1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. WildNightGirl

    WildNightGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Каде ми е праткава аман, никако да се снајдам со ова.
     

    Прикачени фајлови:

    • 2.JPG
      2.JPG
      Големина на фајлот:
      135,3 KB
      Прегледи:
      622
  2. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Како можам да си извадам Pay Pall картичка ?
     
  3. the-Anya

    the-Anya Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    293
    https://www.paypal.com/mk/webapps/mpp/home

    само пред тоа треба од банка да си извадиш Visa или Mastercard картичка. (ако немаш)
     
  4. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Овие од EBAY даваат тракинг бројчиња или...? Нарачав 3 ствари кај и да е треба да ми стигнат ама тракинг бројчиња ми немаат пратено или неможам да ги видам? Да не треба да контактирам селер па да ми даде или воопшто не даваат тракинзи? Иначе не се работи за ситници од по 1 долар...
     
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    Не мимс, многу ретко.
    Ако имаш тракинг бројче , ќе ти стои до нарачката кога ќе ја пратат, како кај али.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    [​IMG]

    вчера ги порачав овие две работи па чекам да ми стасаат :)
     
  7. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Сега одкако има и Пејпал дали има некој порачано од странава? Знам дека се исти со али и ибеј но поефтини се и Убаво е што некои од производите се прикажани и на слики од купувачите..
    http://www.sammydress.com/
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    nekoj ako ima akaunt od pay pal moze da mi pisi vo lp da go prasam nesto :*
     
  9. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    женски се зачленив на пејпал и се супер имам пари на картичка на виса од комерцијална и сега ми бара да пишам некој си код ? па како да го најдам :)
     
  10. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Колку што се сеќавам мислам дека треба да ти го испратат на мејл. Ако не ти е испратен, почекај ќе ти го пратат, би требало во текот на денот.
     
  11. frangipani

    frangipani Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    67
    Пол:
    Женски
    Епа мене ми пишува вака Check your card statement for the unique code we sent with the charge.
    Ми земаа 1.50 евро и ова ми го пишува,незнам сеа како да си ја потврдам картичкава. :|
     
  12. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.131
    Допаѓања:
    10.723
    Пол:
    Женски
    Ако имате онлајн преглед на сметката во банка, можете таму да го најдете кодот. Ако немате, мора во банка да си побарате извод и таму ќе го видите кодот.
    На сликата е пример од мојот извод што си го гледам онлајн.
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.jpg
      Untitled.jpg
      Големина на фајлот:
      9,1 KB
      Прегледи:
      162
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Онлајн производи (искуства и критики)

    здраво
    ај ве молам да ми помогнете да се регистрирам на страницава www.buyincoins.com , бидејки 100 пати пробав и никако не можам :(
     
  14. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    59.390
    Дали некоја од вас ги има користено http://www.myus.com/ или http://www.shipito.com/?

    За тие што не знаат како работат овие пошти: Станува збор за услуга преку која може да нарачаш од странски сајт, на пример sephora.com, а бидејќи тие не праќаат интернационално, постојат вакви пошти кои што ти ја препраќаат пратката, со што прво стига во нивниот склад па од таму се праќа на вашата адреса.
    Прво треба да се регистрирате на нивниот сајт кој што се наплаќа во зависност од тоа какво членство избираш (shipito.com има поповолни услови), па после тоа може да се направи нарачката и како адреса се наведува таа адреса на складот со тоа што на пакетот стои вашето име плус единствен број кој што ви го дава самата пошта и е само ваш додека сте член. Пак зависи од тоа какво членство имате и која од овие две пошти ќе ги изберете, пратката може да стои одредено време во нивниот склад, а имате можност да изберете опција за спојување на неколку пратки доколку нарачувате од повеќе онлајн продавници.
    Цената за доставата до вашата држава зависи од тежината на пратката, потоа и од големината, но дефинитивно shipito.com дава подобри услови и за достава од myus.com. Услугава е супер за тие што сакаат да нарачаат работи на големо, поготово козметика, бидејќи сите знаеме дека низ продавниците цените на козметика се речиси дупло повисоки него ли низ САД.

    Лично за мене планирам да направам Viral Membership преку shipito.com кое се плаќа 10$ месечно или 50$ годишно, во зависност од тоа колку порачуваш. На пример, доколку сакам цела година да правам порачки поисплатливо ми е тоа за 50$, а доколку сакам еднаш во подолг период тогаш се зима тоа за 10$ и после пред истекот на месецот треба да се откаже, но ќе ви остане истото членство, само нема да ја имате предноста на мешање на повеќе пратки во едно.

    Некој има искуство? :?:
     
  15. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    Порачав неколку работи од ebay (за прв пат) ама немам никаква информација кога би можеле да стигнат, ниту дали се пратени...ништо. Тоа нормално е? За колку време отприлика стигнуваат од Англија, Франција, ако има некој искуство?
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Од Англија мене ми имаат стигнато за недела дена , за Франција незнам
     
    На baby2014 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.692
    Пол:
    Женски

    Оди на MyEbay -- Purchase history и ако пишува shipped значи е испратено. А мене од Англија ми стигнуваат работите најчесто за 10-12 дена ама еве минатиот пат за 20 дена стигна
     
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Девојки ми требаат силиконски влошки. Препорачајте ми сигурен селер и добри влошки.
     
  19. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    zdravo;) sakav da prasam dali uste nemoze da se pazari od aliexpres so karticka od stopanska banka?
     
  20. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Не може да се купува со картичка од стопанска банка на интернет освен ако немаш извадено таа картичка за купување на интернет што е на стопанска .