1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. lidedaov95

    lidedaov95 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ве молам за помош. Направив порачна на ибеј и тие пари што беа на пајпел ги повлече и не беа доволни и требаше од картичката да повлече. И не бива, пробувам пробувам, не оди некак. Не знам што да правам тие пари ми се повлечени од пајпел а никаде ја нема порачката. Помош.. :sweat:
     
  2. SaNJaAaaAaa

    SaNJaAaaAaa Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    1.466
    Здраво женски, сакам да го нарачам ова од алиекспрес, али досега немам нарачувано вакви електрични работи од таму само ситнурии и затоа сакам да ве прашам, дали некој има искуство со нарачување на вакви слични работи и дали се квалитетни, бидејќи за цена е навистина поевтино од тоа што тука го нудат.

    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 68242.html
     
  3. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Мене ми стигна фустан од асос околу 20-ти Август го земав ама не доплатив ништо....да не е со сумата нешто поврзано?? фустанот чинеше 17 евра
     
  4. budalceee

    budalceee Нов член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    Бев малку скептична кога нарачав постелнина од gardemoda.mk, но сепак ми стигна што баш таа што ја нарачав и ми се допаѓа квалитетот. Колку што можев да видам, робата е од Турција. Пред да ја достават истата, една девојка ме контактирасе 2 пати за да ме извести до каде е испораката. Коректни беа и сум задоволна. Барем од овој производ.
     
  5. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    ^ А да не се рекламираше толку апла? Од 3 мислења, сите 3 ти се буквално копи-пејст за gardemoda.mk


     
    На tanjabela, okcenzi и Chimera им се допаѓа ова.
  6. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Кога порачувам од али експрес секогаш сум гледала фидбек (тие жолтите звездички да ги има),ама сега најдов едни хеланки од еден селер и немаше ич фидбек,ги побарав истите хеланки кај друг селер ги имаше аама нигде нема фидбек..незнам шо да правам,и незнам дали е сигурно..што мислите вие?
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    Онлајн производи (искуства и критики)

    Имаше една страна на фб од Кина биле порачките Купи се или Купи и не ми текнува како беше името натамуу
     
  8. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Само што се зачленив на Buy in coins преку Paypal профилот.. немам воопшто искуство со странава ама да не е сомнителна? Знам од вас некои беа задоволни ама пак на некои им немаше воопшто стигнато порачката.. А дали враќаат пари ако не стигне производот? И дали има рок на достава како на Aliexpress?
     
  9. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    Јас бев задоволна на почетокот кога ја дознав (некаде пролетта). Се’ што имав нарачано ми стигнуваше за точно 20 дена.
    Потоа почнаа да се одолговлекуваат по еден месец, а на крај воопшто да не ми стигнуваат. Конкретно, последната пратка ми е испратена на 1ви јули, а не стигна, ама не сум отворила да им пишам нешто т.е.да се побунам :?:
    За враќање пари - мислам дека на една феминка и’ вратија пари во вид на поени, за да може повторно нешто да си нарача од нив, пр.ако бил производот од 2 долари, ги вратиле во вид на 2 поени да си нарачаш нешто друго.
    Број за следење даваат за нарачка над 30 долари. :|
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    За колку време стасува од Прага до МК? одприлика барем
     
  11. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    3-5 дена :)
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Мене ми имаат вратено пари ама прво треба да се изначекаш, бидејќи те ти пишуваат да бидеш трпелива, да сочекаш, па на крај кога веќе помине секој разумен рок за испорака и ти бараш пари да ти ги вратат, тие првин ти нудат тие поени, за да нарачаш нешто друго во таа вредност, па ако сепак инсистираш да ти ги вратат парите на сметка, ќе ти ги вратат без проблем. Таков беше случајот со мене.
    Сето тоа време ти треба да комуницираш со нив преку пораки, не е како на Али, стиснеш копче и си позаштитен некако. Јас не порачувам веќе од таму, не дека нема да ти ги вратат парите, ама целиот процес ме истоштува.
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. frangipani

    frangipani Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    [/quote]Мене ми имаат вратено пари ама прво треба да се изначекаш, бидејќи те ти пишуваат да бидеш трпелива, да сочекаш, па на крај кога веќе помине секој разумен рок за испорака и ти бараш пари да ти ги вратат, тие првин ти нудат тие поени, за да нарачаш нешто друго во таа вредност, па ако сепак инсистираш да ти ги вратат парите на сметка, ќе ти ги вратат без проблем. Таков беше случајот со мене.
    Сето тоа време ти треба да комуницираш со нив преку пораки, не е како на Али, стиснеш копче и си позаштитен некако. Јас не порачувам веќе од таму, не дека нема да ти ги вратат парите, ама целиот процес ме истоштува.[/quote]

    А да те прашам директно на сметка ти ги вратија парите? Зашто мене веќе 4 нарачки не ми стигнаа и побарав пари,селерот ми бара ПејПал акаунт (а мојот уште не ми е активиран,пошто треба картицата да ја потврдам) и ми вика или преку ПејПал или во коинс.. :|
     
  14. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Да, директно на картичка, виза картичка.
    Можеби сега нешто е сменето па се плаќа само преку Пејпал, јас порачував со виза картичка, тоа беше пред некој месец, на истата ми беа вратени парите.
     
  15. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: колку сум само среќнааааааааа !!!
    сакам прво да ја испофалам страната http://www.buyincoins.com/ оваа ми беше 2 нарачка првиот пат за проба имав помалку работи.
    ви пишував тука дека купивме се и сешто со брачедами за 6000 ден... работите ми ги пуштија во 3 пратки...
    [​IMG]
    вчера на мое изненадување ми стигнаа две пратки, се чудев каде е 3 и мислев дека е земена од брачедами пошо заедно нарачавме... но 3 пратка пристигна денес кај мене дома :rofl: :rofl: ...
    за странава имам само пофални зборови се ми стигна, преубаво спакувано, ни пукнато ни ништо...
    трепките се преубави,палетите исто, четките немам зборови .... покасно ќе сликам се и ќе ставам :geek:
     
  16. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Постелнината воопшто не е ефтина. Еден покривач е 1000 ден на попуст, а по редовна цена е 2700. Ајде ајде јас тука за 500 ќе го најдам иститот. Турска роба.
     
  17. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Дали кога ти стигнува плата имаш пари на картичка што ти е за интернет купивање или мора ти да одиш во банка да ставаш пари ? и каква картичка треба да имаш за купување преку интернет ?? ај некоја феминка нека ми објасни како одат тие работи :)
     
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Зависи од банката, секоја води своја политика.

    Стопанска имат посебно картичка за онлајн, и нема никаква врска со платата.
    На тутунска можеш да плаќаш со секоја Виза, која позади има троцифрен код, не е битно дали е кредитна, дебитна..

    Пролистај низ темата, има објаснето. :)
     
  19. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    фала :*
     
  20. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Јас со картичката од Стопанска Скопска си плаќам на Али експрес, немам специјална картичка за интернет. :)