1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Онлајн шопинг

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lady-gaga, 13 јуни 2010.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски

    :o :o :o

    ова излегува повеке за поштарина ке платиш одколку за производот :D
     
  2. Rubinka

    Rubinka Активен член

    Се зачлени на:
    4 април 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    http://mk.wholesale-dress.net/channel-N ... e-ASC-1-20
    Оваа страна често ми излегува од страна на fb па си велам да ја споделам со вас не знам што како точно а има евтини работички :P
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски
    Женски пак јас со прашање :D

    имам итен проблем. на ибеј за еден производ има аукција , напишав сума 2-3 пати но сега се предомислив и несакам да го купам. А до завршување на аукцијата има уште 17 часа. Му пишав порака на продавачот дека не сум заинтересирана и дека не сакам да го купам производот и му се извинив.
    Но уште немам одговор. :?: Се надевма дека ке прочита. И што се лсучува одк ога ке заврши времето и ке пишува sold? :?:
     
  4. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    3.202
    Ако некој напише поголема сума од тебе, нема потреба од паника. Ако последната сума е твојата, тогаш гледај прај и откажувај.
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски

    сега видов порака дека е откажано :tmi: :lol: добро што и не ме отера у пм :|
     
  6. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Луѓе, внимавајте преку кои страни на интернет нарачувате, дали имаат сигурен софтвер, да не пробијат хакери, свашта се случува со украдени податоци и броеви од картички. Осигурајте се најпрво, а за нешто што не е толку неопходно подобро и не нарачувајте преку интернет.
     
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    ^ aко така гледаме од дома можда не е најсигрно да искачаме,па ај и од дома да не излегуваме :D
    Шала на страна ти ја разбирам загржиеноста, ама не наручуваме барем ние од непроверени страни и не оставаме туку така број од транскциска секој да ни го гледа.
    Модерно време е веќе, е-комерц е сосмеа нешто нормално и не е толку несогурно како порано :)
     
  8. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Баш дека е модерно време треба поголема претпазливост, не реков да не се нарачува воопшто, не оди сега па ти од крајност во крајност, не сум до толку заостаната. Нарачувам и јас шминки преку интернет, само реков да се пази, познавам луѓе кои се "изгореле" од непроверени страни.
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски
    Женски освен алиекспрес и ибеј пишете ми некои други страници каде што има детска облека :)
     
  10. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    на zalando имаат голем избор ;)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. jb82

    jb82 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    298
    А некој има нарачано од ова zalando , има интересни работи, само ме интересира како оди шипингот, колку се сигурни, колку се чека и слично.??
     
  12. The.king

    The.king Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    138
    не ми се допаѓа овој онлајн шопинг затоа што не се чуствувам сигурна
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски
    женски гледам многу евтини работи на оваа страна http://www.hm.com/de/subdepartment/KIDS?Nr=4294944968 имам пишано и претходно но незнам како е за шипингот до Грција пишува ли некаде бидејки на германски е странава ништо не разбирам :D
     
  14. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Па можеш да го промениш јазикот :) http://www.hm.com/gr/
    еве ти на грЧки
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски

    да ја видов страната на грчки но мене мие да купам преку нет , а како што гледам нема таква опција :?: продавницата ми е далеку па затоа си мислев да порачам преку нет нешто гледам има попусти :D
    пробав од в.британија ме префрли на грчката страна , изгледа неможе да се порачува од др. земја :?:
     
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Испробано - старките не ги царинат, барем во мојот случај :)
    Нарачав пред неколку месеци од zavvi, обележано си беше на пратката дека е тоа и тоа, и немаше никаков проблем.
     
  17. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    LivingGlam ја ѕирнав страната zavvi.com и ме бендисаа некои работи, ме интересира дали има free shipping?
     
  18. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Луѓе какво ви е искуството си Ebay???Мене малку ме нервира моментот да одам да ставам пари на сметка па замарај се нарачувај па чекај.Има страна на фб, некој од Македонија што му праќаш слика од тоа што го сакаш, и тој/таа ти дава цена па ако ти одговара се договарате за големина и дали го има во залиха.Јас нарачав вчера така па ќе видам како ќе испадне.Оставив бројче па кога ќе стигне порачката ќе ми се јави да се видиме за да ми ги даде работите.Искрено повеќе ми одговара така, ни се замарам да ставам пари, па да нарачам па да идам во пошта.Вака некако ми е почиста работа.Е сега си става негова цена но како што приметив не качува многу.
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски

    Па тоа е со нарачувањето од нет , треба да се чека по 2-3 недели (некогаш и повеке ) за да стигне нарачката :D но за Ebay , мојата најдобра пријателка постојано нарачува чанти , марами , леќи за очи од Ebay , еве и јас нарачав неколку работи па ке видиме кога ке стигнат :) А за порачување преку фб не ми се допаѓа идејата , може повеке да те излаже ( мое мислење). И не се исплати некако -тие што продаваат на фб истиве работи што ги има и на Ebay ги продаваат за дупла цена на пр. накит , чанти , облека , има мнооогу поевтини работи од Ebay :)
     
  20. DjinTonik

    DjinTonik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    399
    Допаѓања:
    110
    Вака... пишував порано ама сега да кажам впечатоци...пред еден месец точно нарачав од Купи Лесно два апарата еден за топење топол восок, друг ладен, и едно прстенче... нормално се зафркнав можев директво од Алиекспрес да го нарачам (дупло поефтино би ме чинело) ама до тогаш не ја знаев страната, нема врска... Точно за 1 месец ми стигна, апаратите се ок, прстенчето е минијатурно, тие кинезите анорексични прсти ваљда имаат :lol:
    Вчера добив плата и се решив ајде пробувам и ја од Алиекспрес сега, ја гледав страната цел месец и скренав, сакав 300 работи да нарачам, ама ми треба платата и за живот :lol: така да нарачав две ланчиња неколку прстени, обетки, на дечко ми саат и една налепница за ѕид... така да ке ве известам кога ке стигнат ;)