ТЕМА: Плетени работи

Мислење 03 Дек 2010, 22:26

Јас сум луда по плетени работи..Ќе можете ли да ми кажете каде можам да купам некои плетени парчиња а да не се премногу скапи.. Било што само да е плетено
Веќе и чорапи волнени плетени ќе почнам да носам од толку што обожавам :rofl:
Или пратете ми некои слики да ги покажам на баба ако може да плетне нешто :D
Maripos.a

Фем почетничка
 
116
Мислења: 9
Зачленет: 11 Авг 2010, 21:40

Мислење 05 Дек 2010, 15:39

:hai:
Прикачени фајлови
70298.jpg
70298.jpg (63.13 KiB) Разгледано 7286 пати
T14PRsXb4uXXb1upjX.jpg
1_101123211343_5.jpg
1_101123211343_5.jpg (105.73 KiB) Разгледано 7286 пати
1_101123211343_4.jpg
1_101123211343_4.jpg (90.29 KiB) Разгледано 7286 пати
Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
737737
Мислења: 1202
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 05 Дек 2010, 18:44

Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Слика Слика
Аватар на корисникот
rossonerka

Жолто цветче
 
150657542
Мислења: 4159
Зачленет: 13 Апр 2010, 14:22

Мислење 06 Дек 2010, 20:05

СликаСлика

Слика Слика

Слика Слика
Слика Слика

Слика Слика

Слика Слика
Аватар на корисникот
starfish

Жолто цветче
 
94001879
Мислења: 4595
Зачленет: 31 Јан 2010, 22:50
Слика

Hiljadu necijih srecnih casaka bice kao ovaj, ali ovaj nikada više.
Hiljadu tudjih ljubavi bice kao ova, ali ova nikada više.
Nikada: jedina konacnost.

Мислење 13 Дек 2010, 17:17

Слика Слика
Слика
Слика :rofl:
Аватар на корисникот
strangewoman

Зелено цветче
 
219233
Мислења: 692
Зачленет: 09 Дек 2009, 14:51
Слика
Слика

Да го бараш патот до љубовта со разум, е исто како да го бараш Сонцето со светилка.

Мислење 13 Дек 2010, 19:24

Обожавам плетени капи, дури сериозно размислувам да се испраксирам во плетење и самата да си сплетам некое капче. Појма немам што ќе испадне, али онака за занимација.
Прикачени фајлови
79605781-01.jpg
79605781-01.jpg (62.43 KiB) Разгледано 7178 пати
24.jpg
24.jpg (20.99 KiB) Разгледано 7178 пати
6.JPG
6.JPG (15.05 KiB) Разгледано 7178 пати
1[1].jpg.thumb.jpg
1[1].jpg.thumb.jpg (24.8 KiB) Разгледано 7178 пати
Аватар на корисникот
Magnolija

Жолто цветче
 
39513574
Мислења: 1369
Зачленет: 01 Дек 2009, 13:30
Локација: where the wild roses grow...

Мислење 13 Дек 2010, 19:49

Слика Слика Слика

Слика
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12691
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Мислење 13 Дек 2010, 19:59

Слика

Пончо :inlove:
Слика

Слика :inlove:

Слика :inlove:
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1007616342
Мислења: 13569
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.

Мислење 13 Дек 2010, 20:25

Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
Blanca

Зелено цветче
 
476420
Мислења: 723
Зачленет: 25 Ное 2009, 13:58
Слика

Мислење 13 Дек 2010, 20:47

Ех и јас сум обожавател на плетеното, ама мама не ми го прави веќе кејфот, не ми плете. :doh:
Иначе ќе и покажев некое чемперче и ќе ми го сплетеше. Едно плетено џемперче како кимоно во (Ве) V ми остана и плетено ми е од баба ми пред една година.
Имало во Бисер плетени туники, другарка купила, но не ја прашав по колку се.

СликаСликаСликаСликаСликаСлика
Аватар на корисникот
annii

Жолто цветче
 
908764
Мислења: 2748
Зачленет: 16 Апр 2010, 12:22
Локација: Hotel - Stone Bridge.
“You can close your eyes to the things you do not want to see, but you cannot close your heart to the things you do not want to feel.”

Врати се на Мода и стил

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Agatha, converse.brown и 26 гости