrala,ke recam stikli a dolkolku e naporno,mnogu stoenje i slicno,i baletanki se super izbor
Аватар на корисникот
femina90

Жолто цветче
 
20591307
Мислења: 3960
Зачленет: 25 Дек 2009, 00:21
Локација: Скопје
Not every brigde wants to be crossed :)

Мислење 12 Мај 2010, 08:42

Вработена сум веке пола година во велешкиот суд па секако дека не можам да си дозволам да одам во патики или фармерки,мислам на што би личело тоа :shake:
Скоро секогаш сум во панталони со некоја интересна кошулка или па сега откако веке се затопли може да ме видат и во сукна.Единствено што ми преставува некој проблем се високите потпетици бидејки сум прилично висока(185см) и плус штикла од 10см???
Ама не се замарам многу со тоа оти работата не ми дозволува да бидам во балетанаки или не дај боже патики :D
Аватар на корисникот
ana05

Сино цветче
 
253
Мислења: 167
Зачленет: 29 Апр 2010, 17:26
Кратко и едноставно:биди тоа што си!!!

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 12 гости