1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Предлог за шијачка на фустан

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Viiiiip, 25 април 2010.

  1. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    сакам да ве прашам да ми предложите шивачка... Знам модели се...ама ми треба човек кој ке ми ги сошие двете фустанчиња... И по можност да не зема од фустанче 100 евра... :D :D Би ви била мноооооооооооооооооооогу благодарна ако ми помогнете... П.С. Од Скопје да е :) :)
     
    На ana-banana му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Не сум од Скопје, ама неколкупати сум шиела фустани, пантолони и сукњи... и никого не ти препорачувам - ќе ти кажам, од купено нема подобро! Макар и на слика да го однесеш моделот и напред и назад каков и да е, нема да ти го погоди каков што сакаш. Такво е моето искуство, дури мајка ми, што не е шивачка по професија, подобро ми средила некои сукњи отколку некоја која професионално се занимава со шиење. Ама пак, може некој друг има подобро искуство, па може и да ти препорача некој навистина добар.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Сестра ми лани шиеше фустан за матура кај шивачка која што живее во населба Ѓорче Петров (во близина на поранешен Баумаркет). Фустанот и беше долг и ја чинеше 4 000 денари (2 000 за материјал и 2 000 за работна рака). Фустанот и е многу убав.
     
  4. ivanapinki

    ivanapinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Предлог за шијачка на фустан....

    Јас лани шиев фустан за апсолвентска и се на се ме кошташе 300 денари материјал плус околу 100 денари циркончиња и работна рака 1500 денари, вкупно околу 2000 денари и презадоволна сум. Инаку шивачката е во Чаир, а знам и една друга на Бит Пазар. :) Како што и го покажав фустанот на компјутер таков ми го направи. :) И многу други што ги познавам шиеле кај нејзе и се задоволни. :)

    Модератор: Во иднина пишувајте на кирилица.
     
    На Galba му/ѝ се допаѓа ова.
  5. medicinarce18

    medicinarce18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Предлог за шијачка на фустан....

    Можеби доцна ти кажувам, за шијач, јас би ти го препорачала Данчо од Нерези. Распрашај се ќе ти објаснат кој е он и каде се наоѓа. Он и го шиеше „Армани“ фустанчето на Каролина за Евросонг. :lol: Пријател е на моите родители и затоа знам дека супер шие.

    Модератор: Во иднина пишувајте на кирилица.
     
  6. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Предлог за шијачка на фустан....

    Ќе може ли некои попрецизни информации да ми кажеш каде да ги најдам некоја од овие шивачки...мене ми треба да си шијам нешто за свадба
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.225
    Пол:
    Женски
    Предлог за шијачка на фустан....

    Данчо се наоѓа после фабрриката Реплек десно во улицата. Кај него нема утка. Дргарка ми невестинскиот го шиеше кај него,преубав и го направи. И квалитетен. Ни шав мрдна и конче се пушти. Јас сега планирам да шиам кај него пролетни костимчиња за на работа.

    Еве ти локација

    http://zk.com.mk/Страници/Данчо/30042
     
    На Eli92 и ana-banana им се допаѓа ова.
  8. Hatsumomo

    Hatsumomo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Предлог за шијачка на фустан....

    Мене ми треба шивач исто, ајде повторно да ја активираме темава, идат матури :))
     
  9. martinamk

    martinamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    шивач/шивачка

    Дали некој може да ми препорача шивач/шивачка за фустан за матура ми треба
    имам модел само ми треба некој да ми го сошие
    и доколку знаете кажете ми колку се движи цената мојот фустанот е долг
     
  10. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    има една во горЧе петров лиле се вика и незема многу ако ти е долг 1800денари,а ако ти е краток 1400-1600 зависи сто моделЧе дали има многу да се работи на него ете тоа и супер е жената
     
  11. lokumce

    lokumce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    18
    Една жена во радишани мн убаво работи...околу 3000 ден за фустанче зима...можда е малце поскапо ама се исплати за парите...
     
  12. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Јас знам една во Кисела Јабука (Ѓорче Петров) , мојата другарка шиеше за матура две фустанчиња, по 1 200 ден, ја фатија двете. Како ќе и покажете на слика така шие. Еве ви линк можете да ја додадете на фб и да разгледате дел од нејзините креации.

    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000508058901#!/profile.php?id=100000508058901
     
    На passion.for.fashion и Hatsumomo им се допаѓа ова.
  13. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36

    Сум шиела и супер е :D Ептен задовлна сум :)
     
    На passion.for.fashion му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    еве ви предлог јас пред 2 години за апсолвентска вечер шиев фустан и за шнајдеркава дознав преку луѓе.Незнам дали ви се верува но безразлика каков модел и да сакаш таа ви го шие за неполни 2 саати мислам дека ако искочиш да шеташ низ град по продавнициве повеќе ќе ви треба време.Со цените е ептен ниска 1000 ден без разлика каков модел на фустан 800 ден пантолони 600 ден горен дел сако или сл.цените и се фиксни нема кај неа кратко,долго,без прерамки,вака-така.супер е жената.Живее во автокоманда кај гимназијата ако некоја е заинтересирана имам и број со задоволство ќе ви го дадам.Јас сум презадоволна :)
     
    На Drita.l, JasminaDani и ana-banana им се допаѓа ова.
  15. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    јас имам слушнато за женава викаат ептен добра била ке може број да ми пратиш во лп.и ако може да ти го видиме фустанчето од апсолвентска
     
  16. renata20

    renata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    ke moze li broj da pustite od zenava vo avtokomanda sakam da sijam fustan no ne mozam da najdam sivacka. Blagodaram odnapred
    [mod-kirilica:ge1k5zv1][/mod-kirilica:ge1k5zv1]
     
  17. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    И за мене! Благодарам однапред.
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    А од битолава има некоја талентирана , и молам да не се умислила дека е дел од кадарот на Армани па да ми наплати како божем да ја шие венчаницата на Кејт Мидлтон :| Едноставно барање имам , кратко стреч фустанче со едноставен крој , ниту сакам да го платам 1000 евра , ниту пак очекувам за толку да изгледа.

    Проблемов со овие од чаршија е следен - само и само побаравме да ни пораби све замислете најобични навлаки за перници , од двете страни ...за една ни наплати 300 денари |( уште лицемерно го извади она ... 300 денари дечиња златни :| Другата пак ми наплати исто 300 што малку од страната ми ја стесни сукњата , трета ми наплати 250 за што ми го скрати фустанчето , рамно пред и потоа само 8 см и само го скрати со ножица не го ни пораби :^)
     
  19. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Охохо ај ако го прочиташ и моево мислење прати ми лп. со бројче од женава. Ти благодарам! :)
     
  20. DrenkaC

    DrenkaC Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    105
    Аман со некои луѓе..Незнам што е работата, тоа 300 денари е премногу...Кај мене во комшии има шивач и мене ми одговараат цените. За 50 или 100 денари скратува пантолони, ако треба да се смени патент исто така е евтино, и мене не ми се лоши цените..
    Имам и јас машина за шиење и без проблем си скратувам се што сакам, ама па некогаш ме мрзи или немам време и си идам кај него.
    Башка, знам другарки што шиеле фустанчиња кај него и му носат слики и он ги прави исто такви фустаните. За цена за фустаните незнам.